Get Adobe Flash player
Актуальні посилання
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ІНФОРМАЦІЯ
про персонально відповідальну особу за протидію домашньому насильству

 


 

Відповідальний у Бродівському районі Львівської області 

за реалізацію державної політики у сфері запобігання та протидії 

домашньому насильству і насильству за ознакою статі

 

Яворська Людмила Володимирівна -
завідувач сектора праці управління праці
та соціального захисту населення
Бродівської райдержадміністрації
тел. 4-31-54; 0986713787

 Інформуємо про реалізацію заходів щодо запобігання та протидії домашньому насильству в районі за І півріччя 2020 року


        

В Бродівському районі на території ГО «Регіональний центр соціальної адаптації» діє консультативний пункт для жінок, які потерпіли від кривдників, де потерпілі можуть перебувати 3 дні.
Забезпечено співпрацю з мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги із Золочівського району.
Розроблено регіональний план розвитку мережі доступних послуг з урахуванням можливостей комфортного доступу. Бродівським РЦССДСДМ відповідно до плану роботи на 2020 рік забезпечено надання соціально-психологічних послуг постраждалим від домашнього насильства.
Реалізуються Державні та просвітницькі програми(Законів України «Про охорону дитинства», «Про освіту», Програми протидії торгівлі людьми, Програми профілактики правопорушень, рецидивної злочинності та злочинів, скоєних неповнолітніми, Загальнодержавної програми профілактики жорстокого поводження з дітьми та насильства в родинах, Програми запобігання дитячої безпритульності та бездоглядності, Загальнодержавної програми профілактики вживання наркотичних психотропних речовин та прекурсорів.
Здійснювався обмін досвідом роботи на обласному рівні у Львівському обласному Інституті післядипломної педагогічної освіти на семінарі-практикумі для практичних психологів ЗДО «Адаптація майбутніх першокласників до умов шкільного навчання» практичного психолога ОЗ «Підкамінська ЗОШ І-ІІІст.» Петринко Людмили Володимирівни.Булишин Оксана Василівна, практичний психолог Ясенівської ЗОШ І-ІІІ ст. взяла участь у «круглому столі» «Неповна сім’я. Особливості роботи працівника психологічної служби»., який проходив у ЛОІППО.
У районі продовжувала реалізовуватися інформаційно-освітня протиалкогольна програма «Сімейна розмова». Нею охоплено 4 заклади загальної середньої освіти:
Бродівська СЗОШ І-ІІІст. №2, ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІст. №4» , Пониковицька ЗОШ І-
ІІІст., Гаї – Дітковецький НВК. Акцент роботи педагогічних працівників району ставився на значущі моменти: ціннісне ставлення до життя та ціннісне ставлення до навчання.
На районному рівні проведено:
- зустріч практичних психологів та соціальних педагогів із начальником Бродівського бюро правової допомоги МатерицькоюЛюбов»ю Андріївною. Піднімалися питання «Взаємодія школи і сім»ї як важлива складова формування особистості» (методист районного методичного кабінету Сірко Лариса Василівна), «Основні шляхи співпраці: залучення батьків до освітнього процесу» (практичний психолог Бродівської гімназії імені Івана Труша Корчак Оксана Євгенівна).
У закладах загальної середньої освіти впродовж навчального року успішно проведено:
- ставлення школярів до себе, до свого фізичного, психічного і соціального «Я»: «Пізнай себе», «Ким бути і як бути», «Вміння знаходити себе у суспільстві», профілактичний захід «Кроки до здорового способу життя», участь у проведенні учнівського конкурсу мультимедійних проектів щодо пропаганди здорового способу життя (відеоролик «Фізичне виховання сьогодні – здорова нація завтра» (Булишин О. В. , Ясенівська ЗОШ І-ІІІст.), духовно-психологічна зустріч священника та шкільного психолога з учнями 11 класів «Морально-психологічні аспекти створення щасливої сім»ї» (Семенюк Т. С., ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІст. №3»), «Психологія почуттів: кохання чи закоханість» (Іванус Г. В., Суховільська ЗОШ І-ІІІст., визначення зрілості за опитувальником Ю. Гільбурга (Мартинюк А. В., Берлинська ЗОШ І-ІІІст.), за програмою «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» проведено виховні години: «Бути собою», «Як поважати себе», «Усі ми різні, усі ми рівні»( Роїк О. І., Пеняківський НВК);
- заходи щодо профілактики насильства, булінгу: заняття «Спілкуємося продуктивно», «Як уникнути небезпеки», «Не смійтеся з мене», «Толерантність як цінність людського буття», флешмоб «Будьмо толерантними», тренінгові заняття «Біла ворона . Булінг» (Корчак О. Є., Богдан І. В. – Бродівська гімназія імені Івана Труша, загальношкільна акція «Скажи разом з нами «Ні!» Булінгу», «Насильству немає виправдання», «Насильство над дітьми». Ставлення до дітей - міра духовної гідності людини», «Правила, які допоможуть запобігти булінгу у школі», Тиждень здоров»я у школі» ( Кошель Л. С., ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІст. №3»); комплекс занять спрямованих на формування ціннісного «Наші долоні проти насилля», «Світ без насилля – щасливий світ майбуття» (Іванус Г В., Суховільська ЗОШ І-ІІІст.), зустрічі із старшим лейтенантом міліції, інспекторм ювенальної превенції ППП Бродівського ВП , Золочівського ВПГУНП у Львівській області Каплич О. Б., начальником Бродівського бюро правової допомоги Материцькою Л. А. (Скруха Б. Д.,Конюшківська ЗОШ І-ІІст., Лешнівська ЗОШ І-ІІІ ст.., ) участь у міській виставці малюнків «16 днів проти насильства» (Корчак О.. Є., Богдан І. В., Бродівська гімназія імені Івана Труша,Фурлет О. В., Панчук М., М., Бродівська СЗОШ І-ІІІст. №2, Семенюк Т. С., Кошель Л. С., ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІст.№3», Немерко І. І., Лиховід О..Б., ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІст.№4»);
- робота з педагогічними працівниками: виступи на педагогічних радах і нарадах висвітлювали наступні питання: «Для чого потрібна безпека?», «Чи потрібна праця?», «Карта життя або колесо балансу», «Конфлікти та їх
розв»язання»(Лотоцька М.В., Бродівська ЗОШ І ст№1);
- робота з батьками - батьківські збори «Підсумки адаптаційного періоду», практикуми: «Формуємо та розвиваємо ціннісні орієнтації школярів», «Інтерактивні форми роботи з батьками» (Корчак О.Є., Богдан І.В.- Бродівська гімназія імені Івана Труша), виступ на батьківських зборах з питань психологічних закономірностей навчання і розвитку дітей» (Семенюк Т. С,ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІст. №3»), «Роль батьківської громадськості у попередженні сексуального насилля над дітьми» (Іванус Г В., Суховільська ЗОШ І-ІІІст.), «Все починається зі сім»ї», «Стилі батьківського виховання», «Надмірне використання Інтернету, безконтрольні ігри» (Фурлент О. В., Панячук М. М., Бродівська СЗОШ І-ІІІст. №2, виготовлення буклетів для батьків «Наркоманія – дорога у безодню», «Здоровий спосіб життя» (Любунь О. Б.. Маркопільський НВК, Котик О. Й, Голубицька ЗОШ І-ІІст);
- сторінки у газеті «Ватра» Бродівської гімназії імені Івана Труша «Якщо ти людина, то не допусти», «Біла ворона», «Виклик…собі», корисні підказки «Заздрість», «Таємниця прощення, «Вчитися модно», аналіз результатів анкетування «Шкідливі звички», «Підліток і вільний час» (Корчак О.Є., Присяжнюк Ю.В..), функціонування Клубу для батьків «Моральне виховання дитини» (Яремкевич О. М., Бродівський КДНЗ №7).
З метою створення правових, економічних та соціальних умов для функціонування і зміцнення сім’ї, поліпшення демографічної ситуації, забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок, утвердження соціального партнерства сім’ї та держави, формування відповідального ставлення батьків до забезпечення всебічного розвитку і виховання дітей, відділом культури, молоді та спорту протягом І півріччя 2020 року було проведено ряд молодіжних заходів, а саме: спільні заходи з Міжшкільним учнівським парламентом: квест до Дня народження Т.Г.Шевченка, конкурс власної поезії та прози до дня народження Шевченка «Ми діти, твої, Україно», онлайн- вітання до Дня молоді, онлайн концерт до Дня вишиванки, Дня матері, фестиваль для обдарованих дітей «Сурми звитяги», «Таланти твої, Україно», та відділом освіти, районною бібліотекою.
Проведено профілактичні рейди з метою недопущення продажу алкогольних і тютюнових виробів неповнолітнім.
Протягом І півріччя 2020 року відділом культури, молоді та спорту було проведено : обласні змагання з волейболу серед школярів, обласні змагання з бадмінтону серед дорослих, спортивно-масових захід «Олімпійське лелеченя онлайн -2020» , відкритий чемпіонат Бродівського району з волейболу.
11.06.2020 року відбулося засідання районної Міжвідомчої координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми на якому обговорено основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства. До складу координаційної ради входять усі суб’єкти, які здійснюють заходи сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
Створено посилання на офіційному сайті Бродівської райдержадміністрації щодо проблематики запобігання домашньому насильству. Розміщено на сайті райдержадміністрації інформацію про відповідальних осіб щодо протидії та запобіганні домашнього насильства по сільських, селищній та міській радах. Розповсюджено буклети – 257 шт., плакати – 10 шт.
У всіх навчальних закладах поширена інформація про роботу дитячої гарячої лінії з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.
Протягом 6 місяців 2020 року під соціальним супроводом в центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебувало 21сім’я, (58дітей),які опинилися у складних життєвих обставинах. Загальна кількість сімей (СЖО) які перебувають на обліку у Центрі соціальних служб станом на 01.01.2020 року – 130 сімей. (367 дітей) Кількість сімей, які було знято з соціального супроводу протягом 6 місяців 2020 року 4 сімей: 4 з них з позитивним результатом. В ході соціального супроводу Бродівським центром соціальних служб для сімей та молоді, сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах надаються психологічні, інформаційні, юридичні, соціально-педагогічні та соціально-економічні послуги.
Спеціалістами БРЦСССДМ було здійснено 28 виїздів у сім’ї, що опинилися в складних життєвих обставинах і з якими проводилися заходи профілактичного характеру щодо протидії сімейному неблагополуччю, попередженню насильства в сім’ї та жорстокому поводженню з дітьми. Заходами охоплено 267 осіб.
Проведені інформаційні заходи для батьків школярів навчальних закладів на тему: «Дитинство без насильства» та під час функціонування консультативного пункту при пологовому відділенні Бродівської РЦЛ на тему: « Я навчаюсь життю від тебе!». Охоплено заходами 76 осіб, серед яких розповсюджено 76 буклетів «Насильство – це сміття, яке треба виносити з дому».

Начальник управління праці
та соціального захисту населення
Бродівської райдержадміністрації   І.Гащак