Get Adobe Flash player

13-07-2020

Львівська ОДА запрошує на роботу


Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА інформує про проведення добору на зайняття вакантної посади державної служби категорії «Б» - заступник начальника управління – начальник відділу прес-служби управління інформаційної політики департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації.

Кваліфікаційні вимоги

Освіта - вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра у галузі знань «Журналістика».

Досвід роботи - досвід роботи на посадах державної служби категорії "Б" чи "В" або досвід служби в органах місцевого самоврядування, або досвід роботи на керівних посадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності не менше двох років.

Володіння державною мовою - вільне володіння державною мовою.

Перелік інформації, необхідної для призначення на вакантну посаду, в тому числі форма, адресат та строк її подання

Особа, яка бажає взяти участь у доборі з призначення на вакантну посаду, подає таку інформацію через Єдиний портал вакансій державної служби:

1) заяву із зазначенням основних мотивів щодо зайняття посади за формою згідно з додатком 1 до Порядку призначення на посади державної служби на період дії карантину, установленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 290 (далі – Порядок);

2) резюме за формою згідно з додатком 2 до Порядку;

3) заяву, в якій повідомляє, що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та надає згоду на проходження перевірки та на оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону.

Додатки до заяви не є обов’язковими для подання.

Особа, яка виявила бажання взяти участь у доборі з призначення на вакантну посаду, може подавати додаткову інформацію, яка підтверджує відповідність встановленим в оголошенні вимогам, зокрема стосовно досвіду роботи, професійних компетентностей, репутації (характеристики, рекомендації, наукові публікації тощо).

Інформація приймається з 13 до 15 липня 2020 року включно до 17 год.

Адресат: департамент внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації.

Контакта особа: Пашко Софія Зіновіївна, тел.:+38 (032) 2999239, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

 


13-07-2020

 

Для медиків передбачили страхові виплати у зв’язку з інфікуванням коронавірусною хворобою


Фонд соціального страхування України здійснить страхові виплати у випадку захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням коронавірусною хворобою.

Кабінетом Міністрів України 17 червня 2020 року на виконання статті 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хворіб» прийнято постанову № 498 «Деякі питання надання страхових виплат у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Постанова № 498).

Постановою № 498 установлено, що страхові виплати у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 проводить Фонд соціального страхування України. Страхові виплати будуть здійснюватися за кошти державного бюджету України.

У разі встановлення медичному працівнику групи інвалідності протягом одного календарного року після захворювання на COVID-19 під час виконання професійних обов’язків виплати складуть:

- для осіб І групи інвалідності – 400-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установлений на 01 січня календарного року, що складає 840,8 тис. грн;

- ІІ групи інвалідності – 350-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 735,7 тис. грн;

- ІІІ групи інвалідності – 300-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 630,6 тис. грн.

У випадку смерті медичного працівника виплата буде здійснена членам сім’ї, батькам і утриманцям у 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 01 січня календарного року, що становить 1,576 млн гривень.


13-07-2020

 

Президент присвоїв звання Героя України Тарасу Матвіїву, який загинув на Донбасі


Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» молодшому лейтенанту Тарасу Матвіїву, який загинув на Донбасі, захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України.

Відповідний указГлава держави підписав 13 липня.

Звання Героя України присвоєно за особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові.

«Тарас Матвіїв на фронті з початку війни. Був волонтером і добровольцем, а у 2019 році почав службу в лавах ЗСУ. Під час ворожого обстрілу 31-річний Тарас врятував двох своїх побратимів, допомігши їм дістатися в безпечне місце. На жаль, сам загинув від ворожої міни. Саме завдяки таким людям Україна вистоїть і переможе. Це – приклад цінностей молодих поколінь українців, які творять нашу країну. Вічна пам’ять Герою», – сказав Глава держави.

Поховання захисника відбудеться в середу.

Нагадаємо, молодший лейтенант Тарас Матвіїв загинув увечері 10 липня, коли бойовики обстріляли українські позиції в районі села Троїцьке Попаснянського району Луганської області. Одна з мін потрапила в бліндаж, де було двоє вояків. Тарас Матвіїв витягнув двох своїх бійців назовні й відніс у безпечне місце. У цей час ще одна міна впала на позицію й осколками смертельно поранила Тараса.

Командування частини 24-ї окремої механізованої бригади ЗСУ та побратими ініціювали процедуру подання на відзначення молодшого лейтенанта Тараса Матвіїва званням Героя України.


13-07-2020

 

Штормове попередження

За повідомленням Львівського обласного центру з гідрометеорології України:
По території Львівської області: В другій половині дня 13 липня місцями грози, пориви північно-західного вітру 15 – 20 м/с, град.
По місту Львову: В другій половині дня 13 липня гроза, пориви північно-західного вітру 15 – 20 м/с, град.

Закликаємо громадян дотримуватися елементарних правил безпеки та проявляти пильність та обережність, перебуваючи на вулиці.

Намагайтеся не ходити під розлогими деревами, а також тримайтеся подалі від рекламних щитів та ліній електропередач.

 

 


 

13-07-2020

 

Бродівський РЕМ проводить в Бродах планові ремонтні роботи по заміні електроопор

 

За інформацією Бродівського РЕМу в зв'язку із проведенням ремонтних робіт по заміні електроопор в м.Броди:

13 липня 2020 року з 10.00 год до 17.00 год буде частково перекрито рух транспорту по вул. Великі Фільварки і повністю в'їзд в двір відділення Нової пошти №1;

14 липня 2020 року з 09.00 год до 17.00 год буде частково перекрито рух транспорту по вул.Юридика в районі перехрестя вулиць Юридика та вул.900-річчя Бродів та повністю перекрито виїзд з вул.900-річчя Бродів на вул.Юридика;

15 липня 2020 року з 09.00 год до 17.00 год буде частково перекрито рух транспорту по вул. Великі Фільварки та проїзд до автодороги Київ-Чоп.

 


 


13-07-2020

З підозрою на коронавірус госпіталізували 46 осіб


За попередню добу було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 46 осіб. Скеровано на самоізоляцію 74 особи.

Знаходиться в стаціонарах 947 хворих. 176 - у Львівській обласній інфекційній лікарні, 159 - в Центрі легеневого здоров'я, 64 - у 8 МКЛ, 61 - у 1 МКЛ, 140 - у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих імені Юрія Липи, 57 - у Стрийській міській лікарні, 61 - у Кам'янка-Бузькій лікарні, 52 - в Стебницькій міській лікарні, 21 - у Сокальській ЦРЛ, 31 - у Рудківській лікарні, 45 - у Новояворівській МЛ імені Юрія Липи, 74 - у ЛШМД, 6 - у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні "ОХМАТДИТ".

73 людини перебуває на лікуванні у відділенні реанімації. 21 - на ШВЛ. Підтверджено методом ПЛР наявність коронавірусу за добу у 104 мешканців Львівщини. За увесь час COVID-19 підтверджено у 7107 осіб. Померло 186 осіб. Одужали від коронавірусної інфекції 1113 осіб.

Підтверджені випадки інфікування: Буський район - 1: Ожидів - 1; Городоцький район - 1: Великий Любінь - 1; Дрогобицький район - 5: Нагуєвичі - 3, Підбуж - 1, Солонське - 1, Дрогобич - 9; Жидачівський - 2: Жидачів - 1, Нові Стрілища - 1; Жовківський район - 3: Добросин - 1, Жовква - 2; Золочівський район - 2: Підгайчики - 1, Словіта - 1; Кам'янка-Бузький район - 1: Неслухів - 1; Львів - 49; Винники - 2; Миколаївський район - 3: Берездівці - 1, Миколаїв - 2, Новий Розділ - 2; Мостиський район - 3: Мостиська - 1, Судова Вишня - 2; Перемишлянський район - 3: Біле - 1; Перемишляни - 2; Пустомитівський район - 7: Бережани - 1, Жирівка - 1, Підберізці - 1, Пустомити - 1, Ставчани - 1, Шоломинь - 1 Ямпіль - 1; Радехівський район - 1: Куликів - 1; Самбірський район - 4: Ралівка - 1, Рудки - 3; Самбір - 1; Сокальський район - 2: Равщина - 1, Суховоля - 1; Стрийський район - 1: Пукеничі - 1, Стрий - 1; Яворівський район - 1: Чернилява.


10-07-2020

 

Громадяни, які ще не задекларували отримані доходи, зобов’язані самостійно сплатити суму податкового зобов’язання


Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що 30 червня 2020 року завершилась кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2019 році.

Нажаль, станом на 1 липня 2020 року залишилась значна кількість громадян, які ще досі не подали декларації про майновий стан і доходи.

У зв’язку з чим, нагадуємо, що громадяни, які ще не задекларували отримані доходи за 2019 рік, зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи та самостійно сплатити суму податкового зобов’язання.

Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації за 2019 рік, сплачується громадянами самостійно до 1 жовтня 2020 року.

У разі, коли фізична особа не задекларує отримані доходи, контролюючий орган приймає рішення про проведення перевірки та самостійно визначає суму податкового зобов'язання. Одночасно, вказане порушення тягне за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання.

 


09-07-2020

 

В межах «Великого будівництва» планують відреставрувати Підгорецький замок


Наступного року частиною національного проекту «Велике будівництво» стане відновлення 100 культурних об’єктів, серед яких пам’ятки Львівщини.

Про це повідомив міністр культури України Олександр Ткаченко.

Серед об’єктів, які планують внести у перелік для відновлення, є оборонні мури Жовкви та палац Підгорецького замку.

За словами міністра культури відновлення історико-культурної спадщини забезпечить сталий розвиток територій громад, прокладе нові туристичні маршрути, пам’ятки стануть місцевими атракціями, наповняться новими сенсами.

Проект наразі готовий для розгляду міністерствами та буде презентований найближчим часом.

У 2008 році замок в Підгірцях був внесений до списку Всесвітного фонду пам'яток як одна із сотень пам'яток світу, що має виняткову цінність і знаходиться під загрозою руйнування. З оборонних мурів Жовкви залишилися окремі фрагменти. Звіринецька брама мурів була внесена 1979 року до реєстру пам’яток національного значення.

 


09-07-2020

 

На сьогодні центри зайнятості опрацювали майже 17 тисяч пакетів документів для розгляду щодо виплати допомоги з часткового берзробіття.  Сума фінансової підтримки малого та середнього бізнесу - понад 112 млн. грн.

Про це під час брифінгу розповів голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Особливої уваги сьогодні потребують приватні підприємці, бо від них великою мірою залежить збереження і примноження нашої економічної достатності. На період карантину для них ввели певні податкові обмеження і пільги. Їх звільнили від сплати пені, тимчасово скасували штрафи. Ввели мораторій на податкові перевірки та ряд інших пом'якшувальних заходів. Багато їхніх працівників втратили роботу на час карантину, і їм потрібна допомога з часткового безробіття. Львівщина - одна з тих областей, які найкраще в Україні справилися із цим завданням», - зазначив очільник області.

За його словами, влада робить все можливе, щоб зменшити соціальну напругу і безболісно подолати ці непередбачувані виклики. Уряд прийняв цілий ряд антикризових заходів для соціального захисту громадян.

«Найбільш чисельна і вразлива категорія населення - це пенсіонери. У нашій області проживає понад 680 тисяч людей пенсійного віку. Їм нарахували і вже виплатили допомогу на загальну суму понад 616 млн. грн. Держава подбала і про малозабезпечені сім’ї, людей з інвалідністю, родини, у яких виховуються малолітні діти. Для того, щоб продовжити отримувати соціальну допомогу, їм не треба було нікуди ходити. Ці виплати продовжили автоматично», - акцентував Максим Козицький.

На Львівщині проживає понад 12 тисяч малозабезпечених сімей. Їм перерахували майже 80 млн грн. Іще більшу суму – близько 90 млн. грн – виплатили жителям області, які отримують субсидії. Загалом таку допомогу отримують понад 91 тисяча людей. Майже 8 тисяч 700 осіб мають інвалідність з дитинства. Їм продовжили виплати на понад 33 млн грн. Понад 5 тисяч сімей, які мають дітей віком до 6 і 10 років, отримали допомогу на загальну суму 21 млн 400 тис. грн.

 
 

 


09-07-2020

 

Бродівське бюро правової допомоги інформує про порядок встановлення факту родинних відносин

Родинні відносини (споріднення) – це кровний зв'язок між людьми,з наявністю якого закон пов’язує виникнення, зміну чи припинення прав та обов’язків.

Слід зазначити, що правове значення має як пряме споріднення так і не пряме (бокове), коли родинні зв’язки виникають за наявності спільного пращура (родоначальника). Встановити факт родинних відносин можливо:

- у досудовому порядку (звернувшись до органу реєстрації актів цивільного стану);

- у судовому порядку (звернувшись із відповідною заявою до суду).

Часто питання встановлення факту родинних відносин вирішується шляхом отримання документів через органи державної реєстрації актів цивільного стану. У разі неможливості одержанні або відновлення документа, який свідчить про факт родинних відносин (наприклад, свідоцтво про народження) в органах РАЦС необхідно отримати відмову або роз’яснення із зазначенням причин. Після отримання документу про неможливість встановлення факту родинних відносин у досудовому порядку, заявник має право подати до суду за місцем його проживання заяву про встановлення факту родинних відносин.
Встановлення факту родинних відносин здійснюється судом у порядку окремого провадження. Заявниками у справі про встановлення факту родинних відносин можуть бути:
- спадкоємці померлої особи, котрі мають право на спадщину, проте, не мають відповідних документів котрі підтверджують кровний зв’язок із померлим, а тому звернулись до суду із заявою про встановленням факту родинних відносин;
- особи, котрі мають право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника і яким відмовлено в її призначенні через відсутність доказів, що підтверджують родинні відносини;
- інші особи, якщо встановлення такого факту тягне за собою виникнення юридичних наслідків для цих осіб.
У разі, якщо заявник відповідно до статті 1124 Цивільного кодексу України усунений від прав на спадкування, справи про встановлення факту родинних відносин з метою одержання спадщини судами не розглядаються.
Разом із заявниками у справі про встановлення факту родинних відносин можуть брати участь заінтересовані особи з метою захисту своїх інтересів або інтересів держави. За подання заяви до суду особа сплачує судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 01.07.2020 р. – 420, 40 грн). Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються інваліди Великої Вітчизняної війни та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи; інваліди І та ІІ груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів тощо. В разі, якщо на особу, яка звертається до суду, розповсюджуються зазначені пільги по сплаті судового збору, докази на підтвердження цього мають бути приєднані до заяви, тобто заявник повинен надати завірену копію посвідчення інваліда І або ІІ групи тощо.

Звертаємо Вашу увагу на те, що рішення суду про встановлення факту родинних відносин не дає права на внесення виправлень, змін, доповнень у актовий запис, видачу нового паспорту.
За отриманням консультацій чи роз’яснень з правових питань Ви можете звернутись до Бродівського бюро правової допомоги за адресою: м. Броди, вул. Щурата, 8, тел.2-51-13, 2-51-46.

 


09-07-2020

 

Завтра завершується відбір на програму Школи лідерів громад

У п'ятницю, 10 липня, завершується прийом анкет на участь у Школі лідерів громад 2020 року, яку проводить Українська школа політичних студій за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та у рамках проекту «LOCUS: Leaders of Communities in Ukrainian South».   

 

Нагадаємо, до участі у конкурсі запрошуються кандидати, які:

 

- є представниками місцевого самоврядування всіх рівнів, головами об‘єднаних територіальних громад, місцевими активістами та волонтерами;

- мають значні професійні здобутки;

- займають активну життєву позицію;

- демонструють лідерські якості; 

- володіють потенціалом плідного використання знань, отриманих в рамках проекту, на користь суспільству та громаді;

- мають кредит довіри та підтримку громади;

- мають достатню мотивацію та дисципліну для самостійного навчання;

- готові працювати з громадою за допомогою інструментів, отриманих під час навчання, після завершення програми;

- є громадянами України, які мають вищу освіту.

 

Цього разу організатори відбирають одразу 200 учасників.

 

Дізнатись більше про відбір і подати заявку можна за посиланням.

 


08-07-2020

 

Для інститутів громадянського суспільства провели онлайн роз`яснення змін у сфері державної реєстрації громадських формувань


8 липня за ініціативи департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації та Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) проведено онлайн роз`яснення про основні зміни у сфері державної реєстрації громадських формувань на платформі ZOOM.

Відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 19 травня 2020 року №1716/5 «Про оновлення форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» з 1 червня 2020 року набули чинності нові уніфіковані форми заяв для державної реєстрації громадських формувань.

Участь у заході взяв директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації Андрій Ковальський. Він наголосив, що надзвичайно важливо враховувати ті зміни, які відбуваються в системі розвитку громадських організацій та відзначив особливу роль громадських організацій Львівщини, які завжди була рушієм у громадянському суспільстві не лише Львівської області, а й в цілому України.

Детальніше про нові форми заяв щодо створення, внесення змін та припинення діяльності громадських формувань, благодійних фондів та юридичних осіб, розповіла Ірина Головко - заступник начальника відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України у Львівській області.

Вона акцентувала увагу на основних вимогах, які мають бути виконані при оформленні заяви для реєстрації громадських організацій, наявність відомостей про бенефіціарного власника організації, скорочене та повне найменування організації, що відповідає статутним документам організації, мета діяльності, відомості про засновника, членів організації та органи правління.

Галина Власова - заступник начальник управління-начальник відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України у Львівській області ознайомила учасників заходу із можливістю подачі документів на створення громадської організації зі статусом юридичної особи представникам інститутів громадянського суспільства на порталі «Онлайн будинку юстиції» https://online.minjust.gov.ua/. Зазначила, що така електронна послуга забезпечує можливість як подати документи, так і одержати відповідь про реєстрацію громадської організації онлайн. Таким чином, послуга виключає необхідність відвідувати центри надання адміністративних послуг чи суб’єктів державної реєстрації заявникам особисто. А також зауважила, що представники інститутів громадянського суспільства, які мають на меті зареєструвати громадське формування чи ДЗМІ, можуть надсилати документи для попереднього перевірку за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Хочемо зазначити, що громадські організації, які не долучились до онлайн заходу можуть переглянути його на офіційній сторінці Фейсбук департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації за посиланням: https://www.facebook.com/depinformkom/videos/809412849590436, окрім цього, необхідну інформацію можна дізнатись у відділі реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Львів) за контактними телефонами: (+38) 032 255-62-40, +38 097 471 85 20, +380 097 981 91 98.


 

 


08-07-2020

 

Для нас важливо, аби якомога більша кількість дітей знайшли сім'ю, - Юрій Холод


Сьогодні, 8 липня, у Львівській обласній державній адміністрації відбулась зустріч заступника голови Львівської ОДА Юрія Холода з представниками благодійного фонду "Рідні" Мар'яною Романяк та Мартою Федорів, у межах якої обговорили розширення співпраці.

«Дуже символічно, що з представниками Фонду ми зустрілися сьогодні, у День родини. Чужих дітей не буває. Ніхто не може залишатися осторонь. Для нас є пріоритетним, аби якомога більше дітей знайшли сім‘ю», - наголосив Юрій Холод.

Благодійний фонд «Рідні» та службв у справах дітей Львівської обласної державної адміністрації підписали договір, відповідно до якого сторони співпрацюватимуть у телепроекті. Відтак, відзнімуть ролики, які міститимуть інформацію про дітей, які мають бути влаштовані до сімейних форм виховання.

Транслюватимуть їх на одному із українських телеканалів. Зі свого боку, служба у справах дітей забезпечить подальшу підтримку людям, які готові до цього важливого кроку, надасть всю можливу інформацію про дітей.

Як зазначила Мар'яна Романяк, у межах проекту працює «гаряча лінія» Фонду, зателефонувавши на яку всі охочі зможуть отримати консультацію фахівців щодо усиновлення. Окрім того, усиновлювачам пропонуватимуть юридичний супровід цього процесу.

Нагадаємо, що у 2018-ому року, за підтримки БФ “Рідні” у Львові створили дитячий будинок сімейного типу. Впродовж кількох років фонд розширює послуги, що стосуються захисту і допомоги дітям сиротам та дітям, які позбавлені батьківського піклування.

Як зазначив керівник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис, облдержадміністрція співпрацює з різними громадськими організаціями, зокрема Львівською освітньою фундацією, фондом "Україна без сиріт" тощо. І активно розширюємо співпрацю.

 


08-07-2020

 

Програма «Велике будівництво»: Львівщина серед лідерів у частині ремонту автомобільних доріг


Про це розповіли сьогодні під час брифінгу у Львівській ОДА.

«Велике будівництво» – це велика амбітна програма Президента. На Львівщину на цей рік запланована рекордна сума коштів, жодного року таких коштів на облаштування дорожнього полотна на нашу область не надходило, - розповів голова Львівської ОДА Максим Козицький. - Коли в країні працюють будівельні крани та будівельна техніка – це однозначно свідчить про те, що економіка працює, що ми створюємо нові об’єкти інфраструктури та нові робочі місця. Люди мають роботу і зарплату, а бюджети – відрахування та податки на утримання соціальної сфери».

За словами очільника області, на ремонт та утримання автомобільних доріг місцевого значення та комунальної власності з місцевих, обласного та державного бюджетів передбачено 1 млрд 541 млн грн.

Заплановано відремонтувати близько 260 км доріг: 1. Державний дорожній фонд – 1 млрд 151 млн грн (враховуючи перехідні залишки) 2. Обласний бюджет – 367 млн грн 3. Місцеві бюджети – 22,5 млн грн. У 2020 році заплановано ремонтні роботи на 318 ділянках автомобільних доріг загального користування місцевого значення та комунальної власності в населених пунктах області.

Станом на 07.07.2020 року роботи завершено 53 ділянках автомобільних доріг, на 79 ділянках роботи тривають. Відремонтовано 60,7 км, з них на 33,64 км влаштовано суцільні карти асфальтобетонного покриття. Станом на вчора роботи завершено на 8 автомобільних дорогах: С140137 Мамчурі — Ясенів,С140605 Куликів — Великосілки, О140103 Ясенів — Золочів, С140605 Куликів — Великосілки, С140904 Криниця — Більче — Волиця, О141602 Сокаль — Стоянів, О141902 Турка — Східниця, С142003 Яворів – (Рава-Руська – Судова Вишня). На ще 6 об’єктах роботи досі тривають. Це, зокрема, такі автомобільні дороги: О140406 Східниця — Верхнє Синьовидне, С141101 Шопки — Станимир — Ганачівка Міст на ділянці км 12+730 – км 12+870 автомобільної дороги, О140406 Східниця – Верхнє Синьовидне.

Також капітальний ремонт дороги на вул. Яна в с. Терновиця Яворівського району Львівської області, капітальний ремонт дороги на вул. Л.Українки в с. Терновиця Яворівського району Львівської області та поточний ремонт дороги на вул. Львівська в м. Червоноград Львівської області.

«Як вже презентували, відповідно до амбітного плану Укравтодору, у 2020 році заплановано відремонтувати 242,8 км автомобільних доріг загального користування державного значення Львівської області. Зокрема, ремонтно-будівельні роботи провести на 16 об’єктах, з яких 1 об’єкт будівництва, 6 об’єктів відремонтувати в рамках реконструкції і капітального ремонту та 9 – в рамках поточного середнього ремонту. Крім цього, відремонтувати 16 штучних споруд», - розповів Олег Береза, керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області.

Зокрема, з переліком автомобільних доріг, на якому Служба автомобільних доріг здійснює ремонт можна ознайомитися за посиланням. Окрім того, оголошено тендер на ще 7 об’єктів. За словами Олега Берези, завершено ремонтні роботи на мостових переходах дороги Т-14-16 Львів – Пустомити – Меденичі - 2 об’єкти та Н-13 Львів – Самбір –Ужгород (м. Старий Самбір) – 1 об’єкт. Ще 4 – в роботі. На 6 – оголосили тендери.

 


08-07-2020

 

З підозрою на коронавірус госпіталізували 72 особи


За попередню добу було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 72 особи. Скеровано на самоізоляцію 192 осіб.

Знаходиться в стаціонарах 909 хворих: 170 - у Львівській обласній інфекційній лікарні, 147 - у Центрі легеневого здоров`я, 65 - у 8 МКЛ, 69 - у 1 МКЛ, 132 - у Госпіталі ветеранів воєн та репресованих імені Юрія Липи, 68 - у Стрийській МЛ, 51 - у Кам'янка-Бузькій ЦРЛ, 33 - в Стебницькій МЛ, 21 - Сокальська ЦРЛ, 27 - Рудківська МЛ, 44 - Новояворівська МЛ, 78 - ЛШМД, 4 - Львівська обласна дитяча клінічна лікарня "ОХМАТДИТ".

60 людей перебуває на лікуванні у відділенні реанімації. 16 знаходяться на ШВЛ. Підтверджено методом ПЛР наявність коронавірусу за добу у 117 мешканців Львівщини. За увесь час COVID підтверджено у 6562 осіб. Померло 170 осіб. Одужали від коронавірусної інфекції 974 особи.

Підтверджені випадки інфікування: Городоцький район - 13: Братковичі - 1, Великий Любінь - 3, Вишня - 1, Городок - 2, Дроздовичі - 1, Мшана - 1, Повітно - 2, Романівка - 1, Суховоля - 1; Дрогобицький район - 1: Болехівці - 1, Дрогобич - 2; Жидачівський - 1: Журавно - 1; Жовківський район - 3: Жовква - 1, Зіболки - 1, Любеля - 1; Кам'янка-Бузький - 2: Батятичі - 1, Ременів - 1; Львів - 60; Винники - 3; Рудне - 1; Миколаївський район - 10: Берездівці - 1, Заклад - 1, Київець - 1, Миколаїв - 7; Мостиський район - 1: Судова Вишня - 1; Пустомитівський район - 10: Зимна Вода - 1, Лисиничі - 1, Наварія - 1, Оброшино - 1, Попеляни - 1 Поршна - 1, Солонка - 1, Ставчани - 1, Чишки - 1, Шоломинь - 1; Сколівський район - 2: Сколе - 1,Тухля - 1; Сокальський район - 2: Сокаль - 2; Яворівський район - 6: Івано-Франкове - 1, Молошковичі - 1, Наконечне Перше - 1, Новояворівськ - 1, Яворів - 2.

 


07-07-2020

 

Проблемні питання агропромислового комплексу області розглянули під час зустрічі з представниками підприємств та фермерських господарств


Сьогодні, 7 липня, відбулась робоча зустріч під головуванням заступника голови Львівської ОДА Юрія Бучка з представниками профільних структур, підприємств та фермерських господарств Львівщини щодо актуальних проблемних питань агропромислового комплексу області.

«Сьогодні ми почуємо аналітику ситуації в агропромисловому комплексі Львівщини, проте куди важливіше для нас, що і є метою цієї зустрічі, - почути місцевих фермерів, представників великих підприємств, які безпосередньо щодня працюють на розвиток Львівщини, вашу проблематику і спільно разом напрацювати механізми розв’язання проблемних питань», - зазначив Юрій Бучко.

Актуальну інформацію про ситуацію в агропромисловому секторі області подала директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлія Шопська.

Як вона зазначила, попри загальне розширення посівної площі в області цьогоріч є агропідприємства, які суттєво зменшили посівну площу у порівнянні з 2019 роком. Моніторити ситуацію допомагає дистанційне зондування сільськогосподарських земель області та створення карти класифікації (посівів), яке відбувається в рамках програми Світового банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні».

Динаміка посівних площ за культурами показує подальше збільшення частки технічних культур: сої, соняшнику, ріпаку. Проте, як зазначила Юлія Шопська, є потреба у збільшенні виробництва зерна, зокрема жита.

Серед проблемних питань – зменшення поголів’я худоби та птиці, а, відтак, і кількості відповідної продукції. ї

Також запрошені фермери озвучили й інші проблемні питання, зокрема: ціноутворення на продукцію, нарощення обсягів, кормова база, навчання фермерів з питань виготовлення доданої вартості, збуту продукції з урахуванням умов карантинних обмежень.

Присутнім наголосили на можливості скористатись програмами державної підтримки та підтримки з обласного бюджету. Зокрема, 4 млрд грн передбачено на фінансову підтримку заходів в АПК шляхом здешевлення кредитів, підтримку галузі тваринництва, здешевлення с/г техніки та обладнання, розвиток фермерських господарств і кооперативів, розвиток садівництва, виноградарства та хмелярства.

Також Комплексною програмою підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області передбачена фінансова підтримка шляхом компенсації відсотків за залученими кредитами, пільгові кредити на реалізацію бізнес-планів, підтримка у сфері органічного виробництва, сімейних фермерських господарств, суб’єктів бджільництва та пасічників тощо.

Присутні виокремили шляхи вирішення проблемних питань, зокрема розвиток через будівництво нових і реконструкцію існуючих потужностей для розширення виробничої бази та збільшення поголів’я тварин, зменшення залежності від імпорту молодняка птиці, здешевлення їх вартості шляхом задіяння інкубаторних станцій для інкубації яєць власного виробництва, залучення суб’єктів з племінної справи у тваринництві до виробництва та реалізації голів високопродуктивних племінних тварин, залучення інвестицій державних програм для покращення продуктивних якостей маточного поголів’я с/г тварин у суб’єктів господарювання.

Також це трансформація сімейних молочних ферм у фермерські господарства для залучення фінансового ресурсу програм підтримки на розвиток і розширення виробничої бази, сприяння забезпеченню сімейних молочних ферм технологічним обладнанням для механізації процесів, що дозволить підвищити якість молока, та сприяння розвитку тваринництва шляхом залучення у виробництво інвестицій програм державної підтримки.

 


07-07-2020

 

До уваги громадян, які не виконали свій обов’язок щодо декларування доходів, отриманих у 2019 році


Головне управління ДПС у Львівській області повідомляє, що 30 червня 2020 року завершилась кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2019 році.

На жаль, станом на 1 липня 2020 року ще значна кількість громадян не подали декларації про майновий стан і доходи.

У зв’язку з цим нагадуємо, що громадяни, які ще не задекларували отримані доходи за 2019 рік, зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи та самостійно сплатити суми податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Cуми податкових зобов’язань, зазначені в поданій річній декларації за 2019 рік, сплачуються громадянами самостійно до 1 жовтня 2020 року.

У разі, коли фізична особа не задекларує отримані доходи, контролюючий орган приймає рішення про проведення перевірки та самостійно визначає суми податкових зобов'язань. Одночасно, вказане порушення тягне за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначених податкових зобов'язань.

 


07-07-2020

 

Перевірити інформацію про можливість в'їзду, плануючи поїздку за кордон, можна за допомогою онлайн-сервісів


Громадяни України, плануючи поїздку за кордон, можуть перевірити інформацію про можливість в’їзду за допомогою низки онлайн сервісів.

Про це інформують у департаменті міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА.

Актуальний список онлайн-платформ:

- Сервіс 1 – Інтерактивна карта від МЗС України;

- Сервіс 2 – система Timatic;

- Сервіс 3 - сервіс Reopen Europe від Єврокомісії.

«Плануючи свою подорож до країн Європейського Союзу, необхідно обов’язково перевіряти право на в’їзд до іншої країни перед подорожжю і не варто покладатися на чужий позитивний досвід. Намагайтеся летіти прямим рейсом і пам’ятати про те, що кожен випадок - індивідуальний»,- наголосив директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОДА Роман Шепеляк.


07-07-2020

За підсумками аукціону чотири водні об’єкти на території області передали в оренду


На земельних торгах у формі аукціону, які відбулися 7 липня у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА, передано в оренду чотири водні об’єкти, а саме:

- Ставок площею 0,6829 га, який розташований на території Пониковицької сільської ради (за межами населеного пункту) Бродівського району;

- Ставок площею 1,9954 га, який розташований на території Радехівської міської ради (колишня Бишівська сільська рада, за межами населеного пункту) Радехівського району;

- Ставок площею 2,2245 га, який розташований на території Увинської сільської ради (за межами населеного пункту) Радехівського району;

- Ставок площею 1,7023 га, який розташований на території Увинської сільської ради (за межами населеного пункту) Радехівського району.

Переможці земельного аукціону сплачуватимуть щорічно кошти до бюджету відповідних сільських рад за оренду земельної ділянки разом із водним об’єктом.

«Варто зазначити, що надання в оренду водних об’єктів на земельних торгах дає значну кількість позитивних результатів. Йдеться не лише про надходження додаткових коштів до місцевих бюджетів від сплати орендної плати, розвиток рибництва, створення нових робочих місць, але й про прозорий механізм та вільний доступ учасників до аукціону, ефективне та раціональне використання водних об’єктів, здійснення та забезпечення належного контролю за якістю вод», - наголосили в департаменті екології.


07-07-2020

Підприємців Львівщини запрошують до участі в конкурсі на надання ваучерів для малого бізнесу


Департамент економічної політики Львівської обласної державної адміністрації запрошує суб’єктів малого підприємництва – юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців до участі у конкурсі в рамках Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області (далі - Програма).

У рамках Програми проводиться конкурс на надання ваучерів – безповоротної фінансової допомоги для малого бізнесу у розмірі:

ваучери на маркетингові послуги – до 50 тис. грн.;
ваучери на консалтингові послуги – до 50 тис. грн.;
інноваційні ваучери – до 100 тис. грн.
Співфінансування на усі види ваучерів повинно становити не менше 30% від загальної вартості проєкту.

Для участі у конкурсі необхідно подати:

1. Проєкт розвитку бізнесу. Форма проєкту (додаток 1);

2. Декларацію доброчесності (додаток 2);

3. Довідку з Державної фіскальної служби про відсутність заборгованості із сплати податків;

4. Комерційну пропозицію від однієї із прекваліфікованих компаній. Готується прекваліфікованою компанією у довільній формі, але із обов'язковим вказанням назви суб'єкта господарювання, якому вона надана, описом та вартістю послуг, які можуть бути надані за рахунок ваучера.

Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати в департамент економічної політики обласної державної адміністрації за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 419 до 17 липня 2020р.

Перелік прекваліфікованих компаній, які мають право надавати послуги за рахунок ваучера розміщено в додатку 3.

Більше інформації про умови надання ваучерної підтримки в додатку 4.

Детальну інформацію також можна отримати за телефонами: 299-92-79, 261-26-65, 261-29-40.


07-07-2020

З підозрою на коронавірус госпіталізували 57 осіб


За попередню добу було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 57 осіб. Скеровано на самоізоляцію 162 осіб.

Знаходиться в стаціонарах 930 хворих. 171 - у Львівській обласній інфекційній лікарні, 159 - в Центрі легеневого здоров'я, 61 - у 8 міській клінічній лікарні, 76 - у 1 МКЛ, 136 - у Госпіталі ветеранів війни та репресованих, 67 - у Стрийській міській лікарні, 51 у Кам'янка-Бузькій лікарні, 38 - в Стебницькій міській лікарні, Сокальська ЦРЛ - 21 особа, Рудківська лікарня - 26 осіб. Новояворівськ - 43, ЛШМД - 76 ОХМАТДИТ - 4. 1-ий пологовий будинок м. Львова - 1.

70 людей перебуває на лікуванні у відділенні реанімації. 13 - на ШВЛ. Підтверджено методом ПЛР наявність коронавірусу за добу у 144 мешканців Львівщини. За увесь час COVID-19 підтверджено у 6445 осіб. Померло 164 особи. Одужали від коронавірусної інфекції 971 особа.

Підтверджені випадки інфікування: Борислав - 1, Буський район - 1 (Полтва), Городоцький район - 1 (Суховоля), Дрогобицький район - 2 (Болехівці 1, Винники 1), Дрогобич - 4, Жидачівський - 2 (Грусятичі 1, Жидачів 1), Жовківський район - 5 (Жовква 3, Замок 1, Туринка 1), Золочівський район - 3 (Золочів 2, Новосілки 1), Кам'янка-Бузький - 3 (Деревляни 1, Кам'янка-Бузька 1, Сапіжанка 1), Львів - 61, Винники - 2, Рудне - 1, Миколаївський район - 18 (Верин 1, Демня 1, Дроговиж 1, Миколаїв 6, Пісочна 6, Розділ 2, Черниця 1), Мостиський район - 2 (Судова Вишня), Перемишлянський район - 1 (Великі Глібовичі 1), Пустомитівський район - 11 (Верхня Білка 2, Давидів 1, Зимна Вода 1, Підберізці 4, Сокільники 3), Радехівський район - 2 (Радехів 1, Середпільці 1), Самбір - 10, Самбірський район - 1 (Новий Калинів), Сокальський район - 3 (Завишень 1, Сокаль 2), Стрийський район - 1 (Угерсько), Яворівський район - 9 (Вороців 2, Івано-Франкове 3, Мужиловичі 1, Оселя 1, Рясне-Руське 1, Шкло 1).

 


06-07-2020

 

На Львівщині частково послабили карантинні обмеження. Наступними можуть стати садочки


На позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ухвалили рішення частково послабити карантинні обмеження в області.

За даними МОЗ України, Львівська область перестала бути регіоном із значним поширенням COVID-19 і підпадає під критерії, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 року № 500. Це дозволяє почати послаблення карантину.

«Коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить 10,92%, при нормі менш як 11%. Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить – 28,03%, при нормі менш як 10%. Львівщина потроху виходить із пікового періоду масових захворювань, тому при дотриманні обережності та усіх рекомендацій можемо частково дозволити роботу деяких сфер бізнесу. Ситуація перебуватиме на ретельному контролі, кожних три дні ми будем оцінювати стан справ. У разі відповідності епідемічної ситуації в області ознакам для посилення протиепідемічних заходів будемо розглядати питання про посилення карантину», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ореста Чемериса, завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, складає 43,04% від загальної̈ кількості, при нормі менше ніж 50%. Середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу протягом останніх семи днів складає 108,66 на 100 тисяч населення, при нормі більш ніж 24.

Відтак, згідно із рішенням комісії частково послабили карантинні заходи на території області, дозволивши з 07.07.2020 роботу готелів, закладів громадського харчування, закладів фізичної культури і спорту, спортивних залів та фітнес-центрів за умови дотримання протиепідемічних заходів та відповідних рекомендацій Головного Державного санітарного лікаря України.

Окрім того, дозволили проведення релігійних заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід. Організатор заходу відповідальний за дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 метра.

Водночас, обласна комісія дала відповідне доручення місцевим штабам з ліквідації надзвичайної ситуації, до наступного засідання комісії перевірити готовність дошкільних навчальних закладів до роботи в умовах карантину. Якщо захворюваність буде далі йти на спад, то садочки всіх форм власності можуть бути відкритими в межах наступного етапу послаблення карантинних обмежень.

 


06-07-2020

 

В області нові смерті від коронавірусної інфекції

 

На Львівщині зафіксовано ще два смертельні випадки від діагностованого коронавірусу.

Чоловік, 1980 року народження, поступив у лікарню із двобічною пневмонією та гострою дихальною недостатністю 26 червня. Вірусну інфекцію методом ПЛР підтвердили 3 липня.

Жінку, 1964 року народження, госпіталізували 28 червня із гострою дихальною недостатністю та двобічною пневмонією. Позитивний тест ПЛР - від 3 липня. Обидва пацієнти померли 5 липня.

Львівська ОДА висловлює глибокі співчуття рідним та близьким.

 


06-07-2020

 

Cередня оплата праці по Львівщині зросла на 3%


У січні-травні цього року середньомісячна зарплата по Львівщині становила 9532 грн. Порівняно з середньою по Україні (10800 грн) це менше на 12 %. Але якщо не враховувати столицю, наша оплата праці таки дещо вища від середньодержавної.

Як повідомили у департаменті фінансів окрім м.Києва вищий рівень оплати праці від нашої області в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Одеській і Полтавській областях.

Порівняно з 2019 роком середня оплата праці по Львівщині зросла ідентично з Україною – на 3 %.

Найбільші зарплати в нашій області у фінансовій та страховій діяльності (18,7 тис.грн), добувній промисловості, постачанні електроенергії, газу та пари, держуправлінні і обороні (14,4 тис.грн), операціях з нерухомим майном (14,1 тис.грн), інформації та телекомунікаціях (14,0 тис.грн), найменші – у тимчасовому розміщенні (3,9 тис.грн), охороні здоров’я (6,9 тис.грн), адміністративному і допоміжному обслуговуванні, мистецтві, спорті та відпочинку (8,2 тис.грн), освіті (8,4 тис.грн).

За темпами зростання зарплати порівняно з 2019 роком Львівщина випереджає Україну в постачанні електроенергії, газу та пари, водопостачанні і поводженні з відходами, будівництві, торгівлі, інформації та телекомунікаціях, фінансовій та страховій діяльності, операціях з нерухомим майном, адміністративному і допоміжному обслуговуванні, держуправлінні і обороні, мистецтві, спорті і відпочинку.

 


06-07-2020

 

Львівська ОДА закликає берегти спадщину і мандрувати областю


"Бережи! Люби! Мандруй!" - під таким слоганом зняли промовідео у департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА. В ньому - понад десять архітектурних пам’яток області, до яких управлінці закликають поїхати у вільний час і побачити на власні очі.

“Кампанія комплексна. Від квітня ми спілкувалися з різними громадськими колами: священиками, архітекторами, пам’яткоохоронцями. Всі вони наголошують: крім щоденної експертної роботи і якісних рішень, культурній спадщині потрібна сильна промоція. Аби не було такого, що громада не знала і з благими намірами щось покращити, насправді, знищила пам’ятку. Крім грошей та опіки нашій культурній спадщині потрібна увага, потрібні туристи. Бо я завжди підкреслюю: спадщина - це ресурс громад. Для мандрівників потрібно запропонувати поїсти, можна їм продати чогось, вирощеного на городі. Відтак, люди розумітимуть, що туризм - це складова стратегії розвитку громади. Довкола нього може розвиватися економіка”, - наголошує заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

У відеоролику також присутній голова Львівської обласної організації "Українського товариства охорони пам’яток історії та культури” Андрій Салюк, львів’янка Наталія Костюк і заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Кілька тижнів тому, в межах цієї промокампанії, на об’їзній Львова Львівська ОДА розмістила білборди, де зображені відповідні пам’ятки архітектури, які з’являються у ролику. На кожному - відповідний заклик мандрувати, любити, берегти і дивуватися спадщині, яка є унікальною для України і світу.

За словами голови департаменту архітектури Олени Василько, цьогоріч обласна програма збереження культурної спадщини на Львівщині передбачає фінансування у 21 мільйон гривень. Роботи з відновлення пам’яток тривають, зокрема, у Поморянах (Золочівщина), Дрогобичі, Морянцях та Глиниці (Яворівщина). Також за кошт міста гонтове покриття замінюють на церкві Премудрості Божої у “Шевченківському гаю”.


06-07-2020

З підозрою на коронавірусну інфекцію госпіталізували 37 осібЗа попередню добу було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 37 осіб. Скеровано на самоізоляцію 100 осіб.

 

У стаціонарах перебуває 1014 хворих. 183 - у Львівській обласній інфекційній лікарні, 175 - в Центрі легеневого здоров'я, 75 - у 8 міській клінічній лікарні, 78 - у 1 МКЛ, 148 - у Госпіталі ветеранів війни та репресованих, 76 - у Стрийській міській лікарні, 59 у Кам'янка-Бузькій лікарні, 50 - в Стебницькій міській лікарні, Сокальська ЦРЛ - 22 осіб, Рудківська лікарня- 29 осіб. Новояворівськ - 40, ЛШМД - 75, ОХМАТДИТ - 4.

62 людини перебуває на лікуванні у відділенні реанімації. 20 - на ШВЛ. Підтверджено методом ПЛР наявність коронавірусу за добу у 105 мешканців Львівщини. За увесь час COVID-19 підтверджено у 6301 особи. Померло 164 особи. Одужали від коронавірусної інфекції 965 осіб.

Підтвредженні випадки інфікування: Дрогобицький район - 3 (Стебник), Дрогобич - 2, Жидачівський район - 1 (Бортники 1), Кам'янка-Бузький - 4 ( Жовтанці 2, Кам'янка-Бузька 2), Львів - 63, Винники - 1, Миколаївський район - 2 (Болоня 1, Миколаїв 1), Мостиський район - 2 (Бортятин 1, Малнів 1), Перемишлянський район - 3 (Бібірка 1, Костенів 1, Перемишляни 1), Пустомитівський район - 6 (Давидів 1, Зимна Вода 1, Підбірці 2, Ямпіль 2), Самбір - 3, Самбірський район - 2 (Рудки 1, Стрілковичі 1), Сколівський район - 2 (Риків 1, Тухля 1), Сокальський район - 2 (Сілець 1, Сокаль 1), Стрий - 1, Турківський район - 2 (Ільник 1, Турка 1), Яворівський рйон - 6 ( Вороців 4, Домажир 1, Ямельня 1).

 


06-07-2020

 

Інклюзивний туризм в дії: в межах сходження на гору Пікуй презентували українську «джульєтку»


У суботу, 4 липня, відбулось сходження на найвищу вершину Львівщини – гору Пікуй. В межах сходження презентували та протестували першу «джульєтку» українського виробництва - візок, завдяки якому люди з інвалідністю долають гірські вершини. Про це інформують в управлінні туризму та курортів Львівської ОДА.

У 2018 році управління туризму та курортів підтримало акцію ГО «On 3 wheels - Фонд здійснення мрій» задля збору коштів на нову «джульєтку». В результаті було зібрано 160 тис грн та виготовлено нову вдосконалену LaJoelette Made in Ukraine.

«Два роки тому ми організували спільне масове сходження з ГО «On3Wheels» з метою популяризації інклюзивного туризму. Згодом виникла ідея організувати тандем сходження для осіб з інвалідністю і ми вирішили втілити її та організували флешмоб збору коштів. Необхідну суму зібрали за 4 місяці. І сьогодні знаковий день – адже ми її не просто презентували, а ще й піднялись з нею та Іваном Маслюком на найвищу вершину Львівщини. Сьогодні вкрай важливо привертати увагу такими проєктами та підтримувати їх. Приємно відзначити, що успішні проєкти інклюзивного туризму створюють та реалізовують Товариство «Зелений хрест», Львівська асоціація розвитку туризму, ГО «On3Wheels»та «Veterans GO». Тому впевнено можу сказати, що інклюзивний туризм на Львівщині – в дії», - розповів учасник сходження, заступник начальника управління туризму та курортів Тарас Лозинський.

На гору Пікуй також зійшли натхненник проєкту On3Wheels Іван Маслюк та ветеран АТО Олексій Скриба в супроводі волонтерів. Таким чином відбулось перше в Україні тандем-сходження мандрівників на «джульєтках».

«Сьогодні сталася історична подія, адже вперше на горі було дві «джульєтки. До того ж одна з них виготовлена в Україні. Враження від походу неймовірні, погода теж не підвела. Від краєвидів, що нам відкрила найвища точка Львівщини, перехоплює подих. Щасливий день – це коли твій день робить щасливою іншу людину», - поділився враженнями Іван Маслюк.

Зазначимо, що у зв’язку з епідситуацією упродовж поїздки в автобусі та безпосередньо під час сходження було дотримано усіх карантинних обмежень та санітарних норм. Під час сходження на гору учасників розподіляли на групи до 10 осіб із збереженням соціальної дистанції не менше 1,5 метра.

Безпеку в поході забезпечувала Гірська оперативно-рятувальна служба.


03-07-2020

 

Понад 3 мільярди гривень з державного бюджету – для виплати соціальних допомог мешканцям Львівщини

 

Впродовж першого півріччя поточного року через департамент соціального захисту населення ОДА і структурні підрозділи з питань соціального захисту районних державних адміністрацій та міст обласного значення для мешканців області поступило понад 3 мільярди гривень як різні види державних допомог, основними з яких є:

Державних соціальних допомог (20 видів, найчисельніші з яких – допомога при народженні дитини; допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; допомога малозабезпеченим сім'ям; допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім'ях; допомога непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку) – 1963,5 млн.грн. Щомісячно державні допомоги отримують близько 330 тисяч мешканців Львівщини.

Виплат субсидій і пільг на ЖКП в готівковій формі – 847,1 млн.грн. На кінець опалювального періоду 2019/2020 в області налічувалося (сумарно готівкових і безготівкових одержувачів) майже 155 тисяч домогосподарств, які отримували субсидії та близько 115 тисяч осіб, що користувалися пільгою на ЖКП.

Одноразової допомоги деяким категоріям населення внаслідок поширення кононавірусу – 37,5 млн.грн. 37,5 тисяч осіб, які є особами з інвалідністю з дитинства та дітьми з інвалідністю; особами, які не мають права на пенсію, та особами з інвалідністю; одержувачами тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючими особами, які досягли загального пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату отримали по 1 тисячі гривень.

Виплати допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування, та належать до першої і другої групи платників єдиного податку – 40,6 млн.грн. (з яких 16,9 млн. грн. надійде в перших числах липня). 6818 фізичних осіб-підприємців отримують кошти в розмірі прожиткового мінімуму для 9603 дітей відповідного віку.

Технічні засоби реабілітації

27,7 млн грн. скеровано на підприємства, що виготовляються технічні засоби реабілітації для осіб з інвалідністю, відтак за 6 місяців забезпечено такими засобами 2732 осіб

Виплата до «5 травня» – 91,8 млн. грн, 75773 осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників війни тощо отримали від 570 до 4120 грн.

Адресна допомога для ВПО для покриття витрат на проживання, в т.ч. на оплату ЖКП.

Щомісячну виплату отримують майже 2,1 тисячі сімей, впродовж 2020 року виплачено 18,9 млн.грн.

Соціальні стипендії

22,5 млн. профінансовано 3054 студентам та курсантам, які мають право на отримання соціальних стипендій.

 


03-07-2020

 

Львівська ОДА інформує про актуальні конкурси та навчання для громадянського суспільства, молоді та ЗМІ


Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА інформує про актуальні конкурси для громадянського суспільства, молоді та ЗМІ на липень 2020 року від громадської організації «Інформаційно-аналітичний центр «Громадський Простір».

Інформаційно-аналітичний центр «Громадський Простір» висвітлює актуальну інформацію про розвиток громадянського суспільства в Україні, можливості програм розвитку, грантів, стипендій, вакансій і стажувань.

Конкурси на липень:

- Набір на програму «Креативна молодь змінить Україну»

Упродовж 8 тижнів відібрані до участі на конкурсних засадах молоді люди пройдуть інтенсивне онлайн-навчання за спеціально розробленою програмою, яка базується на міжнародних стандартах проєктного менеджменту, методах дизайн-мислення та психологічних теоріях, що в комплексі дозволить їм створювати ціннісно-орієнтовані проекти, бути більш ефективними при реалізації своїх креативних ідей, знаходити партнерів та залучати фінанси, зробити свої проекти більш медійними та популярними.

Дедлайн: 6 липня 2020 року.

- Програма малих грантів громадської дипломатії уряду США – молодіжні та культурні проєкти

Проєктні заявки повинні бути пов’язані з однією або кількома прийнятними темами (перформативне та візуальне мистецтво, художнє мистецтво; інноваційні проєкти у сферах міського планування, спорту, VR-технологій тощо) та пріоритетами фінансування, які викладені в оголошенні.

Дедлайн: 6 липня 2020 року.

 

- Набір на дистанційний курс з доступу до інформації

Українське законодавство про доступ до інформації дає змогу журналістам та активним громадянам запитувати будь-яку публічну інформацію у державних органів. Наприклад, дізнатись, на що орган влади витрачав бюджетні кошти. Відповідати на запит зобов’язані і приватні компанії, зокрема, якщо вони є монополістами.

Дедлайн: 8 липня 2020 року.

 

- Табір Активних Громадян

Табір Активних Громадян – це платформа для розвитку лідерського потенціалу та соціальної відповідальності молоді, поширення досвіду, генерації ідей, усвідомлення можливостей для підвищення спроможності громад. 

Дедлайн: 14 липня 2020 року.

 

- Проект для громад «Впровадження нових форм співпраці влади та громадських організацій на місцевому рівні»

Проект складається з навчального компоненту, спільної роботи над локальними програмами розвитку громадянського суспільства в ОТГ та менторського супроводу впровадження змін в громадах. Також буде проведена серія інтеграційних заходів для поглиблення співпраці і обміну досвідом.

Дедлайн: 20 липня 2020 року.

 

- Civil Match: знайдіть партнерів з 10 країн та масштабуйте свій вплив

Запрошуються організації громадянського суспільства на Civil Match — інтенсивний онлайн-нетворкінг, що допоможе знайти партнерів у 10 країнах, синхронізувати цінності, створити спільні проєкти, а може й отримати разом фінансування.

Дедлайн: 22 липня 2020 року.

 

- Конкурс про впровадження стратегічних планів ОТГ щодо охорони довкілля

Мета конкурсу – надання допомоги у впровадженні реформи місцевого самоврядування в Україні шляхом сприяння практичній реалізації довгострокових / середньострокових стратегічних планів розвитку ОТГ щодо охорони довкілля, які було затверджено радами відповідних громад.

Дедлайн: 28 липня 2020 року.

 

- Конкурс для ЗМІ: «ФінГрамота: час звернути увагу!»

Мета цього конкурсу – через ЗМІ привернути увагу громадськості до проблематики браку фінансової грамотності серед сучасної молоді.

Дедлайн: 31 липня 2020 року.

 

- Для довкілля та Вікіпедії: фотоконкурс «Вікі любить Землю» запрошує до участі

Взяти участь у конкурсі можуть як професійні фотографи, так і любителі. Щоб долучитися, треба завантажити протягом липня фото природних територій власного авторства, зроблені у будь-який період часу.

Дедлайн: 31 липня 2020 року.

 

Більше конкурсів на сайті Громадського Простору за посиланням.


03-07-2020

Проміжні підсумки реалізації Програми «Велике Будівництво» та використання коштів ДФРР розглянули на нараді з керівниками територій


Про хід реалізації проєктів регіонального розвитку в області йшлося сьогодні, 3 липня, під час скайп-наради першого заступника голови Львівської ОДА Андрія Годика із керівниками районних державних адміністрацій.

Зокрема говорили про 22 інвестиційні програми і проєкти, що можуть реалізовуватися у 2020 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у Львівській області. Загальна вартість об’єктів – 298,7 млн гривень.

Їх реалізація, окрім коштів ДФРР та обласного бюджету, передбачає співфінансування і з місцевих бюджетів за таким розподілом: ДФРР – 232,7 млн гривень, обласний бюджет - 29,2 млн гривень, місцеві бюджети - 37,0 млн гривень.

На сьогодні з державного фонду регіонального розвитку на інфраструктурні об’єкти скеровано 92,5 млн грн. Загалом на 12 об’єктах відсоток будівельної готовності уже вищий за 70%.

Окрім того, акцентовано увагу щодо стану реалізації проєктів в межах програми Президента України «Велике будівництво» - 16 об’єктів.

Відтак, Андрій Годик наголосив керівникам районів, що усі заплановані об’єкти мають бути здані вчасно і з дотриманням вимог Програми.

«Відповідно до умов Програми усі школи та дошкільні установи повинні відповідати вимогам доступності, безпеки та термомодернізації, укомплектовані сучасним обладнанням. Окрім того, до кожного об’єкту має бути побудована чи відремонтована під’їзна дорога», - зазначив він.

Згідно із затвердженими планами-графіками освітні заклади повинні розпочати своє функціонування 1 вересня 2020 року.

 


03-07-2020

 

Розпочато фінансування початкової освіти Львівщини


Вперше цього року, із завершенням тендерних процедур місцевими органами влади, з обласного бюджету спрямовано понад 4,6 млн грн для 13 районів та ОТГ на фінансування «Нової української школи». Фінансовий ресурс скерують на придбання меблів, дидактичних матеріалів та комп’ютерної техніки. Про це інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА.

«Державний стандарт початкової освіти «Нова українська школа» одна з найбільш підтримуваних реформ, котра впевнено крокує уже три роки поспіль і змінює на краще якість та умови надання освітніх послуг», - зазначають у департаменті.

У поточному році для реалізації цієї реформи для області передбачено субвенцію у сумі понад 76,3 млн грн для оновлення початкових класів 69 територій Львівщини.

«Це дасть можливість педагогам реалізовувати найважливіші завдання щодо всебічного розвитку дитини її талантів, здібностей, умінь, формування цінностей, розвиток самостійності, творчості та допитливості»,- додають у департаменті.

 


03-07-2020

Запрацював новий сервіс автоматичного призначення пенсій


Бродівський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області повідомляє, що з 1 липня п.р. запроваджено нову е-послугу – автоматичне призначення пенсії. Відтепер пенсія призначається автоматично при досягненні пенсійного віку. Додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду не потрібно. А для користувачів, які ще не є пенсіонерами, сервіс дозволяє надати усю необхідну інформацію для призначення пенсії завчасно.
Як це працює? Користувачу, який не є пенсіонером, потрібно авторизуватися на порталі Фонду за допомогою КЕП. Після цього потрібно заповнити анкету. Додати скановані копії документів. Підписати заяву КЕП та надіслати її до органу ПФУ. Документи, що підтверджують трудову діяльність (трудову книжку, документи про навчання, військову службу тощо), можна подати завчасно. Трудову книжку може подати як роботодавець, так і сам користувач.
До речі, Пенсійний фонд України розпочав роботу щодо запровадження електронної трудової книжки. Після опрацювання заяви на автоматичне отримання пенсії користувач отримає повідомлення про автоматичне призначення пенсії, дату та розмір виплат. Незабаром послуга буде доступна також користувачам, які не мають КЕП. Вони зможуть авторизуватись через BankID або Інтегровану систему електронної ідентифікації (id.gov.ua).

 


 


03-07-2020

 

Майже 8 млрд грн податків та платежів надійшло до загального фонду бюджету області


До загального фонду бюджету Львівщини у першому півріччі надійшло 7,8 млрд грн податків і платежів.

Як інформують у департаменті фінансів Львівської ОДА це становить 94,6% до плану, недопоступило 445 млн грн. По обласному бюджету план 6 місяців виконано на 90,7%, недопоступило 128 млн грн.

Річний план по області на сьогодні виконується на 45,1%, по обласному бюджету – на 43,3%.

«У порівнянні з відповідним періодом 2019 року динаміка надходжень таки залишається позитивною. Це плюс 3,4%. Водночас, темпи падіння явно зменшуються. На 1 травня до 1 квітня вони «впали» майже на 10 відсоткових пунктів, за травень – на 3,3, а за останній місяць – лише на 0,3 відсоткових пунктів. У липні очікуємо вже на покращення динаміки, якщо не погіршиться епідеміологічна ситуація»,- розповіли у департаменті фінансів.

До державного бюджету область мобілізувала у січні-червні 17 млрд грн податків, що на 457 млн грн або 2,8 % більше, ніж за 6 місяців торік.

«Зважаючи, що місяць назад «плюсова» динаміка становила лише 0,6%, по держбюджету пришвидшення темпів уже досягнуто», - наголосили у департаменті.

 


03-07-2020

 

Сьогодні - день народження Героя Небесної Сотні Богдана Ільківа


Пам’ять Героя Богдана Ільківа вшанували сьогодні, 3 липня, у день його народження.

Поспілкувалися з дружиною Героя та поклали квіти до могили Героя Небесної Сотні представники влади,зокрема заступник голови облдержадміністрації Іван Собко, заступниця директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Тетяна Плугатор.

"Якщо ми пам'ятаємо про них, наших Героїв, то Україні - бути", - зазначила дружина Героя.

Також днями у вестибюлі Львівської обласної адміністрації було встановили стенд із виставки "Історії життя Героїв Небесної Сотні Львівщини" Львівського історичного музею, присвячений Героєві.

"Серед Героїв Небесної Сотні були не просто звичайні люди. Наші Герої – це дійсно цвіт нації. Богдан Ільків був чудовим чоловіком та батьком, добрим християнином, національно-свідомим громадянином, відповідальним працівником. Віддавати шану таким героям - це наш святий обов’язок!" - зазначив Іван Собко.

Довідково:

ІЛЬКІВ БОГДАН ІВАНОВИЧ - (3 липня 1962 року, смт. Щирець, Пустомитівський район — 22 лютого 2014 року) — громадський активіст, учасник Революції Гідності, Герой, Герой України. Закінчив залізничний технікум, працював машиністом автодрезини. Виховував двох доньок, 1988 і 1994 років народження. Брав активну участь у житті церковної громади.

Богдан Ільків був патріотом завжди: першим виходив на всі місцеві мітинги, був учасником Помаранчевої революції у Києві. Коли завирував Євромайдан, приїздив туди тричі. У ніч на 20 лютого чергував на барикадах. Близько п'ятої ранку пішов відпочивати.

О восьмій представники Самооборони, які вночі чергували, розбудили і сказали, що потрібна допомога на передовій. Снайпер влучив у Богдана на Інститутській. Коли його доправили до лікарні, він зателефонував дружині, сказав, що тяжко поранений. Медики пояснили, що поранення несумісні з життям. Натомість чоловік дивом прожив ще два дні, помер 22 лютого.

Похований 24 лютого 2014 року у Львові на Личаківському цвинтарі на Алеї Героїв.

 


03-07-2020

 

На Львівщині за останній тиждень у 11 померлих осіб підтвердили COVID-19

області упродовж тижня зафіксовано нові випадки смертей людей, у яких було підтверджено коронавірусну інфекцію. Загалом - це ще одинадцять осіб.

58-річний чоловік, перебував на лікуванні у Сокальській ЦРЛ. Результати тесту, що підтвердив наявність коронавірусу отримали 22 червня, помер 30 червня.

68-річна жінка, померла 27 червня. Перебувала на лікуванні у Стрийській центральній міській лікарні. Результати тесту, що підтвердив наявність коронавірусу отримала 23 червня.

63-річний чоловік, помер 20 червня. Перебував на лікуванні у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги м.Львова. Результати тесту, що підтвердив наявність коронавірусу отримала 17 червня.

52-річна жінка, померла 19 червня. Перебувала на лікуванні у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги м.Львова. Результати тесту, що підтвердив наявність коронавірусу отримала 19 червня.

60-річний чоловік, помер 1 липня. Перебував на лікуванні у Стрийській центральній міській лікарні. Результати тесту, що підтвердив наявність коронавірусу отримала 25 червня.

59-річний чоловік, помер 30 червня. Перебував на лікуванні у Львівському обласному госпіталі ветеранів війни та репресованих імені Ю. Липи. Результати тесту, що підтвердив наявність коронавірусу отримали 24 червня.

54-річна жінка, померла 5 червня. Перебував на лікуванні у КНП ЯРР ЛО "Новояворівська РЛ ім.Ю.Липи". Результати тесту , що підтвердив наявність коронавірусу отримали 14 червня.

81-рчний чоловік, помер 15 червня. Перебував на лікуванні у Кам’янка-Бузькій ЦРЛ. Результати тесту , що підтвердив наявність коронавірусу отримали 15 червня.

69-річний чоловік, помер 13 червня. Перебував на лікуванні у Сокальській ЦРЛ. Результати тесту , що підтвердив наявність коронавірусу отримали 27 червня.

64-річний чоловік, помер 1 липня. Перебував на лікуванні у Сокальській ЦРЛ. Результати тесту , що підтвердив наявність коронавірусу отримали 29 червня.

66-річний чоловік, помер 1 липня. Перебував на лікуванні у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні. Результати тесту , що підтвердив наявність коронавірусу отримали 9 червня.

Львівська ОДА висловлює співчуття рідним та близьким.

 


03-07-2020

 

Майже мільйон гривень профінансували з обласного бюджету на заходи з енергозбереження


З обласного бюджету профінансовано 994 тис грн відшкодування відсоткової ставки за кредитами на заходи з енергозбереження мешканцям Львівщини, які скористались обласною Програмою енергозбереження для населення.

За інформацією управління енергозбереження департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА у 2020 році мешканцям області уже видано за обласною програмою більше 500 кредитів на загальну суму понад 28,7 млн грн, з обласного бюджету відшкодовано 4 991,9 тис гривень.

Нагадаємо, що суть Програми полягає в тому, що жителі області отримують кредити на впровадження енергозберігаючих заходів з відшкодуванням 5%-15% річних відсоткової ставки з обласного бюджету.

За час дії Програми з 2006 року нею скористались понад 43 тис родин області. Мешканці Львівщини інвестували в енергозбереження приблизно 900 млн грн, з обласного бюджету компенсовано понад 100 млн грн.

Також в області діє 15 районних та міських програм з обсягом фінансування більше ніж 3,3 млн грн.

Зазначимо, що для мешканців області, які встановлюють обладнання з використанням відновлювальної енергетики в межах програми передбачено механізми відшкодування частини тіла кредиту та частини власних коштів в розмірі 10%, а саме:

- на встановлення сонячних та малих вітрових електростанцій за кредитні кошти (але не більше 100 тис грн та відповідно не більше 120 тис грн на одну особу);

- вартості сонячних електричних станцій приватних домогосподарств, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 25 тис.грн. на особу;

- вартості малих вітрових електричних станцій приватних домогосподарств, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 50 тис грн на особу;

-вартості теплових насосів грунтового типу, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 50,0 тис грн на особу;

-вартості теплових насосів повітряного типу, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 25,0 тис грн на особу;

- геліоколекторів, придбаних і встановлених фізичними особами за власні кошти, але не більше 15,0 тис грн на особу.

Для ОСББ, які впроваджують заходи з підвищення енергоефективності при умові роботи з Державною установою «Фонд енергоефективності», передбачена компенсація відсоткової ставки за кредитами на рівні відсоткової ставки НБУ у перший рік кредитування.

Львівська ОДА закликає мешканців активно користуватись пільговими кредитами, встановлювати енергоефективне обладнання і відновлювальні джерела енергії та ощадно використовувати енергоресурси в своїх домівках.

 


02-07-2020

 

У Бродівському районі в липні пройдуть планові припинення подачі газу споживачам

Бродівська дільниця Буського відділення АТ "Львівгаз" повідомляє, про проведення ремонтно-профілактичних робіт з обов'язковою зупинкою ГРС та припиненням подачі газу споживачам.

ГРС «Корсів» - в селах Комарівка, Кізя, Корсів, Антося, Митниця, Лешнів, Піски, Лісові, Королівка, Гримайлівка - з 09.00год 08.07.2020 до 16.00год 09.07.2020;

ГРС «Броди» - в м.Броди та селах Берлин, Лагодів, Язлівчик, Конюшків, Смільно, Сидинівка, Гаї, Пониковиця, Голосковичі, Лугове, Заболотці, Висоцько, Суходоли, Дуб’є, Лучківці, Ясенів, Дітківці, Гаї-Дітковецькі, Гаї-Смоленські, Гаї-Суходільські, Салашка, Суховоля, Бучина, Сухота, Глушин, Гаї-Дуб’євські, Підгір’я, Переліски, Пониква, Горани, Боратин, Ковпин, Косарщина, Малі Переліски, Великі Переліски, Ражнів, Вовковатиця, Велин, Підгірці, Загірці - з 09.00год 13.07.2020 до 16.00год 14.07.2020;

ГРС «Підкамінь» - в селищі Підкамінь та в селах Стрехалюки, Яблунівка, Черниця, Лукаші, Паньківці, Паликорови, Кутище, Накваша, Нем’яч, Яснище, Микити, Тетильківці, Попівці, Дудин - з 09.00год 15.07.2020 до 16.00год 16.07.2020;

ГРС «Звижень» - в селах Батьків, Звижень, Межигори, Лукавець, Маркопіль, Орихівчик, Шишківі, Голубиця, Вербівчик, Чепелі, Літовищі, Пеняки, Жарків, Стиборівка - з 09.00год 20.07.2020 до 16.00год 21.07.2020;


 

 

 


02-07-2020

Нагадуємо: Львівщина і Бродівщина в тому числі, залишається регіоном із значним поширенням COVID-19

У зв’язку із підвищеними показниками захворюваності на COVID-19 Львівщина і Бродівщина в тому числі, залишається регіоном, де зберігаються жорсткіші карантинні обмеження.

Відповідно до рішення обласної комісії з питань ТЕБ та НС, до прийняття окремого особливого розпорядження, забороняється :

1)перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

2)перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;

3)самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;

4)відвідування закладів освіти її здобувачами, крім участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні, державній підсумковій атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, вступних випробуваннях, єдиному вступному іспиті з іноземної мови, єдиному фаховому вступному випробуванні, атестації у формі тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів “КРОК”, а також здійснення підтвердження кваліфікації моряків, проведення підготовки моряків, членів екіпажів торговельних суден, у тому числі тих, що здійснюють плавання внутрішніми водними шляхами України, та проведення підготовки судноводіїв малих/маломірних суден;

5)відвідування закладів дошкільної освіти;

6)проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів з кількістю учасників більше ніж 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, навчально-тренувальних зборів спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю, навчально-тренувального процесу спортсменів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів;

7)діяльність дитячих закладів відпочинку та оздоровлення;

8)робота закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів (крім розміщених у них магазинів), діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, крім:

діяльності з надання послуг громадського харчування на відкритих (літніх) майданчиках, у тому числі під тентами, на верандах, за умови дотримання відстані не менш як 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більш як чотирьох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років), діяльності з надання послуг із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос за умови, що суб’єкт господарювання, який провадить таку діяльність, є оператором ринку харчових продуктів відповідно до Закону України “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”, та за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту (зокрема захист обличчя, очей, рук) і використання відвідувачами, крім часу приймання їжі, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно;

діяльності закладів, які надають послуги з розміщення, в яких проживають медичні працівники та особи в обсервації, а також інші особи відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій;

діяльності музеїв, музеїв просто неба та історико-культурних заповідників відповідно до подання керівника закладу культури та за рішенням власника (органу управління) без безпосереднього прийому відвідувачів та за умови забезпечення персоналу респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно. За рішенням власника (органу управління) дозволяється прийом відвідувачів за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту (захист обличчя, очей, рук) та використання відвідувачами респіраторів без клапанів видиху або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно;

роботи суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом аудіовізуальних творів, зокрема здійснення кіно- та відеозйомки на відкритому повітрі, у транспортних засобах, житлових будинках, спорудах, приміщеннях (у тому числі приміщеннях, призначених для зйомки аудіовізуальних творів (студії, павільйони), за умови обмеження кількості осіб, які здійснюють кіно- та відеозйомку в одному місці, не більше 50 осіб, обмеження доступу до місця зйомки (знімального майданчика) сторонніх осіб та використання персоналом, залученим до виробництва аудіовізуального твору, респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно;

проведення у театрах, цирках, концертних організаціях, художніх (мистецьких) колективах за рішенням органів управління репетицій, тренувань та інших заходів, які не передбачають одночасного зібрання великої кількості осіб (до 50 осіб), без глядачів за умови використання учасниками засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно;

9)відвідування установ і закладів соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають/ перебувають діти, громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям/особам у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають послуги екстрено (кризово);

10)відвідування пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, та пунктів тимчасового розміщення біженців, крім осіб, які надають правову допомогу особам, які перебувають в таких пунктах;

11)закладам охорони здоров’я проведення планових заходів з госпіталізації, крім: 

надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;

надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;

надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;

надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;

проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я.

Пацієнти, яким надається медична допомога у зв’язку з проведенням планових заходів з госпіталізації, підлягають обов’язковому тестуванню на COVID-19 відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров’я.

На території області дозволяється здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом, зокрема пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні за умови перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

Регулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом на міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному сполученні відновлюються за умови укладення між організатором перевезень та перевізником окремого правочину (чи додатку до діючого правочину), яким визначено вимоги до здійснення перевезень в умовах карантинних обмежень.

Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок та контроль використання засобів індивідуального захисту зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами, під час перевезення.

 

 


02-07-2020

 

За попередню добу коронавірус підтвердили у 152 мешканців Львівщини

 

За попередню добу було госпіталізовано з підозрою на коронавірус 79 осіб. Скеровано на самоізоляцію 182 особи.

 

Загалом в стаціонарах знаходяться 945 хворих: 166 у Львівській обласній інфекційній лікарні, 148 у Центрі легеневого здоров'я, 80 у 8 міській клінічній лікарні, 79 у 1 МКЛ, 167 у госпіталі ветеранів війни та репресованих, 67 у Стрийській міській лікарні, 60 у Кам'янка- Бузькій лікарні, 32 в Стебницькій міській лікарні, Сокальська ЦРЛ - 22 осіб, Рудківська лікарня- 23 осіб. Новояворівськ - 33, ЛШМД - 67, ОХМАТДИТ - 2.

 

72 людей перебуває на лікуванні у відділенні реанімації. 17 на ШВЛ.

Підтверджено методом ПЛР наявність коронавірусу за добу у 152 мешканців Львівщини: Городоцький район: Великий Любінь - 1, Повітно - 3, Дрогобицький район: Дрогобич - 5, Жидачівський район: Жидачів - 1, Жирова - 1, Трибоківці - 1, Ходорів - 4, Жовківський район: Жовква - 2, Куликів - 4, Золочівський район: Золочів - 2, Кривичі - 1, Словіта - 1, Хмелева - 1, Кам'янка-Бузький район: Руданці - 1, Львів - 46, Миколаївський район: Більче - 1, Вербіж - 1, Верин - 2, Гранки-Кути- -1, Держів - 1, Дроговиж - 1, Миколаїв - 9, Пісочна - 6, Розвадів - 1, Розділ - 1, Рудники-4, Черниця - 4, Мостиський район: Волиця - 1, Судова Вишня - 1, Перемишлянський район: Бібрка - 2, Ганачівка -1, Лани - 1, Перемишляни - 1, Суходіл - 1, Пустомитівський район: Годовиця - 1, Зимна Вода - 8, Лапаївка -1, Оброшине - 1, Підбірці - 1, Солонка - 1, Ставчани - 1, Ямпіль - 1, Сокальський район: Бобятин - 1, Перемисловичі -1, Стрийський район: Заплатин - 1, Турківський район: Бориня - 1, Вовче -4, Завадівка -2, Закіпці - 1, Нижнє - 1, Турка -3, Явора - 1, Яворів - 1, Червоноград - 3, Яворівський район: Домажир - 1, Рясне-Руське -1, Шкло - 1.

 

За увесь час COVID підтверджено у 5730 осіб. Померло 146 осіб. Одужали від Коронавірусної інфекції 863 особи.

 


02-07-2020

 

З 1 липня для виборців доступні нові електронні сервіси

 

З 1 липня 2020 року набирають чинності зміни до Закону України "Про Державний реєстр виборців", внесені прикінцевими положеннями Виборчого Кодексу України. На виконання цих змін з 1 липня 2020 року впроваджуються електронні сервіси, які дозволяють виборцям подавати заяви до відділів ведення Державного реєстру виборців через мережу "Інтернет" з використанням кваліфікованого електронного підпису. Про це повідомила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів.

 

За її словами, скористатися цими електронними сервісами можна в Кабінеті виборця (https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:1::::::) на офіційному веб-сайті Державний реєстр виборців у розділі "Заяви, запити".

 

Відтак, за словами посадовиці, з 1 липня 2020 року виборці мають можливість надіслати до відділів ведення Державного реєстру виборців (таких на Львівщині є 34: у 20-ти райдержадміністраціях, 8-ми містах обласного значення і 6-ти районних адміністраціях Львівської міської ради) з використанням мережі "Інтернет" такі звернення:

 

1. Звернення щодо включення до Реєстру.

2. Звернення про внесення змін до ідентифікаційних персональних даних.

3. Звернення щодо зміни виборчої адреси.

4. Звернення про внесення змін до відомостей про постійну нездатність пересуватися самостійно.

5. Звернення щодо неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи.

6. Запит щодо змісту персональних даних.

7. Запит щодо виборців за власною виборчою адресою.

 

До відповідних звернень додаються скан-копії документів, що підтверджують необхідність змін.

 

Зоряна Павлів також наголосила, що виборець для визначення йому відділом ведення Державного реєстру виборців виборчої адреси за місцем фактичного проживання може звернутися з відповідною заявою у міжвиборчий період та у перші п’ять днів відповідного виборчого процесу або процесу референдуму – до відділу ведення Реєстру, повноваження якого поширюються на територію, до якої відноситься місце фактичного проживання виборця. Окрім того, важливо, що виборець, якому за його мотивованою заявою відділом ведення Реєстру буде визначено іншу виборчу адресу, ніж адреса, за якою зареєстровано його місце проживання, може звернутися до відділу ведення Реєстру з новою заявою не раніше ніж через 180 днів після дати внесення до Реєстру останньої зміни його виборчої адреси.

 

Враховуючи складну ситуацію із поширенням COVID-19, Зоряна Павлів також просить виборців користуватися наданою відсьогодні можливістю звертатися до відділів ведення Державного реєстру виборців із використанням мережі "Інтернет".

 

Більше новин з виборчої тематики на сторінці «Державний реєстр виборців. Львівщина» https://www.facebook.com/drv.lviv/

 


02-07-2020

 

На виконання завдання Президента уряд визначив графік підвищення мінімальної заробітної плати в Україні

 

Президент Володимир Зеленський поставив завдання Кабінету Міністрів підвищити рівень мінімальної заробітної плати в Україні.

 

«Українці заслуговують на гідну зарплату. Знаю, це нелегко – взяти й підвищити. Однак ми й не шукали легких рішень, коли прийшли до влади», – зазначив Глава держави, даючи завдання.

 

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль і міністр фінансів Сергій Марченко опрацювали це питання, зробивши відповідні розрахунки. Сьогодні очільник уряду доповів про попередній графік, за яким підвищуватимуть мінімальну заробітну плату. Так, з 1 вересня цього року її буде збільшено до 5 тис. грн, з 1 січня наступного року – до 6 тис. грн, а з 1 липня 2021-го – до 6,5 тис. грн.

 

«Виглядає цілком реалістично. Радий, що це можливо реалізувати за рік. Добробут українців – головний показник нашої ефективності», – наголосив Президент.

 


02-07-2020

 

Лоукостер Wizz Air відкрив шість нових напрямів зі Львова

У Міжнародному аеропорту «Львів» імені Данила Галицького відкрили базу Wizz Air та 6 нових напрямів авіакомпанії. Офіційне відкриття відбулось сьогодні. Нові рейси стартуватимуть вже у липні.

Участь в урочистостях взяв голова Львівської ОДА Максим Козицький.

"Львів та Львівщина є одним з найпопулярніших туристичних маршрутів не лише для українців, але й для громадян Європи. Лоукостер Wizz Air працює в Україні вже понад десять років і відкрив нову авіабазу та розширює маршрути. Сьогодні – це ще шість нових напрямів. Це справді є свідченням того, що наш регіон є інвестиційно привабливим, а Львівський міжнародний аеропорт імені Данила Галицького є комфортним партнером компанії. Поки що Євросоюз не відкриває кордони для українців через різну динаміку коронавірусного захворювання в Європі та в Україні. Але ми з оптимізмом дивимося у майбутнє. Бажаю працівникам авіакомпанії і всім пасажирам, які користуватимуться послугами, – м’якої посадки, а представникам аеропорту великого пасажиропотоку", - зазначив очільник Львівщини.

Зазначимо, що частка туризму у формуванні ВВП країн ЄС становить майже 10%. Близько 7% відсотків жителів Львівської області працюють у туристичній та суміжній галузях. Для Львова цей показник є ще вищим – майже 20% жителів працюють у туристичній сфері.

Додамо, що авіаквитки можна забронювати на сайті авіакомпанії. А серед шести нових напрямів:

Львів — Гамбург (Німеччина) рейси по понеділках і п’ятницях із 3 липня;
Львів — Таллінн (Естонія) щовівторка, четверга і щосуботи з 2 липня;
Львів — Біллунн (Данія) щосереди та щонеділі з 1 липня;
Львів — Лісабон (Португалія) щосереди та щонеділі з 1 липня;
Львів — Щецин (Польща) щоп’ятниці та щопонеділка із 3 липня;
Львів — Будапешт (Угорщина) щосереди та щонеділі.

 


01-07-2020

 

Нелегальні АЗС будуть закриті


Сьогодні, 1 липня, відбулась нарада з дотичними структурами щодо роботи у боротьбі з нелегальним обігом і роздрібною торгівлею пальним на території області.

«Ми продовжуємо роботу над ліквідацією такого явища, як нелегальні АЗС. Спільними зусиллями необхідно відпрацювати низку об’єктів. Нелегальні АЗС - це не тільки несплачені податки, а й потенційна небезпека для оточуючих», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Зазначимо, що завдяки співпраці членів міжвідомчої робочої групи, яку створили у грудні минулого року, здійснено понад 350 виїздів щодо можливих місць розташування нелегальних АЗС.

За підсумками роботи: перевірено – 116 АЗС, оформлено ліцензію – 57, відсутня АЗС за вказаною адресою/демонтовано - 53, зачинено – 6. Також відкрито 28 кримінальних проваджень. Вилучено 594,0 тонн пального на суму 17 025,0 тис гривень, вилучено обладнання на суму 4 200,0 тис грн, у тому числі демонтовано на суму – 1 200,0 тис грн.

Львівська ОДА звертається до громадян у випадку виявлення об’єктів, які потенційно можуть бути нелегальними АЗС, інформувати департамент ПЕК за номером телефону 299-92-37, або на телефон Гарячої лінії Нацполіції.


 


01-07-2020

 

В онкологічному центрі відкрили оновлену консультативну поліклініку


Сьогодні на базі КНП ЛОР «Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр» відбулося відкриття оновленої консультативної поліклініки для допомоги населенню Львівської області та Західного регіону України.

Щороку у поліклінічне відділення Львівського онкоцентру для консультативно-діагностичної допомоги звертаються понад 120 тисяч пацієнтів, з яких 30% - пацієнти з інших областей.

За словами директора онкоцентру Ігоря Ковальчука, у структурі поліклінічного відділення КГП ЛОРЛДЦ входять сучасні діагностичні кабінети (мамографія, УЗД, рентген-кабінет) та кабінети вузьких спеціалістів (мамолог, онкгінеколог, уролог, торакальний хірург, онкодерматолог, проктолог, онко-ЛОР та інші). З переміщенням цих фахівців на територію онкоцентру по вул. Гашека 2а, збільшилася доступність хворих до потужної діагностично-лікувальної бази онкоцентру (КТ, МРТ, ОФЕКТ-КТ, ендоскопія та морфологічні лабораторії). Також з’явилася можливість оптимально приймати рішення про тактику ведення пацієнтів за рахунок наявності повного мультидисциплінарного складу спеціалістів (онкохірурги, хімотерапевти, радіологи, морфологи). З відкриттям нового приміщення поліклініки впроваджено нові сучасні умови прийому хворих з дотриманням усіх належних санітарних вимог, відкрито амбулаторну операційну (можливість виконання малих операцій, прискорення морфологічної верифікації).

«Для облдержадміністрації, виконавчої влади загалом, важливими є такі речі, як якісна медична послуга. Наше завдання – створити умови для надання цієї послуги. Львівський онкоцентр надає послуги пацієнтам не лише нашої області, а й для усього західного регіону України. Тому при формуванні обласного бюджету, переліків об’єктів на приватизацію, які ми способом аукціону продаємо, а частину коштів скеровуємо на капремонт чи реконструкцію обласних закладів та установ, основним пріоритетом залишається медицина. Сьогодні ми на одному із таких об’єктів із сучасним ремонтом та обладнанням. Директор Центру сьогодні зазначив, що, на жаль, кількість пацієнтів щороку зростає. Тому вчасна та якісна діагностика на хорошому обладнанні є вкрай важливою», - розповів заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

У поліклініці працює електронний запис на прийом та є можливість попереднього запису, обробки електронних скерувань від сімейних та лікуючих лікарів.

Довідково:

Проєкт реконструкції I поверху одного з корпусів онкоцентру був виготовлений у 2019 р (кошторис склав 398,25 тис. грн.), роботи з реконструкції проводилися у 2019-2020 рр. (освоєно коштів у 2019 р. – 2,023 млн грн., 2020 р. – 3,11 млн грн) і надалі продовжується реконструкція I поверху в радіологічному відділенні (кошторис на 2020 – 9,175 млн грн).

 


01-07-2020

 

1 липня розпочнеться повернення коштів за пробне ЗНО – що потрібно знати, щоб швидко отримати кошти


Сьогодні, 1 липня , МОН спільно з ПриватБанком розпочинають повертати учасникам пробного ЗНО кошти, сплачені раніше за участь у тестуванні.

Що потрібно знати, щоб швидко отримати кошти?

Кому повертають кошти?
Кошти повертатимуть саме тій особі, яка була зареєстрована для участі у пробному ЗНО. Ні мамі, ні батькові, а саме тим учасникам та учасницям, які були зареєстровані на тестування.

Як отримати кошти через ПриватБанк?
Необхідно мати будь-яку картку в ПриватБанку, оформлену саме на учасника/учасницю пробного ЗНО. Фінансовий телефон у ПриватБанку повинен співпадати з телефоном, вказаним під час реєстрації на пробне ЗНО як основний.

Як дізнатись про отримання коштів?
Ті учасники, які мають картку ПриватБанку, отримають SMS-повідомлення від банку про зарахування коштів на картку.

Що робити, якщо немає картки ПриватБанку?
Необхідно звернутися до будь-якого відділення ПриватБанку та оформити картку безкоштовно за 15 хвилин. Із собою потрібно мати паспорт, або електронну ID-картку.

Якщо учасник/учасниця вже є клієнтами банку, можна відкрити віртуальну картку у Приват24, не відвідуючи відділення. Неповнолітні учасники пробного ЗНО також можуть оформити картку ПриватБанку.

Коли потрібно встигнути оформити картку?
Якомога швидше. Однак якщо зараз немає змоги потрапити до банку, є час до кінця листопада – програма повернення коштів діятиме до 1 грудня 2020 року.

Що робити, якщо при реєстрації на пробне ЗНО вказано не свій телефон, а одного з батьків? Або якщо за цей час свій номер телефону змінився?
Необхідно зайти у сервіс визначення результатів на сайті УЦОЯО та змінити основний номер телефону на той, що прив’язаний до картки.

Інструкцію щодо повернення коштів також розміщено на сайті ПриватБанку – з нею можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, цьогоріч у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації учасники пробного ЗНО пройшли його вдома. 15 червня відбулось тестування з української мови та літератури, 17 червня – з усіх інших предметів.

17 червня Кабінет Міністрів ухвалив порядок повернення коштів усім учасникам пробного ЗНО. На це буде витрачено 52 млн 450 тис. грн з фонду боротьби з хворобою COVID-19 та її наслідками.

Ключові слова:

 


01-07-2020

 

8 липня відбудеться земельний аукціон з продажу прав оренди на земельні ділянки державної форми власності


У середу, 08 липня відбудеться земельний аукціон з продажу прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної форми власності (за межами населеного пункту).

До продажу права оренди на земельних торгах пропонується право оренди земельних ділянок, що розташовані:

- на території Бітлянської сільської ради Турківського району Львівської області.Площа ділянки, що пропонується на торгах – 12,37 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної плати за користування земельною ділянкою становить 1583,44 грн http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/50719. Місце проведення:
м. Львів, вул. Сахарова,46. Початок торгів о 11.00 год. Реєстрація учасників земельних торгів в день проведення з 08-00 год. до 10-40 год. за адресою: м. Львів, вул. Сахарова,46;

- на території Бітлянської сільської ради Турківського району Львівської області.Площа ділянки, що пропонується на торгах – 15,05 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної плати за користування земельною ділянкою становить 3049,19 грн http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/50720. Місце проведення:
м. Львів, вул. Сахарова,46. Початок торгів о 11.00 год. Реєстрація учасників земельних торгів в день проведення з 08-00 год. до 10-40 год. за адресою: м. Львів, вул. Сахарова,46;

- на території Підгірцівської сільської ради Стрийського району Львівської області.Площа ділянки, що пропонується на торгах – 4,55 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної плати за користування земельною ділянкою становить 6651,89 грн http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/50718. Місце проведення:
м. Львів, вул. Сахарова,46. Початок торгів о 11.00 год. Реєстрація учасників земельних торгів в день проведення з 08-00 год. до 10-40 год. за адресою: м. Львів, вул. Сахарова,46;

- на території Мурованської сільської ради Старосамбірського району Львівської області.Площа ділянки, що пропонується на торгах – 5,61 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної плати за користування земельною ділянкою становить 2210,15 грн http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/50716. Місце проведення:
м. Львів, вул. Сахарова,46. Початок торгів о 11.00 год. Реєстрація учасників земельних торгів в день проведення з 08-00 год. до 10-40 год. за адресою: м. Львів, вул. Сахарова,46;

- на території Мурованської сільської ради Старосамбірського району Львівської області.Площа ділянки, що пропонується на торгах – 3,96 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної плати за користування земельною ділянкою становить 926,10 грн http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/50717. Місце проведення:
м. Львів, вул. Сахарова,46. Початок торгів о 11.00 год. Реєстрація учасників земельних торгів в день проведення з 08-00 год. до 10-40 год. за адресою: м. Львів, вул. Сахарова,46;

- на території Климецької сільської ради Сколівського району Львівської області.Площа ділянки, що пропонується на торгах – 5,49 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної плати за користування земельною ділянкою становить 1380,74 грн http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/50714. Місце проведення:
м. Львів, вул. Сахарова,46. Початок торгів о 11.00 год. Реєстрація учасників земельних торгів в день проведення з 08-00 год. до 10-40 год. за адресою: м. Львів, вул. Сахарова,46;

- на території Климецької сільської ради Сколівського району Львівської області.Площа ділянки, що пропонується на торгах – 5,08 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної плати за користування земельною ділянкою становить 1277,56 грн http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/50715. Місце проведення:
м. Львів, вул. Сахарова,46. Початок торгів о 11.00 год. Реєстрація учасників земельних торгів в день проведення з 08-00 год. до 10-40 год. за адресою: м. Львів, вул. Сахарова,46;

- на території Дмитрівської сільської ради Радехівського району Львівської області.Площа ділянки, що пропонується на торгах – 5,67 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної плати за користування земельною ділянкою становить 9659,65 грн http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/50699. Місце проведення:
м. Львів, вул. Сахарова,46. Початок торгів о 11.00 год. Реєстрація учасників земельних торгів в день проведення з 08-00 год. до 10-40 год. за адресою: м. Львів, вул. Сахарова,46;

- на території Дмитрівської сільської ради Радехівського району Львівської області.Площа ділянки, що пропонується на торгах – 9,00 га. Цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Стартовий розмір річної плати за користування земельною ділянкою становить 22024,23 грн http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/50701. Місце проведення:
м. Львів, вул. Сахарова,46. Початок торгів о 11.00 год. Реєстрація учасників земельних торгів в день проведення з 08-00 год. до 10-40 год. за адресою: м. Львів, вул. Сахарова,46.

 


01-07-2020

 

Шановні архітектори!

Вітаємо вас з професійним святом – Днем архітектури України!

Ваша сумлінна праця, перспективне і творче бачення розвитку нашого регіону здобули належну повагу краян. Саме ви розробляєте документацію, визначаєте територію, розміщуєте будівництво житлових, виробничих та соціальних об'єктів, формуючи містобудівні ансамблі і ландшафтні комплекси, зони відпочинку та оздоровлення населення, зберігаючи при цьому пам'ятки архітектури і історії, в такий спосіб аби наше місто, район та область вцілому мали своє неповторне обличчя.

Зичимо й надалі зважати на інтереси громадян, забезпечувати містобудівну діяльність на високому рівні, пишатися своїми досягненнями, прикрашати місто та район справами своїх рук.

Бажаємо Вам здоров'я, наснаги, добробуту, упевненості у майбутньому, активної та плідної творчості.

Нехай ваші імена стануть в один ряд з іменами найвідоміших архітекторів! 

 


01-07-2020

 

Відбулась селекторна нарада з питань безпечного середовища для дітей


З метою вдосконалення взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та територіальних органів НПУ щодо забезпечення безпеки та соціального захисту дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, зокрема тих, які зазнали жорстокого поводження 30 червня 2020 року відбулася селекторна нарада за участю керівництва Мінсоцполітики, Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України.

Участь у нараді від Львівської області взяли заступник голови облдержадміністрації Юрій Холод, начальник Головного управління Національної поліції у Львівській області Василь Віконський, начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис та інші.

У межах селектору обговорили ряд суттєвих аспектів взаємодії служб у справах дітей та органів Національної поліції, в першу чергу при реагуванні на інформацію про жорстоке поводження з дітьми, загрозу їхньому життю та здоров’ю, повноваження цих структур та проблемні питання , що можуть впливати на своєчасність та якість організації необхідної допомоги дитині в біді.

«Ключового значення у забезпеченні безпеки підростаючого покоління набувають своєчасне виявлення дітей, які потребують допомоги та екстреного втручання, невідкладна оперативна взаємодія ключових суб’єктів соціального захисту дітей, зокрема, служб у справах дітей, фахівців із соціальної роботи та уповноважених органів Національної поліції», - наголосив заступник Міністра соціальної політики Борис Лебедцов під час селекторної наради.

Зазначимо, Україні вже діє низка законодавчих актів, що регулюють питання захисту прав дітей, в тому числі тих, які перебувають у складних життєвих обставинах, постраждали від насильства в сім’ї та жорстокого поводження, основними з яких є закони України „Про охорону дитинства”, „Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей”, „Про запобігання та протидію домашньому насильству” та ряд нормативно-правових актів, якими затверджуються окремі порядки діяльності, регулюються інші питання міжвідомчої взаємодії, зокрема щодо виявлення та тимчасового влаштування дітей тощо.

 


01-07-2020

 

У зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму, з 1 липня провели перерахунок пенсій


Як інформує Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області Пенсійний фонд України провів перерахунок пенсійних виплат з 1 липня 2020 року у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1638 грн до 1712 грн.

Для пенсіонерів, які не працюють, зросте розмір мінімальної пенсії за віком, доплати за понаднормовий стаж.

Незалежно від того, працює особа, чи ні, збільшаться розміри встановлених до пенсій надбавок, підвищень, пенсій за особливі заслуги перед Україною, інших доплат, які базуються на величині прожиткового мінімуму.

Розмір підвищення пенсії за результатами перерахунку залежить від того, які складові входять до пенсійної виплати, що обчислюється від прожиткового мінімуму.

Перерахунок проведено в автоматичному режимі. Виплата перерахованих пенсій буде проводитись з 4 липня.

 


 01-07-2020

 

Карантин на Львівщині продовжили до 7 липня


Показники захворюваності на коронавірус в регіоні змушують зберегти карантинні заходи в області. Відповідне рішення ухвалили сьогодні, 30 червня, на засіданні обласної Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

На Львівщині спостерігається висока кількість звернень і стабільно високі цифри госпіталізованих хворих.

«Ми не можемо послаблювати карантин, коли кількість нових хворих щодня збільшується на 150-240 людей, коли відсоток завантаженості лікарень стрімко наближається по критичної познаки, а стан пацієнтів, які звертаються до лікарів, важчий, порівняно з початком пандемії. Львівщина серед лідерів за кількістю складених протоколів про порушення карантину. Днями мережу сколихнуло відео, на якому близько сотні людей влаштували масове купання у джерелі біля Львова. Цією справою зараз займаються правоохоронні органи. Саме нехтування власною безпекою та карантинними обмеженнями призводять до погіршення епідеміологічної ситуації в регіоні. Вкотре закликаю мешканців області бути обачними та свідомими, тривалість і суворість карантину залежить від кожного з нас. Життя і здоров’я людей в пріоритеті, тому про послаблення обмежень поки не йдеться», - наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

За словами директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ореста Чемериса, завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, складає 44,4% від загальної кількості (при нормі менше ніж 50%). Cередня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу протягом останніх семи днів складає 87,2 на 100 тисяч населення (при нормі більш ніж 24).

«Коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить 19,0 % при нормі менш як 11%. Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить 24,9% при нормі менш як 11%», - додав директор департаменту.

Відтак, комісія ухвалила рішення продовжити карантин на території області до 7 липня.

У межах Комісії суб’єктам господарювання на період дії карантину рекомендували забезпечити виділення додаткових одиниць транспорту для зменшення навантаження на маршрутний транспорт у часи пікового навантаження.


 Переглянути архів новин

У п'ятницю, 10 липня, завершується прийом анкет на участь у Школі лідерів громад 2020 року, яку проводить Українська школа політичних студій за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та у рамках проекту «LOCUS: Leaders of Communities in Ukrainian South».   

Нагадаємо, до участі у конкурсі запрошуються кандидати, які:

- є представниками місцевого самоврядування всіх рівнів, головами об‘єднаних територіальних громад, місцевими активістами та волонтерами;
- мають значні професійні здобутки;
- займають активну життєву позицію;
- демонструють лідерські якості; 
- володіють потенціалом плідного використання знань, отриманих в рамках проекту, на користь суспільству та громаді;
- мають кредит довіри та підтримку громади;
- мають достатню мотивацію та дисципліну для самостійного навчання;
- готові працювати з громадою за допомогою інструментів, отриманих під час навчання, після завершення програми;
- є громадянами України, які мають вищу освіту.

Цього разу організатори відбирають одразу 200 учасників.

Дізнатись більше про відбір і подати заявку можна за посиланням.