Get Adobe Flash player
Останні новини

63Руслан Шишка провів робочу зустріч з питань перспектив ремонту автошляхів району

28-01-2015

Детальніше

Тема тижня

259При Львівській ОДА створять Координаційний центр з інформування громадськості щодо мобілізації та АТО

26-01-2015

Детальніше

Корисні посилання

32128-01-2015

Олег Синютка попереджає про кримінальну відповідальність за хабарництво під час проведення мобілізації

Усі, хто сьогодні буде брати хабарі під час мобілізації у військових комісаріатах чи в медичних комісіях, обов'язково будуть притягнуті до кримінальної відповідальності,- про це заявив голова Львівської ОДА Олег Синютка під час ефіру на ТРК “Львів”.

 

“Ця тюрма буде не лише в пункті СІЗО, але й у людському осуді. Тому що ми поіменно скажемо прізвища тих хабарників, хто сьогодні наживається на людській біді. Наголошую, ця ситуація перебуває під особливим контролем Служби безпеки України та Управління МВС України”, - підкреслив О. Синютка.

 

За словами очільника області, саме через хабарництво довелося розпустити чотири військово-призовні комісії.

 

Голова Львівської ОДА також подякував тим мешканцям Львівщини, які прибувають у військкомати та проходять усі необхідні процедури. “Львівщина може гордитися своїми воїнами - захисниками Вітчизни”, - наголосив О. Синютка.


34428-01-2015

Стартував проект із підготовки екскурсоводів для промоції культурно-історичної спадщини Львівщини

 

У Львівській області розпочав роботу транскордонний проект «Підготовка кадрів для здійснення туристичного супроводу подорожуючих України та Польщі» парасолькового проекту «Спільна промоція туристичних можливостей та культурно-історичної спадщини Львівської області, Підкарпатського і Люблінського воєводств».

 

Реалізовуватиме цей проект Асоціація гірських провідників «Ровінь» у партнерстві з Польським туристично-краєзнавчим товариством відділом ім. М.Орловича в Перемишлі впродовж 10 місяців 2015 року.

 

Головним завданням проекту є сприяння розвитку туризму на прикордонних територіях України та Польщі, зокрема у невеликих містах і селищах, шляхом підготовки кваліфікованих кадрів, з числа місцевих мешканців, для супроводу туристів. Реалізація проекту орієнтована на створення міцних платформ для розвитку транскордонного співробітництва між організаціями, які об’єднують екскурсоводів та займаються екскурсійним супроводом туристичних груп по дві сторони кордонів Європейського Союзу.

 

В межах запланованих заходів проекту передбачено підготовку навчальних програм для змішаних груп фахівців туристичного супроводу з України та Польщі, проведення теоретичних занять та практичних стажувань для екскурсоводів з міст-партнерів учасників парасолькового проекту та звичайних громадян, що хочуть працювати екскурсоводами в цих містах, видавництво інформаційного буклету та практичного навчального посібника для фахівців туристичного супроводу, встановлення інформаційних таблиць в кожному місті (учаснику парасолькового проекту) з інформацією про можливість замовити тут екскурсію і вказаними конкретними даними осіб, які пройшли фахове навчання на екскурсовода з числа місцевих мешканців, створення спільної трьохмовної Інтернет-сторінки, а також проведення потужної інформаційної кампанії проекту.

 

Результатом проведених навчальних програм з підготовки фахівців туристичного супроводу по транскордонних туристичних маршрутах стане налагодження контактів між українськими та польськими фахівцями туристичного супроводу з метою комплексного представлення ними туристичних можливостей та культурних особливостей регіону, уніфікація стандартів обслуговування і рівня сервісу під час туристичного супроводу, підвищення рівня зайнятості місцевого населення, що проживає в прикордонних містах та селищах, створення нових робочих місць.

 

На переконання партнерів проекту, виконання запланованих заходів, без сумніву, сприятиме встановленню та розвитку взаємовигідних контактів між конкретними людьми ‒ екскурсоводами, в тому числі прямих контактів між територіальними громадами прикордонних міст, які вони представляють. Це сприятиме міжрегіональній співпраці, обміну інноваційними ідеями і взаємній передачі отриманого досвіду. Реалізація заходів в межах проекту дозволить збільшити туристичні потоки для інтеграції в міжнародне співтовариство.


33528-01-2015

Оксана Прокопець провела нараду з питань укладання угод на виконання мобілізаційного завдання


Перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець провела нараду з керівниками сільськогосподарських підприємств району з питань укладення договорів на виконання335 1 мобілізаційного завдання в особливий період. Участь у нараді взяли також начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Михайло Щирба та начальник відділу з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної, оборонної роботи, запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Вадим Тимчишин. Під час наради, керівники були поінформовані про обсяги продукції, що рекомендовані для поставки за період дії договору та налагодження співпраці під час мобілізації.

 

 

 


33128-01-2015

 

Президент взяв участь у заходах з вшанування пам’яті жертв концтабору Аушвіц-Біркенау в Польщі


Президент України Петро Порошенко з дружиною взяв участь у заходах з нагоди вшанування 70-ї річниці звільнення концтабору Аушвіц-Біркенау в польському Освенцимі. Разом з Главою держави до польського Освенциму приїхала колишня ув’язнена концтабору дев’яносторічна Анастасія Гулей та дев’яносторічний учасник боїв за визволення в’язнів концтабору Аушвіц-Біркенау Микола Карпенко.

Також на заходах були присутні делегації з понад 40 країн, зокрема президенти Франції Франсуа Олланд, Німеччини Йоахім Гаук, Литви Даля Грибаускайте, президенти Хорватії, Австрії, Словенії, Швейцарії, Мальти, а також Король Бельгії Філіп І, Великий Герцог Люксембургу Анрі, Король Нідерландів Віллем-Олександр.

Учасники церемонії взяли участь у спільному молебні пам’яті за невинно убієнними жертвами концтабору Аушвіц-Біркенау. Після цього вони із запаленими лампадками пройшли так званим шляхом смерті – дорогою, якою йшли в’язні концтабору до крематорію, де їх спалювали. Далі представники делегацій встановили лампадки на дошки пам’яті з написами національними мовами.

Довідково: Концтабір Аушвіц-Біркенау в 1940-1945 роках був одним із найбільших нацистських концтаборів. За різними даними, за роки існування в концтаборі було знищено більше 1 млн людей, переважна більшість з яких євреї, але серед вбитих було багато й українців. 27 січня 1945 року в’язнів Аушвіц-Біркенау було звільнено.

27 січня щороку відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

 


25028-01-2015

 

Президент України звернувся до Володимира Путіна з вимогою виконувати Мінські домовленості


Президент Петро Порошенко направив лист Володимиру Путіну з вимогою виконувати Мінські домовленості та звільнити всіх заручників, включаючи Надію Савченко. Про це Глава держави повідомив в інтерв’ю польському телеканалу TVN-24.

«Позавчора я направив лист Президенту Путіну, одним з основних елементів якого була вимога не лише припинення вогню і виконання Мінських домовленостей, але звільнення Надії Савченко та всіх заручників», — повідомив Глава держави. Він нагадав, що ПАРЄ також вимагає звільнення Надії Савченко, оскільки вона стала делегатом Асамблеї.

Петро Порошенко наголосив на необхідності виконання Мінських домовленостей всіма сторонами. Він підкреслив, що санкції щодо Росії є ефективними. «Маємо створити умови, щоб примусити Росію до переговорів та виконання зобов’язань, які вона вже на себе взяла», — сказав Петро Порошенко.

 


10428-01-2015

 

Голова ОДА погодив умови концесійного конкурсу на будівництво дороги Львів-Краковець


Голова обласної державної адміністрації Олег Синютка погодив Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про погодження умов концесійного конкурсу на будівництво та експлуатацію нової автомобільної дороги Львів-Краковець».

Зазначимо, що в проекті передбачено порядок визначення концесіонера, терміни надання концесії, фінансування робіт з будівництва концесії на умовах залучення коштів інвестора, джерела доходу концесіонера при подальшій експлуатації об’єкта концесії, гарантії держави щодо покриття збитків концесіонера у перші роки експлуатації новозбудованої дороги.

За словами в.о. директора департаменту інфрастуктури, дорожнього господарства та ПЕК ОДА Надії Ситник, погодження умов конкурсу є одним з етапів підготовки проекту будівництва та експлуатації нової автомобільної дороги Львів-Краковець.

“Реалізація проекту сприятиме покращенню транзитного потенціалу з країнами Євросоюзу, розбудові міжнародного транспортного коридору № 3 на території України, будівництву північного обходу м.Львова, обходів населених пунктів Наконечне Перше і Наконечне Друге, смт.Івано-Франкове, соціально-економічному розвитку Львівщини, створенню нових робочих місць”, - зазначила Н. Ситник.

Вона додала, що на 2015 рік також заплановано будівництво підходу до міжнародного автомобільного пункту пропуску Краковець з шістьма смугами руху і розширенням кільцевої розв’язки, вартість будівництва орієнтовно складатиме 26, 7 млн. грн.

Довідково:

Будівництво концесійної автодороги Львів-Краковець (довжина 84,4 км) повинно забезпечити якісні та безпечні умови сполучення на найскладнішій ділянці МТК №3 – між автопереходом Корчова/Краковець та найбільшим містом і транспортним вузлом західного регіону України м. Львів. Проектом будівництва передбачено вихід нової автодороги на автомагістраль державного значення М-06 Київ-Чоп шляхом створення північного обходу м. Львова, що додатково сприятиме виведенню за межі міста існуючого і перспективного транзитних потоків.

Початок нової автомобільної дороги Львів – Краковець прийнято на існуючій автомобільній дорозі М-10 Львів-Краковець на відстані 1,3 км від Державного кордону (смт. Краковець). Кінець траси передбачено в обхід с. Малі Підліски з примиканням до автомобільної дороги М-06 Київ-Чоп на км 518 (між селами М.Підліски і Запитів).

Вартість будівництва нової автомобільної дороги Львів – Краковець буде визначено після погодження проектно-кошторисної документації, орієнтовна вартість – 360 млн.Євро.

 


5528-01-2015

 

На Львівщині створено оперативний штаб для забезпечення безпеки громадян та захисту об’єктів інфраструктури


Про створення оперативного штабу для координації роботи з питань забезпечення безпеки громадян і захисту об’єктів інфраструктури області йдеться у розпорядженні голови Львівської ОДА від 26 січня 2015 року.

Оперативний штаб повинен забезпечити збір, обробку інформації про обстановку в області та реалізацію заходів, спрямованих на попередження і протидію можливим загрозам для здоров’я громадян та найважливіших об’єктів інфраструктури області.

Окрім цього, оперативний штаб здійснюватиме координацію діяльності територіальних підрозділів правоохоронних органів, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання щодо захисту найважливіших об’єктів інфраструктури області, попередження виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних загроз та недопущення підвищення рівня злочинності.

Слід зазначити, що засідання оперативного штабу проводитиметься щоденно.

Очільник Львівщини також доручив головам районних державних адміністрацій, міським головам міст обласного значення створити відповідні районні (міські) оперативні штаби у всій області.

 


6328-01-2015

 

Руслан Шишка провів робочу зустріч з питань перспектив ремонту автошляхів району

 

Голова Бродівської райдержадміністрації Руслан Шишка провів робочу зустріч з головою Бродівської районної ради Ольгою Шайдулліною та начальником філії «Бродівський райавтодор» Михайлом Мончаковським. Під час зустрічі обговорили стан дорожнього покриття автошляхів на території Бродівського району, а також перспективи виділення коштів з обласного бюджету для  ремонту доріг у 2015 році.


7427-01-2015
41 багатодітній матері Львівщини призначено пенсію за особливі заслуги перед Україною

Про це йшлося під час чергового засідання Комісії зі встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною, яке відбулося сьогодні, 27 січня, під головуванням заступника голови ОДА Володимира Харчука.

Члени комісії розглянули клопотання голів райдержадміністрацій, міських голів міст обласного значення та призначили пенсії за особливі заслуги перед Україною 60 особам, зокрема з них - 41 багатодітній матері, у зв’язку із присвоєнням їм почесного звання «Мати-героїня».

Окрім цього, як повідомили у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області, підготовлено на розгляд Пенсійного фонду України 9 справ членів сімей загиблих, яким Указом Президента України посмертно присвоєно звання Герой України, з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.

Також підготовлено дві справи членів сімей загиблих, яких посмертно нагороджено орденами “За мужність” ІІІ ступеня, Богдана Хмельницького І ступеня.

33727-01-2015
На Львівщині відбудуться заходи, присвячені 60-ій річниці від дня народження Ігоря Білозора

Постать Ігоря Білозора сьогодні як ніколи потрібна нашій державі. І всі заходи, присвячені 60-тій річниці від дня народження цього талановитого композитора — це не дань пам'яті про нього, а радше відчуття, що ця людина займає важливу сторінку в історії українського народу.

На цьому наголосив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка на першому засіданні оргкомітету із вшанування пам'яті І. Білозора.

Під час засідання члени оргкомітету, до якого увійшли народна артистка України Оксана Білозір, відомий український поет-пісняр Богдан Стельмах, народний артист України Мар'ян Шуневич рекомендували низку заходів, які відбуватимуться у Львівській області протягом цього року, починаючи від дня народження композитора — 24 березня.

Зокрема, заплановано провести концерт-реквієм “Містерія пам'яті Ігоря Білозора” у Львівській філармонії за участю Оксани Білозір, Мар'яна Шуневича, ВІА “Ватра”. Музика композитора зазвучить і у виконанні симфонічного оркестру “Іnso-Львів”.

Окрім того, учасники оргкомітету обговорили питання щодо публікації нотної збірки пісень, а також спогадів друзів композитора під назвою “Ігор Білозір живий”. Також запропоновано видати аудіо диски пісень Білозора для розповсюдження у навчальних закладах області та провести конкурс поетів-піснярів ліричної пісні.

За підсумками засідання оргкомітету, голова ОДА доручив узагальнити перелік заходів із вшанування пам'яті Ігоря Білозора на весь рік для остаточного затвердження.

Зазначимо, сьогодні голова Львівської обласної державної адміністрації підписав розпорядження №30/0/5-15 “Про створення організаційного комітету з вшанування пам'яті композитора Ігоря Білозора”.

Довідка:

Ігор Білозір народився 24 березня 1955 року в місті Радехові у Галичині. Навчався в Радехівській ЗОШ № 1. Перші музичні композиції І. Білозіра виконував шкільний вокально-інструментальний ансамбль, а перший професійний запис відбувся у 1969 році на Львівському радіо в передачі «Мандрівний меридіан».

Навчався у Львівському музично-педагогічному училищі та Львівській консерваторії. Стажувався у США та Канаді.

Від 1977 року — керівник ВІА «Ритми Карпат» Львівського автобусного заводу, від 1979 — художній керівник і соліст ВІА «Ватра» Львівської обласної філармонії, що виконує більшість його пісень донині.

Побитий 8 травня 2000 року у кав'ярні «Цісарська кава», що на проспекті Шевченка у Львові. Внаслідок завданих травм 28 травня 2000 року помер у лікарні. Похований у Львові на Личаківському цвинтарі (поле № 2).

 


1927-01-2015

 

У єдності з вільним світом Україна стоятиме на сторожі гуманізму, свободи та демократії, - Петро Порошенко


Президент України Петро Порошенко звернувся до співвітчизників у зв’язку з Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту.

Текст звернення подаємо в повному обсязі:

"Шановні співвітчизники! Щороку 27 січня вся світова спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту.

Під час Другої Світової війни нацистами цілеспрямовано та планомірно було винищено близько шести мільйонів євреїв у Німеччині і на захоплених територіях інших країн Європи.

Тортури, які застосовувалися до в’язнів гетто, концтаборів, а також масштаби людської трагедії шокують — тільки через табір смерті Аушвіц-Біркенау у польському місті Освенцим, як свідчать документи Нюрнберзького трибуналу, пройшло 2,5 мільйона людей, переважна більшість яких загинула мученицькою смертю.

Завдяки військам Першого Українського фронту 27 січня 1945 року було визволено в’язнів концтабору, яким вдалося уникнути газових камер та крематоріїв. Саме на вшанування цієї події Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй встановлено Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Для українців жахливим символом Голокосту став Бабин Яр — місце розстрілу понад 150 тисяч євреїв та представників різних національностей. Існував Дробицький Яр у Харкові, а також багато інших місць, де нацистські нелюди масово вбивали євреїв.

Пам’ять про невинно убієнних за ознаками національної, етнічної, расової, культурної, релігійної приналежності демонструє рішучість міжнародної спільноти ніколи більше не допустити повторення страшних злочинів, спричинених ксенофобією, расизмом, тоталітарними ідеологіями.

У єдності з вільним світом Україна стоятиме на сторожі гуманізму, свободи та демократії.

Як Президент України я робитиму все, щоб найвищі суспільні цінності шанувалися, а мир і злагода на основі взаєморозуміння завжди панували на нашій українській землі", - Петро Порошенко.

 


15227-01-2015

 

Оксана Прокопець провела нараду з питань укладення договорів на виконання мобілізаційного завдання


Перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець провела нараду з керівниками сільськогосподарських підприємств району з питань укладення договорів на виконання мобілізаційного завдання в особливий період. Про основні питання наради присутніх інформував начальник відділу з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної, оборонної роботи , запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Вадим Тимчишин.

 


28727-01-2015

 

Оголошено конкурс на визначення офіційного друкованого видання обласної державної адміністрації на 2015 рік


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Львівської обласної державної адміністрації, на виконання положення про офіційне опублікування нормативно-правових актів в рамках Регіональної програми розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області, оголошує конкурс на визначення офіційного друкованого видання обласної державної адміністрації на 2015 рік.

Для оприлюднення нормативно-правових актів обласної державної адміністрації в обласному бюджеті на 2015 рік передбачена сума 99 000 грн.

Усіх зацікавлених просимо протягом 27-31 січня 2015 року подавати заявки з 10.00 до 17.00 год. в каб. 402 (4-й поверх): м. Львів, вул. Винниченка, 18, департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Львівської обласної державної адміністрації.

Серед обов’язкових вимог до друкованих видань:

покриття території Львівської області;

суспільно-політична тематика.

Окрім цього, слід вказати:

загальний тижневий тираж видання;

ціну одного примірника в роздрібній торгівлі;

вартість місячної передплати;

наявну мережу розповсюдження.

Результати конкурсу будуть оприлюднені на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації та затверджені розпорядженням голови обласної державної адміністрації.

Більш детальну інформацію можна дізнатися в департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації за телефоном: 261 27 75.

 


28427-01-2015

 

У Львові вшанували жертв Голокосту


27 січня у Львові відбулися жалобні заходи із вшанування пам’яті жертв Голокосту.

У жалобному мітингу та міжконфесійному спільному молебні взяли участь керівництво обласної та міської влади, представники львівських єврейських організацій, мешканці міста. Вони поклали квіти та вінки до пам’ятника жертвам Львівського ґетто та вшанували загиблих хвилиною мовчання.

Під час виступу заступник голови Львівської ОДА Юрій Підлісний зазначив, що сьогодні в багатьох містах Європи та світу згадують жертв невинно убієнних у трагедії Голокосту: “Ми повинні зробити все можливе, щоб у 21 столітті не повторилися ті жахіття, які були пережиті народами у минулому столітті. Не можна знищувати людину лише через те, що вона належить до іншої нації чи релігіїї. Це неприпустимо.”,- сказав заступник голови ЛОДА.

 Жалобні заходи пройшли також в «Долині смерті» на території колишнього Янівського концтабору.

Крім того, сьогодні заплановано провести круглий стіл «Пам’ятати минуле заради майбутнього» в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи.

Нагадаємо, за ініціативою Ізраїлю, США та інших держав 1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла резолюцію, в якій постановила, що 27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту буде відзначатися щорічно.

 


252 127-01-2015

 

В Бродах відбулась загальноміська акція на підтримку Надії Савченко


На центральній площі м. Броди відбулась загальноміська акція на підтримку полоненої льотчиці Надії Савченко. До спільної молитви за загиблими в зоні АТО, а також за українськими полоненими, яку відслужили настоятелі храму Успіння Пресвятої Богородиці о. Миколай Мартин та Святих Апостолів Петра і Павла о. Степан Шира, долучились небайдужі бродівчани, представники влади міста та району, учнівська і студентська молодь.252
Слова підтримки українській льотчиці Надії Савченко висловили голова районної ради Ольга Шайдулліна, яка у своєму виступі зазначила що: «Надія Савченко є взірцем мужності, непідкупності та патріотизму. Попри випробування, вона не зрадила присязі воїна, і змусила весь віт говорити про силу духу української дівчини», депутат Бродівської міської ради Лариса Зроль, голова громадської організації «Союзу українок» Віра Соловій, представники Спілки офіцерів України виступив Анатолій Проказю, учні ЗОШ №4 та студенти Бродівського педагогічного коледжу.
В цей день, з імпровізованої сцени, лунали патріотичні пісні у виконанні народного чоловічого ансамблю «Січовик» с. Суховоля та музичних колективів Бродівського районного Народного дому.
Учасники акції підтримали Резолюцію на підтримку полоненої Надії Савченко, яку зачитала голова районної ради Ольга Шайдулліна.
Захід завершився виконанням національного гімну України та молитвою за Україну «Боже Великий, Єдиний».

252 2252 3252 4252 5252 6252 7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 29427-01-2015

 

Інформація щодо роз'яснення особливостей встановлення ставок з місцевих податків та зборів


Державна фіскальна служба України оприлюднила роз'яснення щодо особливостей встановлення ставок з місцевих податків та зборів.

Із інформаційним листом Державної фіскальної служби можна ознайомитися ТУТ

 

 

 

 


 29327-01-2015

 

У Львові відбудеться обласна виставка-конкурс дитячого малюнку, присвячена пам’яті Героїв Небесної Сотні


За підтримки департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації, з 6 лютого у приміщенні Культурно-мистецького центру «Львівський палац мистецтв» стартуватиме відкриття експозиції кращих робіт обласної виставки-конкурсу дитячого малюнку, присвяченої пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Проведення у Львові цього мистецького проекту ініційовано з метою вшанування подвигу загиблих учасників акцій протесту на Євромайдані у грудні 2013 – лютому 2014 року, а також задля активізації патріотично-виховної роботи в середовищі учнівської молоді області.

До участі у проекті подано понад 130 дитячих творчих робіт – учнів художніх відділів початкових мистецьких навчальних закладів Львівщини, які оцінюватимуться і відбиратимуться для подальшого експонування у виставкових залах Львівського Палацу мистецтв компетентним журі, фахівцями з образотворчого та декоративного мистецтва.

Зокрема, це: лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, народний художник України, дійсний член академії мистецтв України, професор Львівської національної академії мистецтв Любомир Медвідь, директор Львівської дитячої художньої школи ім. О.Новаківського Роман Зьомко, заслужений художник України, професор Львівської національної академії мистецтв Микола Шимчук.

У вищезгаданому конкурсному проекті дитячі роботи будуть представлені у трьох номінаціях: малярство (акварель, гуаш, аплікація), графіка (туш, перо, монотипія, ліногравюра) та колаж, а виставкове експонування у Львові кращих художніх творів цього мистецького конкурсу відбуватиметься до 20 лютого 2015 року.

 


12327-01-2015

 

У Львівській ОДА розробили проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку області на 2015 рік


Департамент економічного розвитку, торгівлі та промисловості Львівської обласної державної адміністрації розробив проект Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області на 2015 рік. До розробки залучено усі галузеві департаменти та управління облдержадміністрації, територіальні структурні підрозділи центральних органів виконавчої влади, райдержадміністрації та виконкоми міських рад міст обласного значення.

Як наголосив директор обласного департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості Василь Лозинський, на даний час проект Програми узгоджений з усіма причетними до її формування підрозділами. В подальшому він буде скерований для розгляду у постійних комісіях Львівської обласної ради з метою подальшого затвердження на сесії.

За його словами, у Проекті враховані основні напрями розвитку, показники та заходи програм економічного і соціального розвитку на 2015 рік дев'яти міст обласного значення та двадцяти районів.

Ознайомитись із проектом Програми соціально-економічного та культурного розвитку Львівської області на 2015 рік можна ТУТ

 


8427-01-2015

 

На підтримку 80-ої окремої аеромобільної бригади у Львові відбудеться благодійний концерт «Збережемо життя»


28 січня на сцені Львівської обласної філармонії об’єднаються відомі молоді виконавці щоб подарувати концерт «Збережемо життя» з метою відновлення миру у нашій країні.

Захід організовано для підтримки 80-тої окремої аеромобільної бригади ВДВ Збройних Сил України. Про це поінформували у департаменті з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

У благодійному концерті візьмуть участь молоді відомі виконавці у жанрі естрадної та інструментальної музики: заслужений артист України Ігор Богдан, Наталка Карпа, Лілія Ваврін, Андрій Заліско, Назар Савко, Олександр Божик, Владислав Левицький, Ярина Романів.

Серед багатьох композицій звучатимуть і нові пісні, написані про сьогоднішні події в Україні. Зокрема, пісня на мелодію «Сумний святий вечір у 46 році» – «Сумний святий вечір у зоні АТО», а також пісні, присвячені пам’яті Небесної Сотні.

На благодійний концерт приїде київська делегація з національної гвардії «Айдар» та «Золотих воріт» із керівником Михайлом Гаврилюком.

Як зазначає Ігор Богдан, концерт покликаний насамперед зберегти життя наших захисників у зоні АТО та підтримати сім’ї, годувальники яких загинули під час Майдану та під час воєнних дій на Сході України.

Початок благодійного концерту о 19.00 год.


8827-01-2015

 

Руслан Шишка зустрівся з комісаром Бродівського ОРВК Ярославом Анклевичем


Голова Бродівської райдержадміністрації Руслан Шишка спільно з начальником відділу з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної, оборонної роботи, запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Вадимом Тимчишиним зустрілись з комісаром Бродівського ОРВК Ярославом Анклевичем з питань вручення повісток військовозобов’язаним та стану проведення мобілізації в Бродівському районі. За результатами зустрічі голова райдержадміністрації доручив здійснювати моніторинг оповіщення військовозобов’язаних та поставку мобілізаційних ресурсів до Збройних Сил України.

 


8727-01-2015

 

Відбулась робоча зустріч з представниками правоохоронних органів з питань забезпечення проведення часткової мобілізації


Голова Бродівської райдержадміністрації Руслан Шишка провів робочу зустріч з представниками правоохоронних органів з питань забезпечення проведення часткової мобілізації на території Бродівського району. Зокрема, було обговорено заходи щодо оповіщення та доставки мобілізаційних ресурсів у Збройні Сили, а також розшук військовозобов’язаних, які ухиляються від мобілізації.

 


9027-01-2015

 

Руслан Шишка провів нараду з питань моніторингу стану захисних споруд на території району


Голова Бродівської райдержадміністрації Руслан Шишка спільно з першим заступником Оксаною Прокопець, начальником відділу з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної, оборонної роботи, запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Вадимом Тимчишиним провів нараду з питань моніторингу стану захисних споруд на території району. Для участі у нараді були запрошені представники районних служб цивільного захисту. Під час зустрічі обговорили стан укриттів та вжиття комплексу заходів для приведення неготових захисних споруд у готовність до використання за призначенням, насамперед у вигляді найпростіших укриттів. За результатами наради, очільник району підписав доручення, яким затверджено календарний план проведення інвентаризації захисних споруд району та провести розрахунок захисних споруд та кількість населення для укриття в них.


 


28227-01-2015

 

О. Синютка: Влада Львівщини готова максимально сприяти інвесторам у започаткуванні та веденні бізнесу


Незважаючи на складну ситуацію на сході держави, підприємства з іноземними інвестиціями не повинні відчувати труднощів у своїй діяльності в нашому регіоні.

На цьому наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка під час робочої поїздки у Стрийський район, де ознайомився з роботою двох потужних підприємств з іноземним капіталом, які діють на території Львівщини – ТзОВ «Леоні Ваерінг Системс УА ГмбХ» та ТзОВ «Галичина-Захід».

Під час зустрічі керівники підприємств – гендиректор «Леоні» Штефан Шмідт та перший заступник гендиректора ТзОВ «Галичина-Захід» Андрій Талама — запевнили, що не відчувають труднощів у роботі, окрім тих, які викликані спадом економіки у Європі загалом.

У свою чергу, очільник області закликав їх інформувати колег, потенційних інвесторів, які розглядають можливість вкладати кошти у ведення бізнесу в Україні, що навіть у нинішній непростій ситуації Львівщина є абсолютно безпечна для бізнесової діяльності.

«Ми готові максимально сприяти інвесторам, аби допомогти їм розвивати бізнес», - підкреслив О. Синютка.

Довідка:

Німецьке підприємство ТзОВ «Леоні Ваерінг Системс УА ГмбХ» , яке займається виготовленням бортових мереж для автомобілів, працює у с. Нежухів з 2003 року.

Клієнтами концерну є такі відомі автомобілевиробники як «Дженерал Моторз, «Порше», «BМВ”, «Мерседес Бенц», «Ауді», «Пежо», «Рено» та ін.

Випуск електричних кабельних мереж для засобів транспорту є пріоритетним напрямком діяльності концерну LEONI, який займає 1-е місце в Європі і 4-е місце у світі з виробництва даної продукції.

Станом на сьогодні на підприємстві працюють понад 6 100 осіб.

Датське підприємство ТзОВ «Галичина-Захід» засноване у 2001 році на базі викупленого майнового держгоспу «Галичина». Тут працює один з найпотужніших у Західному регіоні свинокомплекс потужністю понад 100 тисяч голів свиней в рік (4 800 свиноматок).

Вкладено інвестиційних коштів в сумі понад 25 млн євро. На підприємстві працюють 250 осіб.

 


30526-01-2015

 

Голова Львівської ОДА та лауреати Шевченківської премії обговорили актуальні питання розвитку та якісного пропагування національного культурного продукту


24 січня голова Львівської ОДА Олег Синютка зустрівся з лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка -Романом Лубківським, Любомиром Медведем, Василем Отковичем та ін.

Серед важливих питань, які обговорили очільник області та авторитетні українські митці – наповнення інформаційного простору якісним національним культурним продуктом та фаховими експертними діалогами, пропагування українського як модного, модерного, стильного.

Також учасники зустрічі акцентували увагу на вихованні молодшого покоління, використовуючи потенціал діючих музеїв, театрів, бібліотек, музичного надбання.

Зокрема, Роман Лубківський зауважив, що центром культурного життя має стати саме Музей визвольної боротьби України, об’єднавши навколо себе спадщину Євгена Коновальця, Романа Шухевича, Кирила Осьмака: “Необхідно налагодити постійний діалог між різними гілками влади та мистецьким середовищем”, - наголосив Р. Лубківський.

Василь Откович зазначив, що Львівщина має колосальний резерв, але не має зорганізованості. “Тому спільне завдання – зберегти елітарність та інтелігентність Львівщини засобами мистецтва. У цьому контексті йде мова про проведення професійних фестивалів світового рівня «Віртуози Львова», «Контрасти», «Золотий Лев», «Мистецтво молодих», «Бієнале», потреба відновлення міжнародного конкурсу імені Соломії Крушельницької, тощо”, - зазначив В. Откович.

Попри складну суспільно-політичну ситуацію, порушено низку питань щодо потреби належного вшанування видатних постатей, зокрема, Андрея Шептицького, Михайла Вербицького, Миколи Бідняка, Модеста Сосенка, Дениса Січинського, Ігоря Білозіра тощо.

Голова облдержадміністрації Олег Синютка, підсумовуючи зустріч, подякував за конструктивну розмову та запропонував запровадити такі зустрічі регулярно.

 


33426-01-2015

 

Оксана Прокопець провела засідання оргкомітету з питань відзначення Дня пам’яті Героїв Крут


Перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець провела засідання оргкомітету з питань відзначення Дня пам’яті Героїв Крут. Участь у засіданні взяли також голова Бродівської районної ради Ольга Шайдулліна, секретар виконкому Бродівської міської ради Марія Степанків, представники відділу культури та відділу освіти райдержадміністрації, Бродівського педагогічного коледжу ім..Маркіяна Шашкевича. Під час зустрічі узгодили дату та час, план та місце проведення заходів. Зокрема, визначено, що 29 січня о 10.00 год. у храмі Воздвиження Чесного Животворящого Хреста м.Броди відбудеться панахида за загиблими героями, після цього відбудеться покладання квітів до пам’ятного знаку Небесній Сотні.

 


8326-01-2015

 

Львівщина надасть допомогу для відновлення інфраструктури Маріуполя


Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка доручив виділити будівельні матеріали з регіонального резерву матеріально- технічних ресурсів області для відновлення об'єктів інфраструктури м. Маріуполя, яке постраждало кілька днів тому від обстрілів бойовиків.

За словами директора департаменту з питань цивільного захисту ОДА Олексія Титаренка, зі Львова до Маріуполя сьогодні вирушають два автомобілі , які надали ПАТ “Львівгаз” та ГУ Державної служби надзвичайних ситуацій Львівської області .

“Вже завтра вони доставлять у Донецьку область 10 тисяч листів шиферу листового, 200 рулонів рубероїду та два палети, а це 316,8 метрів віконного скла”, - сказав О. Титаренко.


3026-01-2015

 

Олег Синютка висловив співчуття з приводу смерті видатного українського науковця Івана Головацького

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка висловив співчуття з приводу смерті професора, науковця, активного громадського діяча Івана Дмитровича Головацького.

«З почуттям глибокої скорботи висловлю співчуття рідним та близьким. Ця звістка гострим болем відгукнулася в душах всіх, хто знав Івана Дмитровича. Пам'ять про нього назавжди залишиться в наших серцях.

У ці жалобні дні ми сумуємо разом із родиною і розділяємо біль непоправної втрати», - йдеться у співчутті.

Поховають Івана Головацького на Личаківському кладовищі (67 поле) завтра, 27 січня, о 14.00 год.

 


25626-01-2015

 

На Львівщині затверджено 23 бюджети районів та міст обласного значення


До 1 лютого учасники бюджетного процесу, розпорядники бюджетних коштів, повинні подати до департаментів фінансів та економічного розвитку, торгівлі та промисловості ОДА проекти обласних програм, на які вже передбачені асигнування, затверджені в обласному бюджеті, а також пропозиції на внесення змін до показників в обласному бюджеті.

Про це йшлося на апаратній нараді під головуванням голови Львівської ОДА Олега Синютки.

Як повідомив директор департаменту фінансів ОДА Олег Демків, станом на п'ятницю, 23 січня, в області затверджено 193 місцевих бюджети із 731, це 26% від сумарної кількості всіх бюджетів області.

Він додав, що із 29 бюджетів міст і районів не затверджено ще шість — це бюджети міст Нового Роздолу та Трускавця, а також Жидачівського, Сокальського, Старосамбірського і Стрийського районів.”Очікуємо на остаточне затвердження цих бюджетів до кінця цього тижня”, - зазначив О. Демків.

Також головний фінансист області поінформував про те, що в області розпочато проведення експертизи рішень районних та міських міст обласного значення рад про затвердження відповідних бюджетів.


24726-01-2015

 

Бродівські педагоги – одні з кращих в області

Такий результат обласного конкурсу «Вчитель року», про який повідомила на щотижневій нараді у голови райдержадміністрації в.о. начальника відділу освіти  Руслана Гула. Зокрема, в першу п’ятірку серед 20 учасників потрапили 4 педагоги Бродівщини у номінаціях «Хімія», «Правознавство», «Українська мова» та «Художня культура». Цей результат, як зазначила керівник освітян району, дає право надіятись на високий рівень знань учнів із вказаних дисциплін.
       Під час наради, в  якій взяла участь  перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець,  було обговорено низку актуальних питань, зокрема, щодо проведення чергового етапу  мобілізації військовозобов’язаних громадян у Бродівському районі, стану формування бюджетів усіх рівнів та перспектив надходження коштів за результатами затвердження депутатами  місцевих рад ставок податків.
     Також було обговорено ситуацію щодо забезпечення земельними ділянками учасників АТО, питання про необхідність здійснення заходів з оптимізації  видатків бюджетних установ; про  стан профілактичної роботи з попередження вірусних захворювань серед мешканців району, зокрема, дітей; про пріоритети в роботі центрів зайнятості, а саме: в налагодженні тіснішої співпраці з роботодавцями;  питання соціального захисту населення в рамках запровадження деяких змін в законодавстві.

 


23826-01-2015

 

Львівщина поділиться досвідом ознакування туристичних шляхів за європейськими стандартами


Львівщина ініціює впровадження в Україні та в Карпатському регіоні нової законодавчо-нормативної бази для розробки та встановлення туристичних знаків для ознакування шляхів активного туризму та автомобільних шляхів.

Про це йшлося під час засідання Комісії зі знакування туристичних шляхів у Львівській області.

Варто зазначити, що завдяки львівським науковцям та громадським організаціям введено в дію Національний стандарт України ДСТУ «Туристичні послуги. Знаки туристичні активного туризму. Класифікація, опис і правила застосування», який вперше в Україні встановлює вимоги до туристичних знаків, що позначають шляхи подорожей активних видів туризму (пішохідні, велосипедні, водні, кінні, лижні). У стандарті наведена система знакування, яка відповідає останнім рекомендаціям європейських туристичних організацій у галузі закування.

Законодавством України також введено новий розділ «Знаки дорожні туристичні» до діючого Державного стандарту України «Знаки дорожні», який регламентує встановлення на автошляхах туристичних знаків до об’єктів туристично-рекреаційної зацікавленості.

За словами директора департаменту міжнародного співробітництва та туризму облдержадміністрації Віталія Горбатенка, впровадження цих нормативних документів давно очікує туристична спільнота, адже відсутність в Україні знаків туристичного орієнтування суттєво знижує привабливість нашого туристичного потенціалу для іноземних і вітчизняних туристів.

На засіданні Комісії також вирішили провести на території Львівщини Всеукраїнську конференцію «Впровадження національних стандартів зі знакування туристичних шляхів на території України» за участі представників областей України, районних державний адміністрацій, органів місцевого самоврядування та фахівців, які здійснюють туристичне знакування. Під час запланованої конференції Львівщина поділиться власним практичним досвідом щодо створення національної та регіональної мереж туристичних шляхів.

Довідка:

На Львівщині вперше в Україні при відсутності законодавчо-нормативної бази в порядку експерименту ще у 2011 та 2012 роках з нагоди проведення чемпіонату ЄВРО були розроблені і встановлені туристичні знаки за європейськими стандартами на коричневому тлі до об’єктів туристичної зацікавленості на автошляхах Львів - Рава-Руська, Львів - Краківець, а також у 2013 році на автошляху Львів – с.Івашківці Турківського району (траса Київ–Чоп).


12023-01-2015

 

Бюджети усіх рівнів області повинні бути затверджені до 1 лютого


До 1 лютого 2015 року повинні бути затверджені бюджети усіх рівнів Львівської області. Таке завдання отримали представники органів місцевої влади і самоврядування регіону під час семінар-наради з питань підготовки і прийняття місцевих бюджетів та додаткових джерел їх доходів.

Як повідомив директор департаменту фінансів облдержадміністрації Олег Демків, окрім стану затвердження місцевих бюджетів на 2015 рік учасники семінару обговорили й зміни у бюджетному та податковому законодавстві в частині децентралізації державних фінансів. Також присутні розглянули особливості адміністрування нових платежів, скасування та реорганізації ряду податків та зборів.

«За результатами семінару органи місцевої влади і самоврядування області отримали завдання у найкоротший термін прийняти рішення щодо запровадження ставок податку на майно та акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизних товарів. Також вони зобов’язані якнайшвидше переглянути розміри ставок єдиного податку для платників першої і другої груп», - розповів Олег Демків.

Зазначимо, що згаданий захід організував департамент фінансів Львівської ОДА за участю представників обласних управлінь Державної фіскальної служби України та Держземагентства України, з метою виконання доручення Прем’єр-міністра України та у зв’язку з проведенням податкової реформи.

Серед учасників семінару також були керівники заступники голів райдержадміністрацій, міських голів міст обласного значення, представники органів Державної фіскальної служби та фінансових органів в містах і районах області/

 


14724-01-2015

 

На Львівщині затвердять мережу автобусних перевезень і обладнають автобуси GPS – навігацією


У Львівській області буде затверджено мережу маршрутів та впроваджено електронну систему відстеження роботи автобусів. Про це повідомив голова Львівської ОДА Олег Синютка 23 січня на зустрічі із перевізниками області, на якій було презентовано в режимі онлайн роботу електронної системи відстеження роботи транспорту, яка працює у м. Львові.

За словами керівника ОДА, станом на сьогодні в області немає законно затвердженої мережі маршрутів, тому профільний департамент буде опрацьовувати це питання.

«За основу ми візьмемо вже існуючі маршрути і на їх базі проаналізуємо потребу забезпечення перевезенням усіх населених пунктів області», - зазначив О. Синютка. Він додав, що зміни і доопрацювання правової бази матимуть за мету, в першу чергу, забезпечити комфортне перевезення мешканців області.

При цьому Львівська обласна державна адміністрація не втручатиметься у роботу перевізників за умови дотримання ними угод на перевезення. Олег Синютка запевнив перевізників області у тому, що існуючі угоди ніхто розривати не буде, а конкурси проводитимуться на маршрути, на які закінчився термін дії угоди.

Окрім того, голова ОДА повідомив, що Львівська облдержадміністрація планує впровадити систему електронного відстеження роботи автобусів за допомогою GPS – навігаторів з подальшим створенням єдиного диспетчерського пункту, який відстежуватиме наявність автобусів на маршруті, дотримання ними маршруту та графіку руху.


33223-01-2015

 

В Територіальному центрі пройшло свято пампуха


Під час Різдвяних свят, в Бродівському районному територіальному центрі соціального обслуговування пройшло свято пампуха. Для підопічних громадян Терцентру працівники відділення соціально-побутової та медико-соціальної адаптації приготували солодкий стіл для всіх присутніх. Перший заступник Бродівської районної державної адміністрації Оксана Прокопець спільно з директором Бродівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Марією Гриневич побажали підопічним міцного здоров’я, довголіття та благополуччя.
Під час святкувань підопічні  поділились з працівниками територіального центру своїми рецептами випікання пампухів. На завершення свята з уст запрошених пролунали колядки, які  вони пронесли крісь усе своє життя з часів їхніх юних літ.

 


32923-01-2015

 

Відбулось засідання комісії з питань надання населенню субсидії на оплату житлово-комунальних послуг


Під головуванням першого заступника голови Бродівської райдержадміністрації Оксани Прокопець відбулось засідання комісії з питань надання населенню субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Під час засідання члени комісії розглянули 16 справ. За результатами розгляду, 2 заявникам відмовили у призначення житлової субсидії.

 


33023-01-2015

 

Оксана Прокопець провела нараду з питань взаємодії влади та правоохоронних органів


Перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець провела нараду з питань взаємодії влади та правоохоронних органів у зимовий період. Зокрема, під час наради обговорили питання про забезпечення руху автотранспорту на дорогах району та план взаємодії під час можливих надзвичайних ситуацій зимового періоду, а також щодо забезпечення супроводу колон з мобілізаційними ресурсами на маршрутах пересування.

 


32822-01-2015

 

У Бродівському районі відзначили День Соборності України


        Відзначення  Дня Соборності України розпочалось у м. Броди вшануванням пам’яті сотника Січових стрільців, посла до Польського сейму від УНДО, видатного громадського і політичного діяча, учасника визвольних змагань 1917-1921 р.р. Олександра Вислоцького, який проживав у м.Броди у період з 1920 до 1930 року. Національну символіку і жовто-блакитну гірлянду квітів на пам’ятній дошці з його портретом, розташованій на будинку № 12 по вул. І.Франка,  було встановлено напередодні за ініціативи директора Бродівського історико-краєзнавчого музею Василя Стрільчука.
        Урочисті заходи, які відбулись в районному Народному домі, розпочав настоятель храму Чесного Животворящого Хреста м. Броди о.Ярослав  Царик,  який благословив святкове дійство і побажав присутнім миру і добра для України, її довготерпеливого  народу. Від районної державної адміністрації  присутніх привітала заступник голови з гуманітарних питань Леся Мриглод.   
       Про історію відзначення Дня Соборності України, її героїв, зокрема,  Олександра Вислоцького, розповів учасникам свята  директор історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук. 328 5
      У виступах кожного,   крім привітань,  звучала тривога за сьогоднішній день України, яка втрачає кращих своїх синів у боротьбі за її територіальну цілісність. Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять загиблих героїв, які до останньої хвилини свого життя охороняють спокій рідного народу на Сході нашої держави.     
      В переповненому залі народного дому з великим успіхом виступили улюблені колективи глядачів,  серед яких: народна хорова капела «Боян», зразковий художньо-просвітницький колектив «Забавлянка», Народний чоловічий ансамбль «Січовик», духовий оркестр Бродівської школи естетичного виховання,  зразковий вокально -хореографічний колектив «Дивограй»,  музичний гурт «Зорецвіт» Підкамінської школи мистецтв, Народний хореографічний ансамбль  «Ми з Галичини», Народний вокальний ансамбль «Гармонія душі», Народний ансамбль пісні та музики «Діброва», Народний ансамбль народної пісні «Криниченька» та  сольні виконавці  Аліна Тяпічкіна, Ірина Котельницька, Ліля Варава.
     Після завершення концерту учасники дійства поклали свої  внески у скриньку для збору коштів на протезування  воїна АТО   Назара Барилка,  уродженця Бродівського району.

328 1328 2328 3328 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 222-01-2015

 

Руслан Шишка зустрівся з трудовим колективом Бродівської ЦРЛ


Голова Бродівської райдержадміністрації Руслан Шишка провів робочу зустріч з трудовим колективом Бродівської центральної районної лікарні. Під час зустрічі обговорили питання про стан фінансування галузі медицини на Бродівщині у 2015 році. Як зазначає Руслан Шишка, бюджет Бродівського району на 2015 рік, який затвердили сьогодні депутати районної ради, сформований в умовах бюджетної децентралізації на основі нової законодавчої бази. «Районний бюджет-2015 та й в цілому ситуація в державі, ставить перед керівниками бюджетних установ серйозні виклики – оптимізація та економія коштів. Ми всі повинні це зрозуміти і усвідомити, що як раніше вже не буде, а будуть нові вимоги та завдання», – прокоментував зустріч очільник району. 

 


32722-01-2015

 

Бродівська районна рада затвердила бюджет району на 2015 рік


Голова Бродівської райдержадміністрації Руслан Шишка взяв участь у засіданні сесії Бродівської районної ради. Основне питання, що виносилось на порядок денний сесії стосувалось затвердження районного бюджету на 2015 рік. Інформувала про основні показники проекту бюджету начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Янковська. Після обговорення проекту документа на засіданнях постійних депутатських комісій та сьогодні в сесійній залі, депутати затвердили бюджет Бродівського району на 2015 рік

 

 


32521-01-2015

 

У Бродах відбудеться акція на підтримку Надії Савченко


У Бродівській районній раді відбулось засідання оргкомітету з проведення акції підтримки полоненої української льотчиці Надії Савченко, яке провела голова районної ради Ольга Шайдулліна. Участь в засіданні взяли заступники голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець та Леся Мриглод, секретар Бродівської міської ради Михайло Чунгін, секретар виконавчого комітету Бродівської міської ради Марія Степанків, керівники управлінь та відділів райдержадміністрації, керівники організацій, представники навчальних закладів міста, підприємці.
26 січня, у день відкриття сесії Парламентської ради Європи у Страсбурзі, по всій Україні та за її межами відбудеться акція на підтримку Надії Савченко, яка є делегатом ПАРЄ як представник українського парламенту.
На засіданні оргкомітету вирішили провести народне віче на підтримку Надії Савченко 26 січня 2015 року о 12.00 год. на площі Ринок м. Броди.
Закликаємо всіх небайдужих прийти і підтримати нашу землячку, українську льотчицю Надію Савченко.

 


10421-01-2015

 

Руслан Шишка здійснив робочу поїздку автошляхами району


З метою моніторингу стану ямковості на автошляхах Бродівського району, голова Бродівської райдержадміністрації Руслан Шишка спільно з начальником філії «Бродівська ДЕД» Михайлом Рудим, здійснили робочу поїздку автошляхами району. Зокрема, основну увагу звернули на ділянку автодороги Броди-Тернопіль. Як зазначає очільник району, ліквідація аварійної ямковості – одне з пріоритетних завдань, що стоїть сьогодні перед автодорожніми службами району.

 

 

 


2721-01-2015

 

Оголошено конкурс з обрання кандидатів на посаду Директора Національного антикорупційного бюро


Завтра, 22 січня, у приміщенні Адміністрації Президента (вул. Банкова, 11), відбудеться засідання Конкурсної комісії з обрання кандидатів на посаду Директора Національного антикорупційного бюро

Початок о 15 годині.

Довідково:

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України", комісія з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Національного антикорупційного бюро України (далі – Конкурсна комісія) оголошує про початок прийняття заяв від осіб, які претендують на участь у конкурсі.

2. Директор Національного антикорупційного бюро України здійснює керівництво бюро – державним правоохоронним органом, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень, віднесених до його підслідності, а також запобігання вчиненню нових.

3. Повноваження Директора Національного антикорупційного бюро України визначаються Законом України "Про Національне антикорупційне бюро України".

Згідно зі статтею 6 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України", Директором Національного антикорупційного бюро України може бути громадянин України (іноземці та особи без громадянства, які подали документи для участі у конкурсі, мають отримати громадянство України до закінчення строку подання документів на конкурс):

1) який має вищу юридичну освіту (юридична освіта може бути здобута в іноземних державах);

2) який має стаж роботи за фахом не менше ніж 10 років (стаж – у галузі права);

3) який має досвід роботи на керівних посадах в органах влади, установах, організаціях або міжнародних організаціях не менше ніж п'ять років (до стажу роботи зараховується робота в державних органах та недержавних організаціях і установах як в Україні, так і в іноземних державах);

4) володіє державною мовою;

5) здатний за своїми діловими та моральними якостями, освітнім і професійним рівнем, станом здоров'я виконувати відповідні службові обов'язки.

4. Відповідно до Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" не може бути призначена на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України особа, яка:

1) упродовж двох років до подання заяви на участь у конкурсі на зайняття цієї посади, незалежно від тривалості, входила до складу керівних органів політичної партії або знаходилася у трудових чи інших договірних відносинах з політичною партією;

2) за рішенням суду визнана недієздатною або її дієздатність обмежена;

3) має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку (крім реабілітованої особи), або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення, або притягалася судом до відповідальності за вчинення умисного злочину;

4) відповідно до вироку суду, що набрав законної сили, позбавлена права займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням функцій держави, або обіймати певні посади;

5) має громадянство іншої держави;

6) досягла 65 років;

7) у разі призначення буде безпосередньо підпорядкована особі, яка є її близькою особою, відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" *;

8) не пройшла спеціальну перевірку (спеціальна перевірка проводиться щодо кандидатів, відібраних Конкурсною комісією для призначення на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України);

9) не пройшла перевірку і стосовно неї встановлено заборону відповідно до Закону України "Про очищення влади" (перевірка, передбачена Законом України "Про очищення влади", проводиться щодо кандидатів, відібраних Конкурсною комісією для призначення на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України);

10) не подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

5. Заяви та інші передбачені законами України документи для участі у конкурсі протягом 30 календарних днів з дня першої публікації цього оголошення мають бути надіслані рекомендованим листом (з повідомленням про вручення) або особисто передані до Адміністрації Президента України (01220, м. Київ, вул. Банкова, 11, Адміністрація Президента України, з позначенням на конверті "На конкурс на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України"). Місця публікації оголошення: веб-сайт офіційного Інтернет-представництва Президента України, газети "Урядовий кур'єр" та "Голос України".

6. Особа, яка претендує на участь у конкурсі, подає у визначений у цьому оголошенні строк такі документи:

1) заяву про участь у конкурсі з наданням згоди на проведення спеціальної перевірки відповідно до Закону України "Про запобігання корупції"* та на обробку персональних даних відповідно до Закону України "Про захист персональних даних", заяву на проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади";

2) копію паспорта громадянина України (або документа, що посвідчує особу, для іноземців);

3) заповнену особову картку (форма П-2 ДС) з відповідними додатками, затверджену наказом Міністерства статистики України від 26 грудня 1995 року № 343;

4) дві фотокартки розміром 4 х 6 см;

5) автобіографію, що містить: прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (у тому числі на виборних посадах), членство у політичних партіях, у тому числі в минулому, наявність трудових або будь-яких інших договірних відносин з політичною партією упродовж двох років, що передують поданню заяви (незалежно від тривалості), контактний номер телефону та адресу електронної пошти, відомості про наявність чи відсутність судимості;

6) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за рік, що передує року, в якому було оприлюднено оголошення про конкурс, за формою, що визначена Законом України "Про запобігання корупції"*;

7) копії документів про освіту, вчені звання та наукові ступені, а також копії документів, що підтверджують стаж та досвід роботи, зазначені у статті 6 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України";

8) медичну довідку про стан здоров'я за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 30 липня 2012 року № 578;

9) копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов'язаних);

10) довідку про допуск до державної таємниці (у разі його наявності).

7. Відомості з поданих документів підлягають оприлюдненню на веб-сайті офіційного Інтернет-представництва Президента України упродовж трьох робочих днів після закінчення строку подання заяв на конкурс, крім відомостей, які відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" віднесені до інформації з обмеженим доступом, та відомостей про контактний номер телефону, адресу електронної пошти кандидата.

*До введення в дію Закону України "Про запобігання корупції" при посиланні на його положення застосовуються відповідні положення чинного Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".

Конкурсна комісія (E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ).

 


32621-01-2015

 

Оксана Прокопець провела нараду з питань укладення договорів на виконання мобілізаційного завдання


Перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець провела нараду з керівниками підприємств, установ та організацій району з питань укладення договорів на виконання мобілізаційного завдання в особливий період. Про основні питання наради присутніх інформував начальник відділу з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної, оборонної роботи , запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Вадим Тимчишин.

 


1221-01-2015

 

Оксана Прокопець взяла участь у засіданні депутатської комісії районної ради


Перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець взяла участь у засіданні постійної депутатської комісії з питань розвитку економіки, бюджету та фінансів, торгівлі, підприємництва та інвестицій Бродівської районної ради. Також участь в роботі комісії взяли начальник фінансового управління Бродівської райдержадміністрації Оксана Янковська, директор Бродівського історико - краєзнавчого музею Василь Стрільчук, головний лікар Бродівської районної центральної лікарні Іван Бец, головний економіст Бродівської ЦРЛ Оксана Теслюк, директор Бродівського районного Центру соціальної реабілітації дітей – інвалідів Леся Олієвська та головний спеціаліст відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму Бродівської райдержадміністрації Дем’ян Лесик.
Члени комісії та запрошені обговорили проект районного бюджету Бродівського району на 2015 рік, із запропонованими постійними депутатськими комісіями пропозиціями та змінам.
Також депутати розглянули питання «Про внесення змін до показників спеціального фонду районного бюджету на 2015 рік».

 


28920-01-2015

 

Інтерв'ю голови Львівської ОДА Олега Синютки газеті "Західний кур'єр"


Олег СИНЮТКА: «Мені не подобаються ті, хто хочуть сісти на величезний шпагат»
На майбутніх місцевих виборах його розглядали як одного з найпотенційніших претендентів на посаду міського голови Івано-Франківська. До нього один наперед іншого спішили представники різних місцевих еліт, аби засвідчити свою прихильність, потрібність та незамінність у час виборчої кампанії, а відтак спільної роботи на благо, звичайно ж, територіальної громади. Він не говорив «так», але й не говорив «ні». Доля відповіла сама. Напередодні Нового року указом Президента Олега Синютку призначено головою Львівської обласної державної адміністрації. Незважаючи на зайнятість, Олег Михайлович викроїв зі свого робочого графіка час на інтерв’ю для «Західного кур’єра». Каже, тепер в Івано-Франківську буває «все рідше», але пам’ятає місто, яке зростило його як управлінця. Останній раз тут був на Новий рік, відзначив помітне покращення міських доріг. І ось ми у Львові. В холі Львівської ОДА фотовиставка «Дорога до Vолі» та експозиція пам’яті загиблих героїв АТО.

Питання, на яке не зумів сказати «ні!»
– Олеже Михайловичу, з якими відчуттями в 2006 році ви перебиралися на роботу до Львова і що відчуваєте зараз?
– Було відчуття незвіданості. Тоді все було по-новому: інше місто, інші люди, інші завдання. Зараз набагато питань є відповіді з погляду розуміння міста, області. Знаю Львівщину не гірше від Івано-Франківщини. А на багато питань відповіді треба буде шукати в процесі роботи, адже це зовсім інша вертикаль влади і інша специфіка завдань.
– Чим керувалися, коли погоджувалися на посаду голови ОДА, тим більше в області, де голови змінюються з калейдоскопічною швидкістю?
– Питання, на яке я не зумів сказати «ні!» – мотивоване усвідомленням: як ти тоді зможеш розказувати, що щось робиться не так, якщо ти сам мав можливість змінити на краще і відмовився?
– Знаючи вас як людину зважену і ретельну, яка прораховує кожен свій крок, можна зробити висновок, що ви отримали певні гарантії. Хоч хто сьогодні що може гарантувати?
– То є така приказка: хочеш розсмішити Бога – розкажи йому про свої плани. Гарантії дає тільки Господь Бог. А це – не той випадок…
– При якій політичній системі посада голови ОДА може бути найбільш ефективною – при парламентсько-президентській (коли голова має подвійне підпорядкування і президенту і прем’єру, які між собою конкурують), чи суто президентській?
– Я взагалі є прихильником вертикально інтегрованих структур і вважаю, що для України (особливо в сьогоднішній час, коли ми воюємо) найбільш ефективною була б президентська форма правління. Але це не означає, що можна буде списувати якісь проблеми, невирішені питання, промахи на когось чи на щось. Є сфера відповідальності. І в умовах того законодавчого поля, яке є, треба виконати максимум завдань. А взагалі-то для мене ніколи не було питань, що Україна повинна бути унітарною з якнайбільшими повноваженнями місцевих громад. З іншого боку – вертикаль управління повинна бути чітка. Тільки тоді можна забезпечувати швидкий результат, який нам потрібен.
– На вашу думку, ідея парламентсько-президентської форми правління нам нав’язана ззовні?
– Те, що Україна є об’єктом в геополітичному просторі, думаю, ні для кого не є секретом. А оскільки сьогодні Україна вибирає між цивілізованим світом і Тмутараканією, то зрозуміло, що буде іти боротьба з використанням і внутрішньої п’ятої колони, і з зовнішніми загрозами. Чому Україна змушена воювати – відстоювати свою незалежність? Та тому, що всі зрозуміли: українське суспільство нарешті стало готовим чітко рухатися в західному векторі. Іншого аргументу, як пряма військова агресія, в російській імперській політиці не знайшлося.

Медаль має два боки
– Формуючи команду, чи вивчали ви досвід голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука, який оголосив перший в Україні вільний конкурс на посади керівників районів шляхом заслуховування кандидатів перед громадою?
– Обов’язково потрібно залучати громаду. Переконаний, що на місцях повинні керувати ті люди, які мають досвід, які знають місцеву політику. Тому будь-який досвід є цікавим. Ми проговорювали з головою Івано-Франківської ОДА всі «за» і «проти» того експерименту, який проводився в Івано-Франківській області. Звичайно, я його буду використовувати.
– Але зараз бачимо, що ініціатива Олега Гончарука обертається проти нього, адже всім не вгодиш, кожне політ-середовище в районах має свого кандидата і переконане, що очолювати район повинен тільки їхній достойник? То може, якщо голови РДА, як і голова ОДА, призначаються указом президента, не варто вигадувати велосипед?
– Будь-яка медаль має два боки. Кожна людина іде своїм шляхом. Ще раз хочу сказати – це не найгірший варіант. Але в якийсь момент потрібно проявити, можливо, жорсткість, можливо, настійливість. Однак те, що кандидатури обговорюються з людьми, – дуже правильно.
– Час від часу серед еліти Західної України побутує думка про відновлення «Галицької Асамблеї», яка була створена в 1991 році спільними сесіями Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської обласних рад. Що ви думаєте з цього приводу?
– В моєму уявленні Україна – унітарна держава. Переконаний, що ми сьогодні повинні думати не над тим, як подробитися і відстоювати якісь свої вузькопартійні чи вузькорегіональні проблеми, а повинні думати над тим, як зберегти державу в її етнічних кордонах.
– Так, але ідеї «Галицької Асамблеї» певним чином є співзвучні з нинішніми ідеями. До прикладу, тоді група у складі львівських та івано-франківських юристів напрацювала законопроекти про місцеве самоврядування, місцеві державні адміністрації та правовий статус області, які орієнтували на побудову унітарної децентралізованої держави з розвинутим регіональним і місцевим самоврядуванням…
– Децентралізація мусить бути. Ось при попередньому президентові функції, які абсолютно не притаманні для держави, виводилися у владну вертикаль. Так виглядало, що це робилося тільки для того, щоб збирати на місцях якусь данину. Ця ж інспекція Держархбудконтролю, санепідемстанція, пожежна… Тобто речі, які мали б вирішуватися на місцях громадою, чомусь виводилися у владну вертикаль. І це довело свою безперспективність. Те, що люди можуть вирішувати на місці, їм потрібно дати вирішити на місці. Ми чомусь думаємо, що люди ще не доросли. Неправда! Наші люди є одними з найрозумніших, тому потрібно дати їм можливість.
– Але поруч з розмовами про децентралізацію чуємо і чимало критики, що Державний бюджет-2015 не в достатній мірі спрямований в цьому напрямку…
– Не погоджуюся. Фінансовий ресурс місцевих громад, особливо обласних центрів, у цьому бюджеті дуже суттєво зріс. А критика завжди буде. Дуже часто критикують, щоб потім під критикою прикрити свою неспроможність. Наприклад, по Львову бачу, що фінансовий ресурс, який мало місто в 2014 році і який буде мати в 2015 році, значно виріс.

Зі Львова до Івано-Франківська
– Якщо формалізація ідеї Галицької Асамблеї не на часі, то особистісну кооперацію різноманітних еліт Івано-Франківщини та Тернопільщини довкола вас як керівника найбільшої області Галичини відкидати не варто… Як ви бачите таку співпрацю?
– Це ж нормально, коли люди спілкуються. Абсолютно логічно, коли ми доволі часто спілкуємося з головою ОДА Волинської, Рівненської, Івано-Франківської областей. Інакше не може бути.
– З головами ОДА зрозуміло. А як, скажімо, з представниками бізнесу. Кількість ходаків з пропозиціями розвинути бізнес на Львівщині збільшилася?
– Є така прикра річ. Коли людина займає якусь посаду, то в неї різко збільшується кількість «друзів». А потім ті друзі зникають. До цього потрібно відноситися по-філософськи. Треба чітко розуміти, що ти повинен на будь-якому місці своєї роботи вирішувати ті проблеми, які належать до твоєї компетенції. Незалежно від того, хто ті люди, які приходять, подобаються вони тобі чи не подобаються, маєш з ними довгу історію стосунків чи з чистого аркуша…
– Чи намічаються якісь спільні проекти з івано-франківцями?
– Думаю, головний спільний проект, який нам потрібно реалізувати, – зробити дорогу зі Львова до Івано-Франківська. Зараз – це просто жах.
– В орбіті яких фінансово-промислових груп перебуває Львівщина?
– Дуже добре, що на Львівщині і у Львові є диверсифіковані фінансові потоки. Великий плюс, що бізнес не є монополізований під того чи іншого олігарха. Це дає можливість для маневру. Врешті-решт конкуренція – рушій прогресу. Будь-яка монополія – зло. Велика біда для громади, якщо є одне бюджетоутворююче підприємство і не дай Бог з ним щось стається – терпить вся громада. А коли бізнес диверсифікований, диверсифіковані ризики – це великий запобіжник для недопущення будь-яких провалів і можливість для успішного розвитку.
– Останнім часом цілий ряд великих підприємств Івано-Франківщини перейшли на обслуговування до Міндоходів у Львівській області. Вже маємо проблеми з наповненням бюджету. Але чи не є реформа по лінії фіскальних органів такими собі першими кроками до поступового адміністративного об’єднання Галичини з центром у Львові?
– Не думаю. Створена інспекція з обслуговування великих платників податків. Можна дискутувати наскільки це правильно чи неправильно. Але сто відсотків – це не пов’язано з якимись далекосяжними планами. Що ж до сплати податків, то переконаний: якщо ідемо до децентралізації, то сплачуватися вони повинні за місцем роботи підприємств.

Бачу, що ідею підхопили інші
– Десь рік-два тому ви ініціювали створення Інституту розвитку міста Івано-Франківська. На кшталт того, що діє у Львові. Чи будете реалізовувати цю ініціативу?
– Поки що реалізувати не вдалося. Бачу, що ідею підхопили інші. Та справа не в тому, хто реалізує. Питання в тому, щоб для міста це було реалізовано. Бо це правильно, і це дає поштовх для розвитку. А якщо моя ідея сподобалася і її починають втілювати інші, то я не буду заважати. Буду допомагати! Важливо, щоб таких інститутів розвитку не з’явилося багато, скажімо, під вибори, під кожного окремо взятого кандидата, бо так розвитку можна і не дочекатися.
– Чи відомо вам вже, коли відбудуться місцеві вибори – восени цього року чи, можливо, раніше? За яким законом?
– Я ж не депутат Верховної Ради. Звідки мені знати?!
– Думаю, цікавитеся, адже, мабуть, також готуєтеся позмагатися за мандат депутата облради, а відтак – за посаду голови виконкому, якщо закон буде змінено?
– Вибори – це правильно. Хоча вибори не повинні приводити до анархії. Вибори не повинні зашкодити, а сприяти розвитку держави. Добре би було, якби вони відбулися на новій законодавчій основі, щоб люди обирали органи влади вже з новими повноваженнями. Важливо не просто провести вибори і відзвітувати. Важливо, щоб вибори дали поштовх для розвитку суспільства. А для цього потрібно змінити виборчу систему і дати нові повноваження для органів влади, які буде обирати громада. Щоб не вийшло так, що люди вибирають ради чи структурні підрозділи з одними повноваженнями, а потім виявляється, що цим радам делегуються інші повноваження.
– Як зміниться карта місцевих рад Західної України після виборів?
– Парламентські вибори вже показали певні тенденції. Думаю, такі тенденції будуть і на місцевих виборах. Якщо буде пропорційна система – це буде чіткіше виражено. Якщо пропорційна система з відкритими списками – це буде ще правильніше. Якщо збережеться якийсь незрозумілий гібрид – це буде крок назад.
– З якою політичною силою пов’язуєте себе на майбутніх виборах?
– Скажіть, будь ласка, а з якою політичною силою може себе бачити людина, яка затверджена на посаді указом Президента України?!
– Порошенко – призначав, Яценюк (Кабмін) погоджував, зрештою, маємо ще «Самопоміч» вашого вчорашнього шефа Андрія Садового. Виглядає доволі багатовекторно…
– Та ні. Мені не подобаються ті, хто хочуть сісти на величезний шпагат. В результаті – це дуже боляче. Я маю політичні переконання. Вони абсолютно співпадають з тією вертикаллю, в якій я сьогодні працюю.

kuryer-if.info, Антін ТИМУРА

 


32220-01-2015

 

Збереження дитячо-юнацьких спортивних шкіл покладається на місцеві органи влади


В умовах децентралізації й територіальної організації влади, ключові завдання зі збереження дитячо-юнацьких спортивних шкіл покладаються на місцеві органи влади. Про це зазначив 20 січня під час всеукраїнської селекторної наради з питань функціонування дитячо-юнацьких спортивних шкіл та їх подальшого фінансування міністр молоді та спорту України Ігор Жданов.

«Сьогодні Міністерство забезпечує координацію дій щодо збереження фінансового ресурсу на місцях, а від нас та усіх місцевих громад, депутатського корпусу залежить, чи будуть здоровими наші діти, чи будемо збільшувати витрати на ліки».

Участь у селекторній нараді у львівській студії взяли заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Підлісний, начальник управління молоді та спорту облдержадміністрації Юрій Майборода, заступник начальника управління департаменту фінансів облдержадміністрації Галина Гурей; голова профільної депутатської комісії Львівської міської ради Остап Іваськевич, керівники обласних організацій фізкультурно-спортивних товариств, директор обласного центру «Інваспорт» та ін.

Загалом, фізкультурно-оздоровчу та спортивну діяльність у Львівській області здійснюють 93 спортивні школи (79 дитячо-юнацьких спортивних шкіл та 14 спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву, з яких 43 територіально знаходяться у місті Львові), де займається понад 28 тис. учнів, з якими працює 1 182 тренери. Наразі в області фактично завершено роботу щодо фінансування ДЮСШ з обласного та місцевих бюджетів у 2015 році.

 


17120-01-2015

 

Оксана Прокопець провела засідання районної комісії щодо призначення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям


Перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець провела засідання районної комісії з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. На засіданні комісії було розглянуто 78 звернень громадян з проханням призначення такої допомоги. За рішенням членів комісії відмову у призначенні соціальної допомоги отримали 3 заявників. В більшості випадків причиною відмови є наявність серед членів сім’ї працездатної особи, яка тривалий час не працює та не намагається знайти роботу.

 


31420-01-2015

 

Депутати Львівської обласної ради прийняли бюджет Львівщини на 2015 рік


Під час розгляду питання про бюджет Львівської області на 2015 рік на сесії облради голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка наголосив, що обласний бюджет на 2015 рік, по-перше, став суттєво меншим, а по-друге, достатньо ризикованим.

Нагадаємо, що у проекті обласного бюджету значно скорочено кількість податків, зборів і платежів, що формують дохідну частину місцевих бюджетів, а також змінено нормативи зарахування окремих видів доходів і порядок адміністрування деяких податків і платежів.

Керівник області також зазначив, що, враховуючи нові законодавчі зміни, з точки зору децентралізації і можливостей обласний бюджет суттєво втратив.

«Нам не слід очікувати, що при перегляді бюджету щось суттєво зміниться. Тому треба зрозуміти реалії 2015 року і виходити з тієї ситуації, яка є. Адже ми відповідальні не лише за обласний центр і великі міста, а й цілий ряд інших територій Львівщини», - резюмував Олег Синютка.

Після голосування голова Львівської ОДА Олег Синютка звернувся до депутатів з пропозицію долучитися до обговорення переліку об’єктів, які ЛОДА подаватиме на фінансування з державного регіонального фонду, а також до затвердження переліку доріг, ремонт яких планують провести у 2015 році.

 


31320-01-2015

 

Усі розмови про незаконність мобілізації є юридично безпідставними


Усі розмови про незаконність мобілізації є юридично безпідставними. Про це заявив під час прес-конференції 20 січня заступник голови ЛОДА Володимир Харчук, відповідаючи на запитання журналістів щодо можливості написання заяви про відмову від мобілізації, аргументуючи тим, що, нібито, мобілізація є незаконною.

“Зразки заяв, які з'являються в інтернеті є абсолютно незаконними. Правоохоронні органи надаватимуть правову оцінку таким діям. У випадку написання схожих псевдодокументів та подання їх до комісаріату автору загрожує адміністративна та інша відповідальність”, - наголосив заступник голови ЛОДА.

Володимир Харчук розповів, що у східних областях України, які межують з зоною проведення АТО, були розповсюджені зразки т. зв заяв про відмову від мобілізації та про те, що мобілізація є незаконною.

“Особи, які розповсюджують схожі зразки відмов від мобілізації, працюють не на благо українського народу, а в інтересах східного сусіда”, - зазначив В. Харчук.

 


420-01-2015

 

 

На Львівщині мобілізують три тисячі військовослужбовців


За першу у 2015 році чергу мобілізації до війська залучать орієнтовно три тисячі військовослужбовців із Львівської області. Про це йшлося під час прес-конференції, яка відбулася сьогодні, 20 січня, у Львівському обласному військовому комісаріаті.

Як повідомив заступник голови ЛОДА Володимир Харчук, мобілізація триватиме 210 днів та проводитиметься у три черги.

Володимир Харчук наголосив, що особливістю даної мобілізації є те, що мобілізовані особи спершу проходитимуть підготовку у спеціальних навчальних центрах не менше 30 днів.

“Ці військовослужбовці повинні володіти військовою справою. Особи, які залучатимуться до антитерористичної операції повинні бути максимально підготовленими. Таке завдання вищого керівництва”, - сказав заступник голови ЛОДА.

Окрім цього, Володимир Харчук зазначив, що військові, які проходитимуть навчання на території Львівщини будуть забезпечені усім необхідним для проходження військової служби на 100 відсотків.

“Передбачаємо, що ця мобілізація, як і попередні на Львівщині, пройде успішно, оскільки обласний військовий комісаріат докладає для цього максимальних зусиль”, - резюмував він.

Нагадаємо, що сьогодні в офіційному виданні Верховної Ради «Голос України» опубліковано Закон «Про затвердження Указу Президента України від 14 січня 2015 року №15 «Про часткову мобілізацію».

Раніше, 19 січня, Президент України Петро Порошенко підписав закон про часткову мобілізацію в Україні. Верховна Рада схвалила проект Указу Президента про проведення трьох етапів мобілізації у 2015 році. Перший етап мобілізації розпочинається сьогодні, 20 січня, і триватиме 90 днів.

 

 


1920-01-2015

 

Президент України у Цюриху прочитав "Спеціальну лекцію Черчиля 2015"


Це відбулося під час робочого візиту Президента до Швейцарії у Інституті Європи при Цюрихському університеті, — повідомила прес-служба Президента України. Цей навчальний заклад вважається академічним осередком європейського права та євроінтеграції. Саме тут 1946 року сер Вінстон Черчиль виступив з промовою про майбутню об’єднану Європу.

Глава держави представив програму реформ, наголосивши на прагненні за 5 років досягти європейських стандартів та подати заявку на членство у ЄС. «Я певен, що українці беззастережно заслуговують на те, щоб стати частиною Черчилевого бачення процвітаючої та об’єднаної Європи», — заявив Президент.

Під час лекції Петро Порошенко наголосив, що майбутнє Європи нерозривно пов’язано з Україною, і Європа тільки виграє від членства України. «Не важливо, скільки труднощів чекає попереду, якщо Європа стає поруч з Україною у боротьбі за свободу, гідність, демократію та життя без страху, тоді майбутнє Європи буде безпечнішим та яскравішим», — сказав Глава держави у своєму виступі.

Глава Української держави наголосив, що після останніх терористичних атак у Франції, після розстрілу терористами мирного автобусу під Волновахою «вся Європа має об’єднатися». «Тільки разом демократичні нації можуть відстояти свободу для нинішнього та наступних поколінь людства, щоб жити без страху, без загрози тероризму та будувати краще майбутнє. Цінності не продаються, і ми мусимо робити все, щоб їх відстояти», — сказав Петро Порошенко.

Глава держави зазначив, що зараз, через майже 70 років після започаткування Європейського проекту, «Європа потребує нового імпульсу». «Зараз загрози, перед якими постала Європа, такі ж самі, з якими борються в Україні. Моя країна оголосила війну тероризму. Вона виборює перш за все європейські цінності, перш за все свободу, суверенітет та демократію», — сказав Президент. Він наголосив, що тероризм не має кордонів. «Світ має реагувати на ці виклики об’єднано та рішуче», — заявив Президент.

«Україна має стати повноправним членом Європейської сім’ї народів, оскільки вже є її історичною, духовною та інтелектуальною частиною. Вже є її захисником та новим символом Європи», — наголосив Петро Порошенко.

За словами Президента, «толерантність, прихильність та підтримка, яку демонструють українці, які часто говорять різними мовами і навіть сповідують різні релігії, може стати у гарній нагоді Європі, яка постала перед новими викликами».

 


18920-01-2015

 

У голови райдержадміністрації відбулась чергова нарада


В роботі наради взяли участь заступник з гуманітарних питань Леся Мриглод, начальники управлінь і відділів райдержадміністрації та керівники структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади, які прозвітували про роботу за минулий тиждень. Зокрема, всі готуються до сесії з питань затвердження бюджету на 2015 рік, подають річні звіти в органи влади вищого рівня, опрацьовують зміни в законодавстві, які відбулись у профільних сферах. Так, начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Янковська розповіла про механізми фінансування субвенції в окремих галузях, терміни її надходження, зауваживши, що крім медицини і освіти, всі будуть фінансуватись відповідно до реальних доходів. Як висновок – керівникам необхідно вживати додаткових заходів з оптимізації видатків, при цьому забезпечивши ефективне функціонування мережі бюджетних установ.
За словами начальника податкової служби Євгена Шевчука, очолюваний ним підрозділ вживає заходів, які в перспективі мають активізувати наповнення дохідної частини бюджетів усіх рівнів за рахунок невикористаних впродовж минулих років резервів.
Учасники наради також заслухали інформацію про ситуацію в житлово-комунальній сфері, в галузі освіти, охорони здоров’я та інших. Зокрема, було відзначено, що в районі дещо зріс рівень захворювань на грип та ГРЗ. З цього приводу головний санітарний лікар району Василь Шевчук відзначив, що санітарно-епідеміологічна служба вживає необхідних заходів щодо недопущення їх поширення.

 


1420-01-2015

 

Відбулась координаційна нарада з питань часткової мобілізації


На виконання Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 15.01.2015р. №15, за ініціативи відділу з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної, оборонної роботи , запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації, відбулась координаційна нарада з питань підготовки до проведення у Бродівському районі часткової мобілізації. Участь у нараді взяли перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець, представники Бродівського ОРВК, правоохоронних органів, підприємств, установ та організацій району, а також керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та бюджетних установ.
Основні питання, які розглядались під час наради стосувались прийняття заходів впливу щодо керівників, які відмовились поставити техніку та щодо військовозобов’язаних, які не прибули до військового комісаріату при частковій мобілізації; організації взаємодії з військовим комісаріатом під час оповіщення та збору військовозобов’язаних, вилучення техніки на підприємствах під час часткової мобілізації.
Під час наради прийнято рішення про активізацію інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення району про порядок мобілізації людських і транспортних ресурсів. Окрім цього, за результатами зустрічі голова райдержадміністрації доручив органам місцевого самоврядування, із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності організувати і забезпечити в установленому порядку своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини; виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів.

 


30619-01-2015

 

Для затвердження обласного бюджету на 2015 рік є всі юридичні підстави, - Олег Демків


Сьогодні є всі юридичні підстави на сесії Львівської облради 20 січня затвердити обласний бюджет на 2015 рік, який складено з урахуванням нових законодавчих змін. Цьому сприяє офіційне оприлюдення Закону України «Про державний бюджет на 2015 рік», а також відкоригованих Бюджетного і Податкового кодексів України, - про це зазначив директор департаменту фінансів Львівської облдержадміністрації Олег Демків під час публічного представлення проекту обласного бюджету на 2015 рік.

Головний фінансист області розповів про ключові моменти бюджетної децентралізації на основі нової законодавчої бази. За його словами, у проекті обласного бюджету скорочено кількість податків, зборів і платежів, що формують дохідну частину місцевих бюджетів.

«Основним джерелом наповнення обласного бюджету залишається податок на доходи фізичних осіб (492,5 млн. грн.), проте 25 відсотків коштів відтепер спрямовуватимуться у держбюджет. Попередньо цей податок повністю залишався у місцевих бюджетах. Натомість, починаючи з 2015 року, до обласного бюджету надходитиме 10 відсотків податку на прибуток підприємств, обсяг якого прогнозується в сумі 73,7 млн. грн. Для бюджетів базового рівня (селищ, сіл, міст) також введено податок на майно і надбавку до акцизного податку з роздрібного продажу», - зазначив О.Демків.

Директор департаменту фінансів звернув увагу, що цьогоріч в частині видатків медицина та освіта є галузевими пріоритетами, згідно з якими надаватимуться відповідні субвенції.

«У зв’язку з децентралізацією видаткових повноважень у 2015 році обласному бюджету передано 60 установ та організацій, зокрема 8 установ освіти, 2 – охорони здоров’я, 3 – фізичної культури і спорту, 26 ветлікарень і 21 ветлабораторій, які у 2014 році фінансувалися з держбюджету», - додав він.

Загалом, проект обласного бюджету на 2015 рік сформований у загальній сумі 6619,2 млн. грн., що на 3,4 % (219 млн. грн.) більше від виконання бюджету за минулий рік.

В проекті цьогорічного обласного бюджету передбачено ряд обласних програм, які за словами Олега Демківа, є невідкладними та потребують нагального фінансування. Серед них програма «Дороги Львівщини» - 100 млн.грн. (фінансування робіт з будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення), програми в галузі охорони здоров’я – 39 млн.грн., соціального захисту – 17 млн.грн., сфері інформаційного простору та громадянського суспільства – 7 млн.грн., а також енергозбереження в бюджетній сфері (установи обласного значення).

«Ми зберегли всі минулорічні програми соціального характеру, а також чималий ресурс заклали в резервному фонді обласного бюджету (близько 20 млн.грн.)», - резюмував О.Демків.

Детальніше із проектом обласного бюджету можна ознайомитись за наступним посиланням: http://www.loda.gov.ua/upload/...zip.

 


31619-01-2015

 

Оголошено прийом документів на отримання Премій Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України


Премія Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України присуджується молоді, особливі досягнення якої сприяють розвитку суспільно-економічного життя України та утвердженню її міжнародного авторитету.

Відбір та висунення кандидатів на присудження Премії здійснюватиметься за досягнення у 2014 році (за наявності таких досягнень до уваги можуть братися досягнення кандидата й за попередні роки) за такими номінаціями:

номінація за виробничі досягнення;

номінація за наукові досягнення;

номінація за творчі досягнення;

номінація за спортивні досягнення;

номінація за особливу мужність;

номінація за внесок у забезпечення розвитку молодіжного руху;

Уся необхідна інформація про вимоги до кандидатів знаходиться у постанові Кабінету Міністрів України від 21.11.2007 № 1333 “Про Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України” та розміщена на сайті КМУ http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1333-2007-%D0%BF .

Документи на присвоєння премії кандидатів від Львівської області приймаються в управлінні молоді та спорту Львівської облдержадміністрації за адресою: м. Львів, вул. ген. Чупринки, 55-А, відділ молодіжної політики, 1 поверх, каб. 1.

Термін прийняття пакету документів – до 10 лютого 2015 року.

За довідковою інформацією звертатися в управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації за тел. (032) 238-48-82 (Ольга Леськів).

 


6319-01-2015

 

Олег Синютка вимагає пояснень у керівників райавтодорів щодо невчасно виконаних робіт з ліквідації аварійної ямковості


Директор ДП «Львівський облавтодор» сам напише пояснення через недотримання термінів та не проведення робіт з ліквідації аварійної ямковості на окремих ділянках автомобільних доріг, та відбере пояснення у керівників окремих райавтодорів.

Таке доручення директор ДП «Львівський облавтодор» В. Багрій отримав за результатами інформації про стан проведення робіт на апаратній нараді в голови ЛОДА Олега Синютки.

Згідно з дорученням голови облдержадміністрації, з 13 до 18 січня поточного року Служба автомобільних доріг у Львівській області спільно з філіями ДП «Львівський облавтодор» проводили роботи з ліквідації аварійної ямковості на ділянках автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення.

Зокрема, філіями ДП «Львівський облавтодор» проводилися роботи на окремих ділянках автодоріг державного значення Миколаїв-Жидачів-Калуш, Львів-Радехів-Луцьк, КПП "Смільниця" -Ст.Самбір, Львів-Ужгород, Львів-Тернопіль, Стрий-Івано-Франківськ, Північний обхід м.Львова та місцевого значення: Сокаль-Червоноград, Східниця-В.Синьовидне, Червоноград-Перетоки, Лозина-Бірки.

На сьогоднішній апаратній нараді голова Львівської ОДА Олег Синютка висловив незадоволення щодо обсягу та якості виконаних робіт з ліквідації аварійної ямковості на дорогах області.

“Оскільки минулої апаратної наради було доручено всім дорожним службам закінчити роботи до сьогодні, ми повинні цього доручення дотримуватися. Станом на сьогодні роботи не завершені, тому керівники райавтодорів повинні пояснити, чому не закінчена ліквідація ямковості на дорогах”, - підсумував керівник області.

 


32119-01-2015

 

Олег Синютка затвердив графік особистого прийому громадян


Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка проводитиме особистий прийом громадян у четвертий понеділок кожного місяця.

Згідно з розпорядженням від 17 січня 2015 року, голова облдержадміністрації прийматиме мешканців Львівщини з 14.00 до 18.00 за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18 відповідно до попереднього запису. Виїзні прийоми здійснюватимуться за окремим графіком.

Контактні телефони: 2-999-144, 2-999-244.

Детальна інформація за посиланням - http://www.loda.gov.ua/zvernennya-hromadyan

 


31919-01-2015

 

Відбулось публічне обговорення проекту Програми збереження об’єктів культурної спадщини Бродівського району


З ініціативи відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму Бродівської райдержадміністрації відбулось публічне обговорення проекту Програми збереження об’єктів культурної спадщини Бродівського району на 2015-2017р.р. Участь в обговоренні взяли головний спеціаліст відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму Дем’ян Лесик, представник Бродівської міської ради Дмитро Лящук начальник відділу будівництва, містобудування та архітектури Оксана Максимів, начальник та головний спеціаліст відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та туризму Лариса Удич та Наталія Літовинська, директор РК ТРК «Броди» Володимир Булишин, директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук.
Під час зустрічі сторони обговорили заходи по збереженню об’єктів культурної спадщини, що передбачені для реалізації у 2015-2017 р.; сильні та слабкі сторони Програми та перспективи її фінансування.
Під час обговорення виносились пропозиції, які стосувались забезпечення фінансування заходів Програми. За словами Дем’яна Лесика, сума коштів, що планується використати у 2015р. становить 205 тис.грн. «Загалом, за весь період виконання Програми, тобто за 3 роки, Бродівська райдержадміністрація пропонує виділити з Бродівського районного бюджету 427 тис.грн. з метою придбання засобів із збереження та використання пам’яток культурної спадщини, опублікування краєзнавчої літератури, виготовлення пам’яткоохоронної документації тощо», - зазначив Дем’ян Лесик.
Довідка:
У Бродівському районі зареєстровано:
- 51 пам’ятка археології (з них одна пам’ятка національного значення – Пліснеське городище та курганний могильник;
- 21 пам’ятка історії:
- могила Степаніва Ананія сотника українського стрілецтва в с. Заболотці;
- пам’ятник на честь скасування панщини в с. Пониква;
- могила Берковського О.Д. в с. Заболотці;
- козацька могила 1651 р. в с. Шнирів;
- 2 братських могили воїнів УПА в с. Лешнів та в с. Підгірці;
- будинок гімназії в м. Броди;
- місце, де стояла хата Я.Головацького в с. Чепелі;
- пам’ятник жертвам репресій в м. Броди;
- хата в якій народився С.Тудор в с. Пониква;
- 2 пам’ятники тверезості в с. Підгірці та в с. Лешнів;
- пам’ятний знак на честь 1-ої річниці незалежності в с. Підгірці;
- 10 братських та 51 індивідуальна могили радянських воїнів в с. Лучківці, в м. Броди, в смт. Підкамінь, с. Підгірці, с Заболотці;
7 пам’яток монументального мистецтва:
- 1 пам’ятник Б.Хмельницькому (с. Заболотці);
- 2 пам’ятники Т.Шевченку (1 в м. Броди, 2 – в с. Берлин);
- 1 пам’ятник І.Франку (м. Броди);
- 1 пам’ятник В.Стефанику (с. Ясенів);
- 1 пам’ятник І.Трушу (с. Висоцьке);
1 пам’ятник на честь 900 річчя м. Бродів (м. Броди).
75 пам’яток архітектури, з низ 26 національного значення.
Районна програма спрямовується на забезпечення сприятливих умов щодо реалізації нормативно-правових актів України в галузі охорони культурної спадщини з урахуванням регіональних особливостей, збільшення та ефективного залучення у сферу охорони ресурсного, інтелектуального та економічного потенціалу району в цілому та окремих історичних населених місць.
Головною метою Районної програми збереження об’єктів культурної спадщини Бродівського району на 2015-2017 роки є створення умов для організаційно-правового, фінансово-економічного та науково-виробничого забезпечення охорони культурної спадщини в інтересах динамічного соціально-культурного та духовного розвитку району.

 


7519-01-2015

 

Під головуванням Руслана Шишки відбулась нарада з питань формування районного бюджету


Голова Бродівської райдержадміністрації Руслан Шишка спільно з головою Бродівської районної ради Ольгою Шайдулліною та начальником фінансового управління райдержадміністрації Оксаною Янковською провів ряд робочих зустрічей з керівниками, головними бухгалтерами, економістами та головами профспілкових комітетів працівників бюджетних установ району. Під час наради обговорили пропозиції щодо формування районного бюджету та фінансування установ соціальної сфери у 2015 році. За результатами зустрічі, розроблено план заходів щодо економії бюджетних коштів та забезпечення належного функціонування установ цього року.

 


31819-01-2015

 

Львівщина пропонує залучати кошти Європейського Союзу для розбудови прикордонної дорожньої інфраструктури


Про розбудову пунктів пропуску і прикордонної інфраструктури на спільній ділянці Державного кордону та співпрацю у туристичній сфері йшлося 16 січня під час зустрічі голови Львівської ОДА Олега Синютки з воєводою Підкарпатським Малгожатою Хомич-Шмигельською.

Обидві сторони дотримуються думки, що питання покращення пропуску через державний кордон між Україною та Польщею повинно бути на порядку денному в обох країнах.

Під час зустрічі сторони обговорили можливості ремонту української частини дороги до українсько-польського кордону на пункті пропуску "Корчова-Краковець", та організаці. спільного контролю на українсько-польському кордоні.

Олег Синютка наголосив, що Польща є прикладом того, як можна за короткий термін подолати кризу та, завдяки впровадженню успішних реформ, покращити рівень життя людей.

“Ми будуємо нові інституції, де основною цінністю є людина. Проблем у спілкуванні між українцями та поляками немає. Важливо, щоб представники влади продемонстрували, що немає проблем у взаєминах і між інституціями”, — сказав керівник області.

Він зазначив, що важливо створити умови для комунікації людей, особливо у прикордонній зоні.

У свою чергу Малгожата Хомич-Шмигельська повідомила, що інтереси Польщі збігаються з інтересами України. “Вислів "немає вільної Польщі без вільної України" як ніколи актуальний”, - зауважила пані воєвода.

 


31717-01-2015

 

У Львові презентують виставку "Народна війна 1917-1932"


22 січня у Львівському палаці мистецтв відбудеться презентація переїзної виставки Всеукраїнської правозахисної організації „Меморіал” імені Василя Стуса „Народна війна 1917-1932” та першого тому збірника документів „Чекістське досьє окупованої України”, - про це поінформували у департаменті з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

При створенні експозиції було використано матеріали державних та галузевих архівів СБУ вісімнадцяти областей України. Всього опрацьовано 238 фондів і 1325 справ. Залучено понад 300 фотознімків з Центрального державного архіву кінофотодокументів України ім. Г.С. Пшеничного та інших архівних установ, оприлюднено невідомі та засекречені архівні документи.

Автор і керівник проекту – Роман Круцик, відомий дослідник, багатолітній голова Київського осередку Всеукраїнської правозахисної організації „Меморіал” ім. В. Стуса. Примірники експозиції виготовлені за підтримки Мистецького фонду імені Короля Данила.

У виставці вперше комплексно подано фото і документальні матеріали, що відображають маловідомі та замовчувані факти антибольшевицького опору на території Наддніпрянської України в 1917–1930-х роках. Висвітлено масові селянські виступи, збройні повстання, діяльність підпільних організацій і повстанських загонів проти окупаційної політики радянського режиму. Експозиція містить численні факти та документи злочинів комуністичної влади проти місцевого населення.

„Чекістське досьє окупованої України” – збірник унікальних матеріалів, у трьох томах якого буде понад 3000 фотокопій документів, які до 2009 року були засекречені.

У першому томі опубліковано матеріали про загальну політико-економічну характеристику УРСР 1946 року, „паспорти” Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Дрогобицької, Житомирської та Закарпатської областей.

Відкриття виставки о 12.00 год.

 


7217-01-2015

 

«Єдина і неподільна Україна» - цьогорічне гасло обласних заходів, приурочених Дню Соборності України


Цьогорічні заходи до Дня Соборності України у нашій області відбуватимуться під загальним гаслом «Єдина і неподільна Україна», - про це повідомив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Дмитро Посипанко.

“Сьогодні голова Львівської ОДА Олег Синютка підписав розпорядження про заходи з відзначення Дня Соборності України, згідно з яким передбачено проведення у всіх храмах області Молитви за Україну, а також урочистостей у закладах освіти та культури”, - розповів Д. Посипанко.

Так, за його словами, Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді проведе майстер-класи з виготовлення національної символіки; Львівська обласна універсальна наукова бібліотека організовує книжкові виставки «Держава не твориться в будуччині, держава будується нині», «У пошуках омріяної України».

Окрім того, Львівська обласна бібліотека для юнацтва забезпечить проведення книжково-ілюстративної експозиції «Від Соборності України до соборності наших душ», Львівська обласна бібліотека для дітей проводить заняття майстерні дитячої ілюстрації «Мальована книга» Ольги Баклан «Малюємо майбутнє країни» тощо.

“У загальноосвітніх закладах області буде проведено відкритий урок на тему «Єдина і неподільна Україна». Державний архів Львівської області експонуватиме виставку архівних документів та фотоматеріалів, присвячених знаковим подіям і визначним постатям Української революції 1917-1921 років”, - сказав Д. Посипанко.

Також, як зазначив Дмитро Посипанко, у 2015 році серед учнів молодших класів загальноосвітніх шкіл буде започатковано конкурс малюнків «Моя Україна», присвячений відзначенню державних свят і пам’ятних подій у області, який завершиться у День Конституції України. Кращі дитячі роботи стануть основою для виготовлення соціальної реклами.

 


31616-01-2015

 

Оголошено прийом документів на отримання Грантів Президента України для обдарованої молоді


Щороку в Україні оголошується конкурс на отримання Грантів Президента України для обдарованої молоді. Такі гранти можуть отримати громадяни України віком від 14 до 35 років на суму до 75 тисяч гривень.

Проект на грант Президента України для обдарованої молоді має бути спрямований на досягнення суспільно корисних результатів у соціальній та гуманітарній сферах, зокрема на:

створення умов для інтелектуального самовдосконалення, творчого розвитку особистості;

утвердження патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських цінностей;

пропаганду і формування здорового способу життя;

підвищення рівня громадської активності;

підвищення рівня правової культури громадян, зокрема в питаннях поваги до прав і свобод людини, відповідальності за власне життя;

підтримку або захист людей з інвалідністю;

формування екологічної свідомості;

протидію дискримінації за ознакою раси, етнічної приналежності, релігії і будь-якій іншій забороненій законом дискримінації;

створення сприятливого середовища для забезпечення зайнятості молоді;

підтримку та розвиток підприємницьких ініціатив молоді;

підтримку та розвиток волонтерського руху;

будь-які інші види інновацій, впровадження яких приносить користь суспільству.

Відбір проектів буде здійснюватися експертною радою на конкурсній основі за такими критеріями:

- актуальність, суспільна значущість проекту;

- новизна методик та технологій, упровадження яких передбачено проектом;

- теоретична й практична цінність результатів реалізації проекту в соціальній та гуманітарній сферах;

- здатність автора реалізувати проект у повному обсязі та в зазначені строки в межах гранту.

Заявки претендентів із Львівської області приймаються в управлінні молоді та спорту Львівської облдержадміністрації за адресою: м. Львів, вул. ген. Чупринки, 55-А, відділ молодіжної політики, 1 поверх, каб. 1.

Термін прийняття пакету документів – до 20 лютого 2015 року.

За довідковою інформацією можна звертатися в управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації за тел. (032) 238-48-82 (Ольга Леськів).

 


31516-01-2015

 

Ігор Жданов відвідав Арену-Львів та зустрівся із молодіжним та спортивним активом Львівщини


В рамках робочої поїздки на Львівщину Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов відвідав футбольний стадіон Арена-Львів. Міністр проінспектував поле, яке зараз готується до чергових матчів Ліги Чемпіонів, підтрибунні приміщення, місця для роботи журналістів, конференц-залу. Окрім того Ігор Жданов обговорив із керівництвом стадіону питання фінансово-господарської діяльності та подальші перспективи функціонування стадіону Арена-Львів.

Після цього Ігор Жданов провів робочу нараду із керівниками структурних підрозділів області, спортивним та молодіжним активом регіону. Участь в нараді також взяли голова обласної державної адміністрації Олег Синютка та перший заступник Міністра молоді та спорту Ігор Гоцул.

Під час зустрічі Міністр розповів про останні ініціативи уряду в соціально-економічній сфері, започатковані урядом реформи та бюджетні новації. Зокрема, Ігор Жданов наголосив, що уряд, який працює в умовах військового часу, вперше в історії України забезпечив безпрецедентне фінансування системи оборони і безпеки країни на рівні 90 млрд. грн.

Окрім того, було збережено фінансування соціальних видатків на рівні минулого року. «Попри різноманітні чутки ми зберегли стипендії студентам, гарантії соціально-незахищеним громадянам, натомість збільшили податки для олігархів та найбагатших українців, зокрема на пасивні доходи, роялті, ставки оподаткування та ренту на надра», - повідомив Ігор Жданов.

Також учасники наради обговорили зміни в молодіжній і спортивній галузях. Міністр підкреслив, що ДЮСШ мають отримати повне фінансування із місцевих бюджетів після того, як вони перейшли на місцевий рівень із фонду соціального страхування.

«Нажаль у перехідний період виникає нерозуміння цих змін і об’єктивно існують зараз проблеми із тим, що ці кошти зависають. Тут потрібно піднімати питання на місцевому рівні, відпрацьовувати цю проблему із місцевими радами та обласними державними адміністраціями, особливо на етапі ухвалення місцевих бюджетів», - наголосив Міністр.

Ігор Жданов також повідомив, що запланував провести селекторні наради із кожним керівником обласного управління молоді спорту країни з метою роз’яснення змін, які відбулися в системі фінансування ДЮСШ.

«Кожний керівник обласного управління має розуміти, що тепер це його пряма відповідальність і обов’язок забезпечити надходження коштів до ДЮСШ через місцеві бюджети, і це повинен бути окремий, захищений рядок. Якщо через недогляд та безвідповідальність місцевих керівників з цього питання - закриється хоч одна ДЮСШ, я зроблю все, щоб вони більше не працювали на своїх посадах», - наголосив Міністр молоді та спорту України.


 


31216-01-2015

 

Департамент екології Львівської ОДА підготував буклет «Електронні відходи»


За останні роки Львівська область та Україна в цілому зіткнулась з новою екологічною проблемою – проблемою відходів електричного та електронного обладнання або електронних відходів. Широке використання цього обладнання дозволило не тільки підвищити якість життя людей, але й призвело до негативних наслідків для природного довкілля та здоровʼя людей.

Саме з метою інформування громадськості про екологічно безпечне поводження з електронними відходами Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації розроблено і видано буклет «Електронні відходи». Видання здійснено за підтримки обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Буклет «Електронні відходи» департаментом екології буде розповсюджено серед освітніх закладів області.

Охочих отримати буклет про екологічно безпечне поводження з електронними відходами, просимо звертатися до департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації за адресою: м.Львів, вул. Стрийська,98, або за тел. (032) 238-73-83.

 


27816-01-2015

 

Відбулось засідання оргкомітету з відзначення Дня Соборності України


Заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань Леся Мриглод провела засідання оргкомітету з відзначення Дня Соборності України, в якому взяли участь представники районної та міської рад, відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму, відділу освіти, Бродівського історико-краєзнавчого музею. Присутні обговорили час і місце проведення заходів, які розпочнуться о 15.00 годині 22 січня 2015 року в районному Народному домі.
В програмі заходів передбачено виступ керівників району і міста, покладання квітів до меморіальної дошки сотнику Січових стрільців Олександру Вислоцькому по вул. І.Франка у м.Броди, святковий концерт за участю кращих колективів художньої самодіяльності.

 314 15-01-2015

 

З початку року пенсії родичів загиблих військових збільшуються до 70% від заробітної плати


З 1 січня 2015року Законом України „Про внесення змін до статті 36 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” внесено зміни до пункту „а” ст.36 Закону.

Зокрема, пенсії в разі втрати годувальника членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), які є непрацездатними та перебували на утриманні загиблого (померлого) годувальника, призначаються в розмірі 70% грошового забезпечення (заробітної плати) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї (до 01.01.2015р. було 40% заробітку).

Якщо на утриманні годувальника перебували двоє і більше членів сім’ї, пенсія призначається в розмірі 90% грошового забезпечення годувальника, що розподіляється між ними рівними частками, але не менш ніж 40% на кожного непрацездатного члена сім’ї.

Проте слід зазначити, що відповідно до ст. 37 Закону, в редакції чинній з 01.01.2015р., пенсії в разі втрати годувальника не можуть бути нижче двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність на кожного члена сім’ї - 1898грн.

Територіальними управліннями Пенсійного фонду України у Львівській області проведено 3448 перерахунків пенсій у разі втрати годувальника. Виплата пенсій у січні здійснюється у збільшених розмірах. Додаткові видатки на виплату пенсій становлять 3,1 млн. грн.

 


31115-01-2015

 

Відбулась нарада з питань формування місцевих бюджетів


Під головуванням голови Бродівської райдержадміністрації Руслана Шишки відбулась нарада з головами органів місцевого самоврядування під час якої обговорили питання щодо формування бюджетів сільських рад району. Участь у нараді взяли також заступники голови райдержадміністрації Оксана Прокопець та Леся Мриглод, голова Бродівської районної ради Ольга Шайдулліна, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та бюджетних установ району.
Під час зустрічі начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Янковська повідомила присутнім про особливості та порядок формування місцевих бюджетів на 2015 рік. Також обговорили зміни до бюджетного та податкового законодавства, які необхідно врахувати під час формування проектів місцевих бюджетів на 2015 рік. Оксана Янковська під час виступу наголосила на важливості дотримання термінів розробки та подання на розгляд і затвердження відповідним місцевим радам проекту бюджету в кожній територіальні громаді.


 


415-01-2015

 

Президент підписав Указ про мобілізацію: До війська мають прийти свіжі сили


Президент Петро Порошенко на робочій зустрічі з керівниками обласних державних адміністрацій підписав Указ про проведення у 2015 році трьох черг часткової мобілізації.

«Я підписую цей Указ і передаю його в Парламент, бо це потребує відповідного рішення Парламенту», – сказав Президент.

Глава держави назвав «завданням із завдань» у 2015 році зміцнення обороноздатності країни. При цьому Президент зазначив, що «почесні право і обов’язок боронити Державу мають бути рівною мірою розподілені між усіма областями, пропорційно до кількості військовозобов'язаних». «При проведенні попередніх хвиль у нас, на жаль, були певні перекоси», – сказав Петро Порошенко. За його словами, є чотири області, чиї показники є значно нижчими, ніж в середньому по країні. Глава держави повідомив, що дав доручення Міністру оборони, Главі Адміністрації, секретарю РНБО контролювати, щоб пропорції чітко дотримувались.

Президент звернув увагу голів ОДА на необхідність дотримання принципу соціальної справедливості. «Захищати Батьківщину – не лише справа робітників та селян. Не відмовляйте у цій можливості і представникам місцевої політичної еліти», – сказав Президент і попросив Міністра оборони та начальника Генерального штабу довести цю позицію до воєнкомів. «Мобілізація має стосуватися всіх», – заявив Петро Порошенко.

Президент звернувся до Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана з проханням поставили завтра, 15 січня, питання про мобілізацію у порядок денний сесії Верховної Ради як невідкладне. «До війська мають прийти свіжі сили, які замінять тих, хто мобілізувався раніше, адже перша хвиля почалася майже рік тому. Ми маємо сьогодні хлопців з фронту відпустити додому перепочити, відновити боєздатність. І це ще одне з головних завдань мобілізації», – сказав Петро Порошенко.

Президент подякував за самовіддану службу Батьківщині тим, хто провів по шість-сім місяців в окопах. «Маю повідомити, що Указ про демобілізацію готується, і я планую його підписати найближчим часом, одразу ж після запуску мобілізації, щоб не допустити зниження боєздатності країни», – сказав Глава держави.

«Десятки тисяч сміливих воїнів з честю, з почуттям виконаного обов’язку та глибкою вдячністю з боку співвітчизників повернуться до дружин, дітей та батьків. Ваш же обов’язок, панове глави адміністрацій, – гідно зустріти їх, допомогти, простежити, щоб вони отримали всі соціальні гарантії, передбачені законодавством. Йдеться про повернення на гарантовано збережене місце роботи для тих, хто його мав. Ви маєте сприяти працевлаштуванню тих, хто призивався безробітним. Про виділення земельних ділянок учасникам АТО. Це теж ваша відповідальність, і це має відбуватися прозоро і ефективно», – сказав Президент.

Глава держави також відзначив необхідність залучення військовослужбовців, які добре себе проявили, на контрактну службу. Демобілізованим воїнам необхідно запропонувати роботу в військкоматах, в першу чергу, інвалідам, які потребують соціалізації та підтримки, сказав Президент.

«Ще раз наголошую для мам: ми відновлюємо призов на військову службу. Недосвідчену молодь, яка піде служити вперше, я категорично забороняю залучати до лав частин, які розташовані у зоні проведення антитерористичної операції! Я гарантую, що ніхто з призовників туди не потрапить. Прошу організувати особливий контроль за долею молодих призовників. Ми маємо їх навчити боронити державу. Вони нестимуть службу лише у місцях постійної дислокації військових частин», – заявив Президент Порошенко.


31015-01-2015

 

Руслан Шишка провів засідання Колегії Бродівської райдержадміністрації


Голова райдержадміністрації Руслан Шишка провів засідання Колегії Бродівської райдержадміністрації під час якого обговорили питання Про хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Бродівського району на 2014 рік з макроекономічними показниками розвитку на 2015-2016 роки, про роботу відділу з питань організації діяльності Центру надання адміністративних послуг Бродівської райдержадміністрації у 2014 році тощо. Також під час засідання члени затвердили план роботи Колегії райдержадміністрації на перший квартал 2015 року.

 

 


3015-01-2015

 

15 січня - День жалоби за загиблими в результаті дій терористів


ро це Президент Петро Порошенко повідомив під час робочої зустрічі з головами обласних державних адміністрацій. "Прийняв рішення проголосити 15 січня, четвер, Днем жалоби за всіма, хто загинув від рук терористів. І, в першу чергу, за мирними мешканцями, які загинули на блокпосту під Волновахою", – сказав Глава держави.

Присутні вшанували хвилиною мовчання вбитих 13 січня людей. «Проросійські бойовики-терористи прицільним ракетним ударом влучили в мирний цивільний автобус, який стояв на блокпосту. Вони цілились і в українських воїнів, і в українських цивільних громадян», – сказав Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що весь світ висловлює співчуття Україні, зокрема була розповсюджена відповідна заява Ради Безпеки ООН, а 15 січня планується прийняття рішення Європарламентом з приводу трагедії в Україні. Петро Порошенко повідомив, що сьогодні під час телефонної розмови Канцлер Німеччини Ангела Меркель та Президент Франції Франсуа Олланд висловили співчуття та підтримку українському народові в принциповій боротьбі з терором.

Глава держави наголосив, що українці поділяють біль родичів тих, хто постраждав і загинув. «Так само, як світ продемонстрував в Парижі, ми демонструємо в Україні, що ми не боїмося терористів. Ми об’єднані. Українців не залякати!», – підкреслив Петро Порошенко.


30914-01-2015

 

У Бродах відбулась екологічна конференція в рамках «Місії для порятунку створіння»


За ініціативи о.Тараса Дзьоби – референта Бюро УГКЦ з питань екології Сокальсько-Жовківської єпархії, сьогодні у Бродах відбулась екологічна конференція в рамках «Місії для порятунку створіння», в роботі якої взяли участь Правлячий Архиєрей Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїл Колтун, представники духовенства та влади, зокрема, голова Бродівської районної ради та голова райдержадміністрації Ольга Шайдулліна та Руслан Шишка, освітніх закладів та громадських організацій Бродівщини.
Відкриваючи конференцію Владика Михаїл Колтун наголосив на важливості бережливого ставлення до Богом створеного світу – природи, та про те, що від нашого ставлення до довкілля залежить не лише наше життя і здоров’я, але й життя вічне.
Під час зустрічі учасники конференції обговорили основні тези екологічного вчення Церкви, проблеми в сфері захисту природи та використання природних ресурсів, а також екологічної освіти громадян. В рамках проведення конференції, о.Тарас Дзьоба передав екологічні видання та інший допоміжний матеріал, який допомагатиме не забувати про ази екологічного вчення Церкви в бібліотеку Бродівського педагогічного коледжу ім.Маркіяна Шашкевича.

 


14-01-2015308

 

Руслан Шишка взяв участь в Святковому богослужінні, яке відбулась в храмі Різдва Пресвятої Богородиці

14 січня в храмі Різдва Пресвятої Богородиці у м.Броди відбулась велика спільна святкова літургія, яку очолив  почесний гість Бродівської  православної громади –  Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій УПЦ КП.

Після урочистого богослужіння відбулось нагородження  церковними відзнаками. Так, високий гість від імені Патріарха Київського і Всієї Руси-України нагородив голову Бродівської районної державної адміністрації Руслана Шишку та голову Бродівської районної ради Ольгу Шайдулліну Медаллю Святого Юрія Переможця за заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної церкви. Керівники району вручили Митрополиту Львівському і Сокальському Димитрію квіти і висловили слова подяки за високу оцінку їх праці. Також  голова районної державної адміністрації Руслан Шишка  привітав настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці о.Василя  Ширу  зі святом, відзначив його багаторічну плідну працю на посаді священнослужителя, та значний внесок в розвиток духовності як депутата Бродівської районної ради. Очільник району побажав імениннику,  всім присутнім поважним гостям та чисельній громаді міцного здоров’я, щастя і достатку та наснаги для зміцнення  і розвитку нашої української  держави та української церкви.   

 


 

14-01-2015307

Близько 500 бійців 80-ї аеромобільної бригади повернулися додому із зони АТО


Ввечері, 13 січня, додому із зони АТО повернулися близько 500 бійців-десантників 80-ї аеромобільної бригади, які 150 днів мужньо обороняли східні кордони нашої держави від російських окупантів.

Біля КПП військової частини на вулиці Стрийській героїв зустріли заступник голови Львівської ОДА Володимир Харчук, голова Львівської обласної ради Петро Колодій, а також близько двох тисяч родичів. Вони принесли з собою квіти, прапори і власноруч виготовлені плакати з привітаннями. Автобуси з бійцями зустрічали оплесками та вигуками “Герої”!

Інформація та фото надані Регіональним медіа-центром Міністерства оборони України

 


30413-01-2015

 

На Львівщині стартує другий (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015»


У січні буде проведено другий (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015».

Цьогоріч кращих учителів визначатимуть у номінаціях: «Українська мова та література», «Хімія», «Образотворче мистецтво», «Правознавство». Обласний тур пройде у два етапи та фінал.

Графік проведення етапів конкурсу:

Перший етап (початок роботи о 10.00 год. в Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти):

правознавство – 13 січня;

образотворче мистецтво – 15 січня;

українська мова і література – 15 січня;

хімія – 15 січня.

Другий етап та фінал:

правознавство – 21-22 січня;

образотворче мистецтво – 21-22 січня;

хімія – 20-21 січня;

українська мова і література – 21-22 січня.

 


30313-01-2015

 

До Водохреща на Львівщині ліквідують гостроаварійні ями


Служба автомобільних доріг у Львівській області забезпечить проїзність найгірших ділянок магістральних доріг області до 19 січня 2015 року. Таке доручення озвучив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка під час апаратної наради 12 січня з керівниками підрозділів.

Мова йде про ліквідацію гостроаварійних ям, щоб водії мали можливість їздити цими дорогами до настання сприятливих погодних умов та початку сезону ремонтів, — зазначив О. Синютка.

Районні підрозділи Служби автомобільних доріг Львівщини сформували перелік ділянок, де будуть виконуватися роботи з ліквідації ям, та нанесли їх на схему автодоріг області.

Окрім того, Олег Синютка доручив головам районних державних адміністрацій підготувати цільові програми залучення коштів місцевих бюджетів для забезпечення ремонту доріг області у 2015 році. З обласного бюджету на 2015 рік на ці роботи обласна державна адміністрація пропонує виділити 100 млн. гривень.

 


30213-01-2015

 

Процес виділення земельних ділянок для учасників АТО має бути максимально прозорим, - Олег Синютка


На території області є достатньо визначених земельних ділянок для учасників АТО. Станом на сьогодні Львівська облдержадміністрація спільно зі Львівською міськрадою опрацювали близько 800 звернень учасників антитерористичної операції щодо виділення їм земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво. Більшість жителів області написали заяви на отримання землі у м.Львові та довколишніх районах.

Про це повідомив начальник управління архітектури, містобудування та інфраструктурних проектів облдержадміністрації Володимир Лаврін під час апаратної наради під керівництвом голови Львівської ОДА Олега Синютки.

Як розповів Володимир Лаврін, враховуючи обмежену кількість вільних земельних ділянок на території м. Львова, створено робочу групу з опрацювання звернень учасників антитерористичної операції та визначення критеріїв і механізмів виділення землі.

За результатами засідань цієї робочої групи вже зарезервовано ряд земельних ділянок для учасників АТО під індивідуальне житлове будівництво. Зокрема, серед них близько 450 ділянок у Пустомитівському районі (с. Давидів, с. Черепин), Жовківському районі – 60 ділянок (с. Малі Підліски, с. Ситихів, с. В.Грибовичі, с. М.Грибовичі, с. Гряда, с. Воля-Висоцька), м. Яворів – 15 ділянок, Городоцькому районі – 130 ділянок (с. Керниця, смт. Великий Любінь) та Кам’янка-Бузькому районі – 300 ділянок (с. Дернів).

«Робота щодо пошуку нових земельних ділянок на території області триває. Відповідні доручення щодо забезпечення землею місцевих учасників антитерористичної операції також отримали й органи місцевого самоврядування», - зазначив В.Лаврін.

Олег Синютка також наголосив, що процес виділення земельних ділянок для учасників АТО та членів їх сімей повинен бути максимально прозорим.

«Робочу групу буде переформатовано. Ми повинні максимально залучити наших військових, які воюють в зоні проведення антитерористичної операції на сході України, до питання виділення земельних ділянок. Цей процес, без сумніву, має бути максимально публічним, щоб пізніше ніхто не сказав, що десь було зроблено неправильно і непрозоро», - зазначив керівник області.

Окремо зазначимо, що Головне управління Держземагентства у Львівській області також сформувало перелік земельних масивів загальною площею 1420,9 га, які можуть бути надані учасникам АТО та членам їх сімей. Агентство видало 1032 накази про надання захисникам України дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення садівництва (985 ділянок), особистого селянського господарства (38) та індивідуального дачного будівництва (9), загальною площею 150 гектарів.

 


30112-01-2015

 

Свято Коляди і Пампуха у Бродах


9 січня у місті Броди відбулось Свято Коляди і Пампуха, організоване районним відділом культури, охорони культурної спадщини та туризму райдержадміністрації і працівниками районного Народного дому. В післяобідню пору мешканці міста Броди і його гості зібрались на центральній площі біля новорічної ялинки, щоб послухати Різдвяні Колядки у виконанні народно-хорової капели «Боян» під керівництвом Ярослава Линіва, художніх колективів сільських Народних домів і селища Підкамінь.
З Різдвяними святами учасників дійства привітали голова Бродівської районної ради Ольга Шайдулліна, Бродівський міський голова Анатолій Белей, настоятель храму УГКЦ о.Богдан Вихор, настоятель храму УАПЦ с.Смільно о.Ігор Крук, який прибув на свято разом з учасниками Різдвяного Вертепу.
Під час святкового заходу його учасники пригощались різдвяними пампухами, які спонсорували підприємці міста і району. Кошти від їх реалізації будуть передані нашим землякам - учасникам АТО.

 


7512-01-2015

 

Руслан Шишка провів щотижневу нараду

 

В роботі наради з керівниками управлінь і відділів райдержадміністрації та районних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади, яку провів голова райдержадміністрації Руслан Шишка, взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець та заступник з гуманітарних питань Леся Мриглод.
Під час нарад начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Янковська ознайомила присутніх зі змінами до Бюджетного кодексу, наголосивши, що місцеві ради повинні планувати видатки відповідно до фінансового ресурсу, зокрема, в галузі культури та медицини. Також присутні обговорили питання щодо перспективи надходження податків до бюджетів усіх рівнів, стану економіки району, функціонування житлово-комунальної сфери, медичного обслуговування населення, оптимізації співпраці структурних підрозділів району з Центром надання адміністративних послуг, стан сільськогосподарського виробництва. Керівникам управлінь і відділів доручено своєчасно подати розрахунки до видаткової частини державного бюджету в галузі соціального захисту, культури, освіти та сільського господарства.

 


29906-01-2015

 

Відбулось засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС


Під головуванням першого заступника голови Бродівської райдержадміністрації Оксани Прокопець відбулось засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС у якому взяли участь представники Бродівської міської ради, автотранспортних підприємств та служб цивільного захисту району, керівники дорожніх служб. Також участь у засіданні комісії взяв голова райдержадміністрації Руслан Шишка. Під час зустрічі обговорили питання щодо попередження та ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій у зимовий період, розроблення та реалізації заходів по запобіганню загибелі та травмування людей на водних об’єктах тощо.
Як зазначив Руслан Шишка, в зимовий період, а особливо в період Різдвяних свят, усі служби цивільного захисту, комунальні підприємства та медики повинні працювати в режимі підвищеної готовності для попередження надзвичайних ситуацій та недопущення загибелі людей.

 


29706-01-2015

 

Реконструкцію Львівського перинатального центру планують відновити навесні 2015 року

Ключове питання щодо реконструкції Львівського обласного клінічного перинатального центру – це бюджетні асигнування. На об’єкті спершу слід завершити перекриття даху і загально-будівельні роботи, загальною вартістю близько 1,5 млн. грн. На цьому сьогодні під час виїзної робочої наради наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Зрозуміло, що в обласному бюджеті не вистачить коштів, щоб самостійно завершити усі роботи, тому я клопотатиму в Уряді про виділення фінансування на реконструкцію перинатального центру. На превеликий жаль, така споруда не єдина в Україні, тому на державні кошти претендуватиме не лише наша область», - розповів О.Синютка.

Очільник Львівщини також зазначив, що для введення в експлуатацію однієї із черг реконструкції Львівського обласного клінічного перинатального центру знадобиться щонайменше 100 млн.грн., а для виконання всіх робіт – близько 150-160 млн. Точну потребу у фінансуванні вдасться з’ясувати лише після висновку Укрдержінвестекспертизи.

«Я вважаю, що помилкою було розпочинати такі масштабні роботи, не маючи гарантій фінансування і не провівши належні експертизи. Надзвичайно неприємно, що минулого року області не вдалось використати кошти (20 млн. грн.), виділені з державного бюджету на фінансування робіт з реконструкції. Це безгосподарність, за яку хтось відповідатиме», - наголосив він.

Олег Синютка також зазначив, що упродовж січня 2015 року буде завершено коригування проектно-кошторисної документації. Адже у зв’язку з інфляцією і девальвацією національної валюти вартість реконструкції буде більшою ніж вона планувалась у 2013 році (90 млн. грн.).

«Після уточнення усіх цифр ми пройдемо державну експертизу і оголошуватимемо тендер. Ми намагатимемось зменшити кошторисну вартість на ті роботи, які не є першочерговими і можуть почекати довший період часу. Думаю, що всі процедури вдасться завершити до травня 2015 року», - додав голова ОДА.

«Ця установа надзвичайно потрібна жителям Львівщини, в першу чергу жінкам, які повинні народжувати в нормальних умовах, а також медичному колективу, котрий тут повинен працювати», - резюмував О.Синютка.

 


 

06-01-2015296

До 20 січня ОДА подасть на розгляд проект обласного бюджету на 2015 рік

Львівська обласна державна адміністрація до 20 січня подасть на розгляд в обласну раду проект  бюджету на 2015 рік, - про це йшлося під час апаратної наради з керівниками структурних підрозділів під головуванням голови ОДА Олега Синютки.

За словами директора департаменту фінансів ОДА Олега Демківа, область очікує публікації всіх нормативно-правових актів, пов'язаних із регулюванням бюджетного процесу у 2015 році.

“До розроблення обласного бюджету на 2015 рік ми залучили фіскальні органи, районні державні адміністрації та міста обласного значення. Учасники бюджетного процесу зараз активно опрацьовують даний документ. Прогнозуємо, що прийдеться працювати і у вихідні та святкові дні, щоб на понеділок, 12 січня, ми мали попередній варіант проекту обласного бюджету на 2015 рік”, - зазначив О.Демків.

 


29805-01-2015

 

Розпочалась реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання


5 січня стартує реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання 2015 року і триватиме до 20 лютого.

Про це повідомляється на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

Для реєстрації учень самостійно заповнює на сайті УЦОЯО заяву, у якій вказує окрім іншого перелік предметів, з яких бажає пройти тестування, мову, якою вони мають бути надруковані, адресу де, проходитиме тестування тощо.

Майбутньому абітурієнту необхідно самостійно увести необхідні дані, роздрукувати та заповнити реєстраційну картку. Особи, які не мають змоги зробити це самостійно, можуть звернутися до одного з пунктів реєстрації, адреси яких можна знайти на веб-сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року пункти реєстрації працюють за місцем їхнього навчання.

Після реєстрації на веб-сайті майбутній абітурієнт має самостійно надіслати реєстраційні документи до регіонального центру оцінювання якості освіти. Реєстраційні документи випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року надсилаються організовано цими закладами.

Інформацію про території обслуговування, закріплені за регіональними центрами, та їхні адреси можна знайти на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Зазначається також, що зміни до реєстраційних даних можна вносити до 1 квітня, а у разі зміни рівня складності завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури та математики - до 6 березня.

Основна сесія ЗНО 2015 року проходитиме з 24 квітня до 26 червня, додаткова – 9 червня до 9 липня. ЗНО стартує тестуванням з української мови і літератури (24 квітня).


05-01-2015189

Відбулась нарада в голови райдержадміністрації

 

Голова райдержадміністрації Руслан Шишка за участю першого заступника Оксани Прокопець та заступника з гуманітарних питань Лесі Мриглод провів щотижневу нараду з керівниками управлінь і відділів райдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.
Під час наради він повідомив, що найближчим часом буде проведено засідання Колегії райдержадміністрації, а також сесії Бродівської районної ради з питань затвердження бюджету Бродівського району на 2015 рік. Відзначив, що в цьому році, виконати заплановані показники, зокрема, місцевим бюджетам буде непросто.
Інформуючи про стан виконання бюджету за минулий рік, керівник податкової служби Євген Шевчук відзначив, що державний і місцевий бюджети виконані на досить задовільному рівні. Також присутні почули інформацію про стан проходження коштів через органи державного казначейства, про підсумки святкування новорічних свят в районі та місті Броди, про стан медичного обслуговування населення впродовж вихідних.
Відзначено, що свята пройшли на належному рівні, медична галузь району також працювала в нормальному режимі.

 


29504-01-2015

 

Пластуни передали Вифлеємський вогонь миру бродівчанам


За ініціативи «Станиці Броди Пласту - Національної скаутської організації України», напередодні Різдва відбулись урочисті заходи, на яких бродівській громаді передали Вогонь з місця народження Ісуса Христа – Вифлеєму. Під час церемонії передачі Вогню, біля головної ялинки міста, звучали колядки у виконанні народної хорової капели «Боян» м.Броди, а бродівські пластуни виконали традиційну пісню «Вифлеємського вогню миру».
До присутніх на заходах звернулись голова Бродівської районної ради Ольга Шайдулліна, Бродівський міський голова Анатолій Белей, депутат Верховної Ради України VII скликання Ірина Сех. Вони зазначили, що Вифлеємський вогонь миру цього року особливо потрібний кожній родині, селу, місту та всій Україні, та висловили сподівання, що разом з ним на нашу Батьківщину прийде довгоочікуваний спокій та мир.

295 1295 2295 3295 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

32822-01-2015

У Бродівському районі відзначили День Соборності України


        Відзначення  Дня Соборності України розпочалось у м. Броди вшануванням пам’яті сотника Січових стрільців, посла до Польського сейму від УНДО, видатного громадського і політичного діяча, учасника визвольних змагань 1917-1921 р.р. Олександра Вислоцького, який проживав у м.Броди у період з 1920 до 1930 року. Національну символіку і жовто-блакитну гірлянду квітів на пам’ятній дошці з його портретом, розташованій на будинку № 12 по вул. І.Франка,  було встановлено напередодні за ініціативи директора Бродівського історико-краєзнавчого музею Василя Стрільчука.
        Урочисті заходи, які відбулись в районному Народному домі, розпочав настоятель храму Чесного Животворящого Хреста м. Броди о.Ярослав  Царик,  який благословив святкове дійство і побажав присутнім миру і добра для України, її довготерпеливого  народу. Від районної державної адміністрації  присутніх привітала заступник голови з гуманітарних питань Леся Мриглод.   
       Про історію відзначення Дня Соборності України, її героїв, зокрема,  Олександра Вислоцького, розповів учасникам свята  директор історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук.
      У виступах кожного,   крім привітань,  звучала тривога за сьогоднішній день України, яка втрачає кращих своїх синів у боротьбі за її територіальну цілісність. Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять загиблих героїв, які до останньої хвилини свого життя охороняють спокій рідного народу на Сході нашої держави.     
      В переповненому залі народного дому з великим успіхом виступили улюблені колективи глядачів,  серед яких: народна хорова капела «Боян», зразковий художньо-просвітницький колектив «Забавлянка», Народний чоловічий ансамбль «Січовик», духовий оркестр Бродівської школи естетичного виховання,  зразковий вокально -хореографічний колектив «Дивограй»,  музичний гурт «Зорецвіт» Підкамінської школи мистецтв, Народний хореографічний ансамбль  «Ми з Галичини», Народний вокальний ансамбль «Гармонія душі», Народний ансамбль пісні та музики «Діброва», Народний ансамбль народної пісні «Криниченька» та  сольні виконавці  Аліна Тяпічкіна, Ірина Котельницька, Ліля Варава.
     Після завершення концерту учасники дійства поклали свої  внески у скриньку для збору коштів на протезування  воїна АТО   Назара Барилка,  уродженця Бродівського району.

328 1328 2328 3328 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 222-01-2015

Руслан Шишка зустрівся з трудовим колективом Бродівської ЦРЛ


Голова Бродівської райдержадміністрації Руслан Шишка провів робочу зустріч з трудовим колективом Бродівської центральної районної лікарні. Під час зустрічі обговорили питання про стан фінансування галузі медицини на Бродівщині у 2015 році. Як зазначає Руслан Шишка, бюджет Бродівського району на 2015 рік, який затвердили сьогодні депутати районної ради, сформований в умовах бюджетної децентралізації на основі нової законодавчої бази. «Районний бюджет-2015 та й в цілому ситуація в державі, ставить перед керівниками бюджетних установ серйозні виклики – оптимізація та економія коштів. Ми всі повинні це зрозуміти і усвідомити, що як раніше вже не буде, а будуть нові вимоги та завдання», – прокоментував зустріч очільник району. 

 


32722-01-2015

 

Бродівська районна рада затвердила бюджет району на 2015 рік


Голова Бродівської райдержадміністрації Руслан Шишка взяв участь у засіданні сесії Бродівської районної ради. Основне питання, що виносилось на порядок денний сесії стосувалось затвердження районного бюджету на 2015 рік. Інформувала про основні показники проекту бюджету начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Янковська. Після обговорення проекту документа на засіданнях постійних депутатських комісій та сьогодні в сесійній залі, депутати затвердили бюджет Бродівського району на 2015 рік

 

 


32521-01-2015

 

У Бродах відбудеться акція на підтримку Надії Савченко


У Бродівській районній раді відбулось засідання оргкомітету з проведення акції підтримки полоненої української льотчиці Надії Савченко, яке провела голова районної ради Ольга Шайдулліна. Участь в засіданні взяли заступники голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець та Леся Мриглод, секретар Бродівської міської ради Михайло Чунгін, секретар виконавчого комітету Бродівської міської ради Марія Степанків, керівники управлінь та відділів райдержадміністрації, керівники організацій, представники навчальних закладів міста, підприємці.
26 січня, у день відкриття сесії Парламентської ради Європи у Страсбурзі, по всій Україні та за її межами відбудеться акція на підтримку Надії Савченко, яка є делегатом ПАРЄ як представник українського парламенту.
На засіданні оргкомітету вирішили провести народне віче на підтримку Надії Савченко 26 січня 2015 року о 12.00 год. на площі Ринок м. Броди.
Закликаємо всіх небайдужих прийти і підтримати нашу землячку, українську льотчицю Надію Савченко.

 


10421-01-2015

 

Руслан Шишка здійснив робочу поїздку автошляхами району


З метою моніторингу стану ямковості на автошляхах Бродівського району, голова Бродівської райдержадміністрації Руслан Шишка спільно з начальником філії «Бродівська ДЕД» Михайлом Рудим, здійснили робочу поїздку автошляхами району. Зокрема, основну увагу звернули на ділянку автодороги Броди-Тернопіль. Як зазначає очільник району, ліквідація аварійної ямковості – одне з пріоритетних завдань, що стоїть сьогодні перед автодорожніми службами району.

 

 

 


2721-01-2015

 

Оголошено конкурс з обрання кандидатів на посаду Директора Національного антикорупційного бюро


Завтра, 22 січня, у приміщенні Адміністрації Президента (вул. Банкова, 11), відбудеться засідання Конкурсної комісії з обрання кандидатів на посаду Директора Національного антикорупційного бюро

Початок о 15 годині.

Довідково:

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України", комісія з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Національного антикорупційного бюро України (далі – Конкурсна комісія) оголошує про початок прийняття заяв від осіб, які претендують на участь у конкурсі.

2. Директор Національного антикорупційного бюро України здійснює керівництво бюро – державним правоохоронним органом, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень, віднесених до його підслідності, а також запобігання вчиненню нових.

3. Повноваження Директора Національного антикорупційного бюро України визначаються Законом України "Про Національне антикорупційне бюро України".

Згідно зі статтею 6 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України", Директором Національного антикорупційного бюро України може бути громадянин України (іноземці та особи без громадянства, які подали документи для участі у конкурсі, мають отримати громадянство України до закінчення строку подання документів на конкурс):

1) який має вищу юридичну освіту (юридична освіта може бути здобута в іноземних державах);

2) який має стаж роботи за фахом не менше ніж 10 років (стаж – у галузі права);

3) який має досвід роботи на керівних посадах в органах влади, установах, організаціях або міжнародних організаціях не менше ніж п'ять років (до стажу роботи зараховується робота в державних органах та недержавних організаціях і установах як в Україні, так і в іноземних державах);

4) володіє державною мовою;

5) здатний за своїми діловими та моральними якостями, освітнім і професійним рівнем, станом здоров'я виконувати відповідні службові обов'язки.

4. Відповідно до Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" не може бути призначена на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України особа, яка:

1) упродовж двох років до подання заяви на участь у конкурсі на зайняття цієї посади, незалежно від тривалості, входила до складу керівних органів політичної партії або знаходилася у трудових чи інших договірних відносинах з політичною партією;

2) за рішенням суду визнана недієздатною або її дієздатність обмежена;

3) має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку (крім реабілітованої особи), або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення, або притягалася судом до відповідальності за вчинення умисного злочину;

4) відповідно до вироку суду, що набрав законної сили, позбавлена права займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням функцій держави, або обіймати певні посади;

5) має громадянство іншої держави;

6) досягла 65 років;

7) у разі призначення буде безпосередньо підпорядкована особі, яка є її близькою особою, відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" *;

8) не пройшла спеціальну перевірку (спеціальна перевірка проводиться щодо кандидатів, відібраних Конкурсною комісією для призначення на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України);

9) не пройшла перевірку і стосовно неї встановлено заборону відповідно до Закону України "Про очищення влади" (перевірка, передбачена Законом України "Про очищення влади", проводиться щодо кандидатів, відібраних Конкурсною комісією для призначення на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України);

10) не подала декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

5. Заяви та інші передбачені законами України документи для участі у конкурсі протягом 30 календарних днів з дня першої публікації цього оголошення мають бути надіслані рекомендованим листом (з повідомленням про вручення) або особисто передані до Адміністрації Президента України (01220, м. Київ, вул. Банкова, 11, Адміністрація Президента України, з позначенням на конверті "На конкурс на посаду Директора Національного антикорупційного бюро України"). Місця публікації оголошення: веб-сайт офіційного Інтернет-представництва Президента України, газети "Урядовий кур'єр" та "Голос України".

6. Особа, яка претендує на участь у конкурсі, подає у визначений у цьому оголошенні строк такі документи:

1) заяву про участь у конкурсі з наданням згоди на проведення спеціальної перевірки відповідно до Закону України "Про запобігання корупції"* та на обробку персональних даних відповідно до Закону України "Про захист персональних даних", заяву на проведення перевірки, передбаченої Законом України "Про очищення влади";

2) копію паспорта громадянина України (або документа, що посвідчує особу, для іноземців);

3) заповнену особову картку (форма П-2 ДС) з відповідними додатками, затверджену наказом Міністерства статистики України від 26 грудня 1995 року № 343;

4) дві фотокартки розміром 4 х 6 см;

5) автобіографію, що містить: прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (у тому числі на виборних посадах), членство у політичних партіях, у тому числі в минулому, наявність трудових або будь-яких інших договірних відносин з політичною партією упродовж двох років, що передують поданню заяви (незалежно від тривалості), контактний номер телефону та адресу електронної пошти, відомості про наявність чи відсутність судимості;

6) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за рік, що передує року, в якому було оприлюднено оголошення про конкурс, за формою, що визначена Законом України "Про запобігання корупції"*;

7) копії документів про освіту, вчені звання та наукові ступені, а також копії документів, що підтверджують стаж та досвід роботи, зазначені у статті 6 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України";

8) медичну довідку про стан здоров'я за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 30 липня 2012 року № 578;

9) копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов'язаних);

10) довідку про допуск до державної таємниці (у разі його наявності).

7. Відомості з поданих документів підлягають оприлюдненню на веб-сайті офіційного Інтернет-представництва Президента України упродовж трьох робочих днів після закінчення строку подання заяв на конкурс, крім відомостей, які відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" віднесені до інформації з обмеженим доступом, та відомостей про контактний номер телефону, адресу електронної пошти кандидата.

*До введення в дію Закону України "Про запобігання корупції" при посиланні на його положення застосовуються відповідні положення чинного Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".

Конкурсна комісія (E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ).

 


32621-01-2015

 

Оксана Прокопець провела нараду з питань укладення договорів на виконання мобілізаційного завдання


Перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець провела нараду з керівниками підприємств, установ та організацій району з питань укладення договорів на виконання мобілізаційного завдання в особливий період. Про основні питання наради присутніх інформував начальник відділу з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної, оборонної роботи , запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Вадим Тимчишин.

 


1221-01-2015

 

Оксана Прокопець взяла участь у засіданні депутатської комісії районної ради


Перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець взяла участь у засіданні постійної депутатської комісії з питань розвитку економіки, бюджету та фінансів, торгівлі, підприємництва та інвестицій Бродівської районної ради. Також участь в роботі комісії взяли начальник фінансового управління Бродівської райдержадміністрації Оксана Янковська, директор Бродівського історико - краєзнавчого музею Василь Стрільчук, головний лікар Бродівської районної центральної лікарні Іван Бец, головний економіст Бродівської ЦРЛ Оксана Теслюк, директор Бродівського районного Центру соціальної реабілітації дітей – інвалідів Леся Олієвська та головний спеціаліст відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму Бродівської райдержадміністрації Дем’ян Лесик.
Члени комісії та запрошені обговорили проект районного бюджету Бродівського району на 2015 рік, із запропонованими постійними депутатськими комісіями пропозиціями та змінам.
Також депутати розглянули питання «Про внесення змін до показників спеціального фонду районного бюджету на 2015 рік».

 


28920-01-2015

 

Інтерв'ю голови Львівської ОДА Олега Синютки газеті "Західний кур'єр"


Олег СИНЮТКА: «Мені не подобаються ті, хто хочуть сісти на величезний шпагат»
На майбутніх місцевих виборах його розглядали як одного з найпотенційніших претендентів на посаду міського голови Івано-Франківська. До нього один наперед іншого спішили представники різних місцевих еліт, аби засвідчити свою прихильність, потрібність та незамінність у час виборчої кампанії, а відтак спільної роботи на благо, звичайно ж, територіальної громади. Він не говорив «так», але й не говорив «ні». Доля відповіла сама. Напередодні Нового року указом Президента Олега Синютку призначено головою Львівської обласної державної адміністрації. Незважаючи на зайнятість, Олег Михайлович викроїв зі свого робочого графіка час на інтерв’ю для «Західного кур’єра». Каже, тепер в Івано-Франківську буває «все рідше», але пам’ятає місто, яке зростило його як управлінця. Останній раз тут був на Новий рік, відзначив помітне покращення міських доріг. І ось ми у Львові. В холі Львівської ОДА фотовиставка «Дорога до Vолі» та експозиція пам’яті загиблих героїв АТО.

Питання, на яке не зумів сказати «ні!»
– Олеже Михайловичу, з якими відчуттями в 2006 році ви перебиралися на роботу до Львова і що відчуваєте зараз?
– Було відчуття незвіданості. Тоді все було по-новому: інше місто, інші люди, інші завдання. Зараз набагато питань є відповіді з погляду розуміння міста, області. Знаю Львівщину не гірше від Івано-Франківщини. А на багато питань відповіді треба буде шукати в процесі роботи, адже це зовсім інша вертикаль влади і інша специфіка завдань.
– Чим керувалися, коли погоджувалися на посаду голови ОДА, тим більше в області, де голови змінюються з калейдоскопічною швидкістю?
– Питання, на яке я не зумів сказати «ні!» – мотивоване усвідомленням: як ти тоді зможеш розказувати, що щось робиться не так, якщо ти сам мав можливість змінити на краще і відмовився?
– Знаючи вас як людину зважену і ретельну, яка прораховує кожен свій крок, можна зробити висновок, що ви отримали певні гарантії. Хоч хто сьогодні що може гарантувати?
– То є така приказка: хочеш розсмішити Бога – розкажи йому про свої плани. Гарантії дає тільки Господь Бог. А це – не той випадок…
– При якій політичній системі посада голови ОДА може бути найбільш ефективною – при парламентсько-президентській (коли голова має подвійне підпорядкування і президенту і прем’єру, які між собою конкурують), чи суто президентській?
– Я взагалі є прихильником вертикально інтегрованих структур і вважаю, що для України (особливо в сьогоднішній час, коли ми воюємо) найбільш ефективною була б президентська форма правління. Але це не означає, що можна буде списувати якісь проблеми, невирішені питання, промахи на когось чи на щось. Є сфера відповідальності. І в умовах того законодавчого поля, яке є, треба виконати максимум завдань. А взагалі-то для мене ніколи не було питань, що Україна повинна бути унітарною з якнайбільшими повноваженнями місцевих громад. З іншого боку – вертикаль управління повинна бути чітка. Тільки тоді можна забезпечувати швидкий результат, який нам потрібен.
– На вашу думку, ідея парламентсько-президентської форми правління нам нав’язана ззовні?
– Те, що Україна є об’єктом в геополітичному просторі, думаю, ні для кого не є секретом. А оскільки сьогодні Україна вибирає між цивілізованим світом і Тмутараканією, то зрозуміло, що буде іти боротьба з використанням і внутрішньої п’ятої колони, і з зовнішніми загрозами. Чому Україна змушена воювати – відстоювати свою незалежність? Та тому, що всі зрозуміли: українське суспільство нарешті стало готовим чітко рухатися в західному векторі. Іншого аргументу, як пряма військова агресія, в російській імперській політиці не знайшлося.

Медаль має два боки
– Формуючи команду, чи вивчали ви досвід голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука, який оголосив перший в Україні вільний конкурс на посади керівників районів шляхом заслуховування кандидатів перед громадою?
– Обов’язково потрібно залучати громаду. Переконаний, що на місцях повинні керувати ті люди, які мають досвід, які знають місцеву політику. Тому будь-який досвід є цікавим. Ми проговорювали з головою Івано-Франківської ОДА всі «за» і «проти» того експерименту, який проводився в Івано-Франківській області. Звичайно, я його буду використовувати.
– Але зараз бачимо, що ініціатива Олега Гончарука обертається проти нього, адже всім не вгодиш, кожне політ-середовище в районах має свого кандидата і переконане, що очолювати район повинен тільки їхній достойник? То може, якщо голови РДА, як і голова ОДА, призначаються указом президента, не варто вигадувати велосипед?
– Будь-яка медаль має два боки. Кожна людина іде своїм шляхом. Ще раз хочу сказати – це не найгірший варіант. Але в якийсь момент потрібно проявити, можливо, жорсткість, можливо, настійливість. Однак те, що кандидатури обговорюються з людьми, – дуже правильно.
– Час від часу серед еліти Західної України побутує думка про відновлення «Галицької Асамблеї», яка була створена в 1991 році спільними сесіями Львівської, Івано-Франківської та Тернопільської обласних рад. Що ви думаєте з цього приводу?
– В моєму уявленні Україна – унітарна держава. Переконаний, що ми сьогодні повинні думати не над тим, як подробитися і відстоювати якісь свої вузькопартійні чи вузькорегіональні проблеми, а повинні думати над тим, як зберегти державу в її етнічних кордонах.
– Так, але ідеї «Галицької Асамблеї» певним чином є співзвучні з нинішніми ідеями. До прикладу, тоді група у складі львівських та івано-франківських юристів напрацювала законопроекти про місцеве самоврядування, місцеві державні адміністрації та правовий статус області, які орієнтували на побудову унітарної децентралізованої держави з розвинутим регіональним і місцевим самоврядуванням…
– Децентралізація мусить бути. Ось при попередньому президентові функції, які абсолютно не притаманні для держави, виводилися у владну вертикаль. Так виглядало, що це робилося тільки для того, щоб збирати на місцях якусь данину. Ця ж інспекція Держархбудконтролю, санепідемстанція, пожежна… Тобто речі, які мали б вирішуватися на місцях громадою, чомусь виводилися у владну вертикаль. І це довело свою безперспективність. Те, що люди можуть вирішувати на місці, їм потрібно дати вирішити на місці. Ми чомусь думаємо, що люди ще не доросли. Неправда! Наші люди є одними з найрозумніших, тому потрібно дати їм можливість.
– Але поруч з розмовами про децентралізацію чуємо і чимало критики, що Державний бюджет-2015 не в достатній мірі спрямований в цьому напрямку…
– Не погоджуюся. Фінансовий ресурс місцевих громад, особливо обласних центрів, у цьому бюджеті дуже суттєво зріс. А критика завжди буде. Дуже часто критикують, щоб потім під критикою прикрити свою неспроможність. Наприклад, по Львову бачу, що фінансовий ресурс, який мало місто в 2014 році і який буде мати в 2015 році, значно виріс.

Зі Львова до Івано-Франківська
– Якщо формалізація ідеї Галицької Асамблеї не на часі, то особистісну кооперацію різноманітних еліт Івано-Франківщини та Тернопільщини довкола вас як керівника найбільшої області Галичини відкидати не варто… Як ви бачите таку співпрацю?
– Це ж нормально, коли люди спілкуються. Абсолютно логічно, коли ми доволі часто спілкуємося з головою ОДА Волинської, Рівненської, Івано-Франківської областей. Інакше не може бути.
– З головами ОДА зрозуміло. А як, скажімо, з представниками бізнесу. Кількість ходаків з пропозиціями розвинути бізнес на Львівщині збільшилася?
– Є така прикра річ. Коли людина займає якусь посаду, то в неї різко збільшується кількість «друзів». А потім ті друзі зникають. До цього потрібно відноситися по-філософськи. Треба чітко розуміти, що ти повинен на будь-якому місці своєї роботи вирішувати ті проблеми, які належать до твоєї компетенції. Незалежно від того, хто ті люди, які приходять, подобаються вони тобі чи не подобаються, маєш з ними довгу історію стосунків чи з чистого аркуша…
– Чи намічаються якісь спільні проекти з івано-франківцями?
– Думаю, головний спільний проект, який нам потрібно реалізувати, – зробити дорогу зі Львова до Івано-Франківська. Зараз – це просто жах.
– В орбіті яких фінансово-промислових груп перебуває Львівщина?
– Дуже добре, що на Львівщині і у Львові є диверсифіковані фінансові потоки. Великий плюс, що бізнес не є монополізований під того чи іншого олігарха. Це дає можливість для маневру. Врешті-решт конкуренція – рушій прогресу. Будь-яка монополія – зло. Велика біда для громади, якщо є одне бюджетоутворююче підприємство і не дай Бог з ним щось стається – терпить вся громада. А коли бізнес диверсифікований, диверсифіковані ризики – це великий запобіжник для недопущення будь-яких провалів і можливість для успішного розвитку.
– Останнім часом цілий ряд великих підприємств Івано-Франківщини перейшли на обслуговування до Міндоходів у Львівській області. Вже маємо проблеми з наповненням бюджету. Але чи не є реформа по лінії фіскальних органів такими собі першими кроками до поступового адміністративного об’єднання Галичини з центром у Львові?
– Не думаю. Створена інспекція з обслуговування великих платників податків. Можна дискутувати наскільки це правильно чи неправильно. Але сто відсотків – це не пов’язано з якимись далекосяжними планами. Що ж до сплати податків, то переконаний: якщо ідемо до децентралізації, то сплачуватися вони повинні за місцем роботи підприємств.

Бачу, що ідею підхопили інші
– Десь рік-два тому ви ініціювали створення Інституту розвитку міста Івано-Франківська. На кшталт того, що діє у Львові. Чи будете реалізовувати цю ініціативу?
– Поки що реалізувати не вдалося. Бачу, що ідею підхопили інші. Та справа не в тому, хто реалізує. Питання в тому, щоб для міста це було реалізовано. Бо це правильно, і це дає поштовх для розвитку. А якщо моя ідея сподобалася і її починають втілювати інші, то я не буду заважати. Буду допомагати! Важливо, щоб таких інститутів розвитку не з’явилося багато, скажімо, під вибори, під кожного окремо взятого кандидата, бо так розвитку можна і не дочекатися.
– Чи відомо вам вже, коли відбудуться місцеві вибори – восени цього року чи, можливо, раніше? За яким законом?
– Я ж не депутат Верховної Ради. Звідки мені знати?!
– Думаю, цікавитеся, адже, мабуть, також готуєтеся позмагатися за мандат депутата облради, а відтак – за посаду голови виконкому, якщо закон буде змінено?
– Вибори – це правильно. Хоча вибори не повинні приводити до анархії. Вибори не повинні зашкодити, а сприяти розвитку держави. Добре би було, якби вони відбулися на новій законодавчій основі, щоб люди обирали органи влади вже з новими повноваженнями. Важливо не просто провести вибори і відзвітувати. Важливо, щоб вибори дали поштовх для розвитку суспільства. А для цього потрібно змінити виборчу систему і дати нові повноваження для органів влади, які буде обирати громада. Щоб не вийшло так, що люди вибирають ради чи структурні підрозділи з одними повноваженнями, а потім виявляється, що цим радам делегуються інші повноваження.
– Як зміниться карта місцевих рад Західної України після виборів?
– Парламентські вибори вже показали певні тенденції. Думаю, такі тенденції будуть і на місцевих виборах. Якщо буде пропорційна система – це буде чіткіше виражено. Якщо пропорційна система з відкритими списками – це буде ще правильніше. Якщо збережеться якийсь незрозумілий гібрид – це буде крок назад.
– З якою політичною силою пов’язуєте себе на майбутніх виборах?
– Скажіть, будь ласка, а з якою політичною силою може себе бачити людина, яка затверджена на посаді указом Президента України?!
– Порошенко – призначав, Яценюк (Кабмін) погоджував, зрештою, маємо ще «Самопоміч» вашого вчорашнього шефа Андрія Садового. Виглядає доволі багатовекторно…
– Та ні. Мені не подобаються ті, хто хочуть сісти на величезний шпагат. В результаті – це дуже боляче. Я маю політичні переконання. Вони абсолютно співпадають з тією вертикаллю, в якій я сьогодні працюю.

kuryer-if.info, Антін ТИМУРА

 


32220-01-2015

 

Збереження дитячо-юнацьких спортивних шкіл покладається на місцеві органи влади


В умовах децентралізації й територіальної організації влади, ключові завдання зі збереження дитячо-юнацьких спортивних шкіл покладаються на місцеві органи влади. Про це зазначив 20 січня під час всеукраїнської селекторної наради з питань функціонування дитячо-юнацьких спортивних шкіл та їх подальшого фінансування міністр молоді та спорту України Ігор Жданов.

«Сьогодні Міністерство забезпечує координацію дій щодо збереження фінансового ресурсу на місцях, а від нас та усіх місцевих громад, депутатського корпусу залежить, чи будуть здоровими наші діти, чи будемо збільшувати витрати на ліки».

Участь у селекторній нараді у львівській студії взяли заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Підлісний, начальник управління молоді та спорту облдержадміністрації Юрій Майборода, заступник начальника управління департаменту фінансів облдержадміністрації Галина Гурей; голова профільної депутатської комісії Львівської міської ради Остап Іваськевич, керівники обласних організацій фізкультурно-спортивних товариств, директор обласного центру «Інваспорт» та ін.

Загалом, фізкультурно-оздоровчу та спортивну діяльність у Львівській області здійснюють 93 спортивні школи (79 дитячо-юнацьких спортивних шкіл та 14 спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву, з яких 43 територіально знаходяться у місті Львові), де займається понад 28 тис. учнів, з якими працює 1 182 тренери. Наразі в області фактично завершено роботу щодо фінансування ДЮСШ з обласного та місцевих бюджетів у 2015 році.

 


17120-01-2015

 

Оксана Прокопець провела засідання районної комісії щодо призначення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям


Перший заступник голови Бродівської райдержадміністрації Оксана Прокопець провела засідання районної комісії з питань призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. На засіданні комісії було розглянуто 78 звернень громадян з проханням призначення такої допомоги. За рішенням членів комісії відмову у призначенні соціальної допомоги отримали 3 заявників. В більшості випадків причиною відмови є наявність серед членів сім’ї працездатної особи, яка тривалий час не працює та не намагається знайти роботу.

 


31420-01-2015

 

Депутати Львівської обласної ради прийняли бюджет Львівщини на 2015 рік


Під час розгляду питання про бюджет Львівської області на 2015 рік на сесії облради голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка наголосив, що обласний бюджет на 2015 рік, по-перше, став суттєво меншим, а по-друге, достатньо ризикованим.

Нагадаємо, що у проекті обласного бюджету значно скорочено кількість податків, зборів і платежів, що формують дохідну частину місцевих бюджетів, а також змінено нормативи зарахування окремих видів доходів і порядок адміністрування деяких податків і платежів.

Керівник області також зазначив, що, враховуючи нові законодавчі зміни, з точки зору децентралізації і можливостей обласний бюджет суттєво втратив.

«Нам не слід очікувати, що при перегляді бюджету щось суттєво зміниться. Тому треба зрозуміти реалії 2015 року і виходити з тієї ситуації, яка є. Адже ми відповідальні не лише за обласний центр і великі міста, а й цілий ряд інших територій Львівщини», - резюмував Олег Синютка.

Після голосування голова Львівської ОДА Олег Синютка звернувся до депутатів з пропозицію долучитися до обговорення переліку об’єктів, які ЛОДА подаватиме на фінансування з державного регіонального фонду, а також до затвердження переліку доріг, ремонт яких планують провести у 2015 році.

 


31320-01-2015

 

Усі розмови про незаконність мобілізації є юридично безпідставними


Усі розмови про незаконність мобілізації є юридично безпідставними. Про це заявив під час прес-конференції 20 січня заступник голови ЛОДА Володимир Харчук, відповідаючи на запитання журналістів щодо можливості написання заяви про відмову від мобілізації, аргументуючи тим, що, нібито, мобілізація є незаконною.

“Зразки заяв, які з'являються в інтернеті є абсолютно незаконними. Правоохоронні органи надаватимуть правову оцінку таким діям. У випадку написання схожих псевдодокументів та подання їх до комісаріату автору загрожує адміністративна та інша відповідальність”, - наголосив заступник голови ЛОДА.

Володимир Харчук розповів, що у східних областях України, які межують з зоною проведення АТО, були розповсюджені зразки т. зв заяв про відмову від мобілізації та про те, що мобілізація є незаконною.

“Особи, які розповсюджують схожі зразки відмов від мобілізації, працюють не на благо українського народу, а в інтересах східного сусіда”, - зазначив В. Харчук.

 


420-01-2015

 

 

На Львівщині мобілізують три тисячі військовослужбовців


За першу у 2015 році чергу мобілізації до війська залучать орієнтовно три тисячі військовослужбовців із Львівської області. Про це йшлося під час прес-конференції, яка відбулася сьогодні, 20 січня, у Львівському обласному військовому комісаріаті.

Як повідомив заступник голови ЛОДА Володимир Харчук, мобілізація триватиме 210 днів та проводитиметься у три черги.

Володимир Харчук наголосив, що особливістю даної мобілізації є те, що мобілізовані особи спершу проходитимуть підготовку у спеціальних навчальних центрах не менше 30 днів.

“Ці військовослужбовці повинні володіти військовою справою. Особи, які залучатимуться до антитерористичної операції повинні бути максимально підготовленими. Таке завдання вищого керівництва”, - сказав заступник голови ЛОДА.

Окрім цього, Володимир Харчук зазначив, що військові, які проходитимуть навчання на території Львівщини будуть забезпечені усім необхідним для проходження військової служби на 100 відсотків.

“Передбачаємо, що ця мобілізація, як і попередні на Львівщині, пройде успішно, оскільки обласний військовий комісаріат докладає для цього максимальних зусиль”, - резюмував він.

Нагадаємо, що сьогодні в офіційному виданні Верховної Ради «Голос України» опубліковано Закон «Про затвердження Указу Президента України від 14 січня 2015 року №15 «Про часткову мобілізацію».

Раніше, 19 січня, Президент України Петро Порошенко підписав закон про часткову мобілізацію в Україні. Верховна Рада схвалила проект Указу Президента про проведення трьох етапів мобілізації у 2015 році. Перший етап мобілізації розпочинається сьогодні, 20 січня, і триватиме 90 днів.

 

 


1920-01-2015

 

Президент України у Цюриху прочитав "Спеціальну лекцію Черчиля 2015"


Це відбулося під час робочого візиту Президента до Швейцарії у Інституті Європи при Цюрихському університеті, — повідомила прес-служба Президента України. Цей навчальний заклад вважається академічним осередком європейського права та євроінтеграції. Саме тут 1946 року сер Вінстон Черчиль виступив з промовою про майбутню об’єднану Європу.

Глава держави представив програму реформ, наголосивши на прагненні за 5 років досягти європейських стандартів та подати заявку на членство у ЄС. «Я певен, що українці беззастережно заслуговують на те, щоб стати частиною Черчилевого бачення процвітаючої та об’єднаної Європи», — заявив Президент.

Під час лекції Петро Порошенко наголосив, що майбутнє Європи нерозривно пов’язано з Україною, і Європа тільки виграє від членства України. «Не важливо, скільки труднощів чекає попереду, якщо Європа стає поруч з Україною у боротьбі за свободу, гідність, демократію та життя без страху, тоді майбутнє Європи буде безпечнішим та яскравішим», — сказав Глава держави у своєму виступі.

Глава Української держави наголосив, що після останніх терористичних атак у Франції, після розстрілу терористами мирного автобусу під Волновахою «вся Європа має об’єднатися». «Тільки разом демократичні нації можуть відстояти свободу для нинішнього та наступних поколінь людства, щоб жити без страху, без загрози тероризму та будувати краще майбутнє. Цінності не продаються, і ми мусимо робити все, щоб їх відстояти», — сказав Петро Порошенко.

Глава держави зазначив, що зараз, через майже 70 років після започаткування Європейського проекту, «Європа потребує нового імпульсу». «Зараз загрози, перед якими постала Європа, такі ж самі, з якими борються в Україні. Моя країна оголосила війну тероризму. Вона виборює перш за все європейські цінності, перш за все свободу, суверенітет та демократію», — сказав Президент. Він наголосив, що тероризм не має кордонів. «Світ має реагувати на ці виклики об’єднано та рішуче», — заявив Президент.

«Україна має стати повноправним членом Європейської сім’ї народів, оскільки вже є її історичною, духовною та інтелектуальною частиною. Вже є її захисником та новим символом Європи», — наголосив Петро Порошенко.

За словами Президента, «толерантність, прихильність та підтримка, яку демонструють українці, які часто говорять різними мовами і навіть сповідують різні релігії, може стати у гарній нагоді Європі, яка постала перед новими викликами».

 


18920-01-2015

 

У голови райдержадміністрації відбулась чергова нарада


В роботі наради взяли участь заступник з гуманітарних питань Леся Мриглод, начальники управлінь і відділів райдержадміністрації та керівники структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади, які прозвітували про роботу за минулий тиждень. Зокрема, всі готуються до сесії з питань затвердження бюджету на 2015 рік, подають річні звіти в органи влади вищого рівня, опрацьовують зміни в законодавстві, які відбулись у профільних сферах. Так, начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Янковська розповіла про механізми фінансування субвенції в окремих галузях, терміни її надходження, зауваживши, що крім медицини і освіти, всі будуть фінансуватись відповідно до реальних доходів. Як висновок – керівникам необхідно вживати додаткових заходів з оптимізації видатків, при цьому забезпечивши ефективне функціонування мережі бюджетних установ.
За словами начальника податкової служби Євгена Шевчука, очолюваний ним підрозділ вживає заходів, які в перспективі мають активізувати наповнення дохідної частини бюджетів усіх рівнів за рахунок невикористаних впродовж минулих років резервів.
Учасники наради також заслухали інформацію про ситуацію в житлово-комунальній сфері, в галузі освіти, охорони здоров’я та інших. Зокрема, було відзначено, що в районі дещо зріс рівень захворювань на грип та ГРЗ. З цього приводу головний санітарний лікар району Василь Шевчук відзначив, що санітарно-епідеміологічна служба вживає необхідних заходів щодо недопущення їх поширення.

 


1420-01-2015

 

Відбулась координаційна нарада з питань часткової мобілізації


На виконання Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 15.01.2015р. №15, за ініціативи відділу з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної, оборонної роботи , запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації, відбулась координаційна нарада з питань підготовки до проведення у Бродівському районі часткової мобілізації. Участь у нараді взяли перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець, представники Бродівського ОРВК, правоохоронних органів, підприємств, установ та організацій району, а також керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та бюджетних установ.
Основні питання, які розглядались під час наради стосувались прийняття заходів впливу щодо керівників, які відмовились поставити техніку та щодо військовозобов’язаних, які не прибули до військового комісаріату при частковій мобілізації; організації взаємодії з військовим комісаріатом під час оповіщення та збору військовозобов’язаних, вилучення техніки на підприємствах під час часткової мобілізації.
Під час наради прийнято рішення про активізацію інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення району про порядок мобілізації людських і транспортних ресурсів. Окрім цього, за результатами зустрічі голова райдержадміністрації доручив органам місцевого самоврядування, із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності організувати і забезпечити в установленому порядку своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини; виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів.

 


30619-01-2015

 

Для затвердження обласного бюджету на 2015 рік є всі юридичні підстави, - Олег Демків


Сьогодні є всі юридичні підстави на сесії Львівської облради 20 січня затвердити обласний бюджет на 2015 рік, який складено з урахуванням нових законодавчих змін. Цьому сприяє офіційне оприлюдення Закону України «Про державний бюджет на 2015 рік», а також відкоригованих Бюджетного і Податкового кодексів України, - про це зазначив директор департаменту фінансів Львівської облдержадміністрації Олег Демків під час публічного представлення проекту обласного бюджету на 2015 рік.

Головний фінансист області розповів про ключові моменти бюджетної децентралізації на основі нової законодавчої бази. За його словами, у проекті обласного бюджету скорочено кількість податків, зборів і платежів, що формують дохідну частину місцевих бюджетів.

«Основним джерелом наповнення обласного бюджету залишається податок на доходи фізичних осіб (492,5 млн. грн.), проте 25 відсотків коштів відтепер спрямовуватимуться у держбюджет. Попередньо цей податок повністю залишався у місцевих бюджетах. Натомість, починаючи з 2015 року, до обласного бюджету надходитиме 10 відсотків податку на прибуток підприємств, обсяг якого прогнозується в сумі 73,7 млн. грн. Для бюджетів базового рівня (селищ, сіл, міст) також введено податок на майно і надбавку до акцизного податку з роздрібного продажу», - зазначив О.Демків.

Директор департаменту фінансів звернув увагу, що цьогоріч в частині видатків медицина та освіта є галузевими пріоритетами, згідно з якими надаватимуться відповідні субвенції.

«У зв’язку з децентралізацією видаткових повноважень у 2015 році обласному бюджету передано 60 установ та організацій, зокрема 8 установ освіти, 2 – охорони здоров’я, 3 – фізичної культури і спорту, 26 ветлікарень і 21 ветлабораторій, які у 2014 році фінансувалися з держбюджету», - додав він.

Загалом, проект обласного бюджету на 2015 рік сформований у загальній сумі 6619,2 млн. грн., що на 3,4 % (219 млн. грн.) більше від виконання бюджету за минулий рік.

В проекті цьогорічного обласного бюджету передбачено ряд обласних програм, які за словами Олега Демківа, є невідкладними та потребують нагального фінансування. Серед них програма «Дороги Львівщини» - 100 млн.грн. (фінансування робіт з будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення), програми в галузі охорони здоров’я – 39 млн.грн., соціального захисту – 17 млн.грн., сфері інформаційного простору та громадянського суспільства – 7 млн.грн., а також енергозбереження в бюджетній сфері (установи обласного значення).

«Ми зберегли всі минулорічні програми соціального характеру, а також чималий ресурс заклали в резервному фонді обласного бюджету (близько 20 млн.грн.)», - резюмував О.Демків.

Детальніше із проектом обласного бюджету можна ознайомитись за наступним посиланням: http://www.loda.gov.ua/upload/...zip.

 


31619-01-2015

 

Оголошено прийом документів на отримання Премій Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України


Премія Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України присуджується молоді, особливі досягнення якої сприяють розвитку суспільно-економічного життя України та утвердженню її міжнародного авторитету.

Відбір та висунення кандидатів на присудження Премії здійснюватиметься за досягнення у 2014 році (за наявності таких досягнень до уваги можуть братися досягнення кандидата й за попередні роки) за такими номінаціями:

номінація за виробничі досягнення;

номінація за наукові досягнення;

номінація за творчі досягнення;

номінація за спортивні досягнення;

номінація за особливу мужність;

номінація за внесок у забезпечення розвитку молодіжного руху;

Уся необхідна інформація про вимоги до кандидатів знаходиться у постанові Кабінету Міністрів України від 21.11.2007 № 1333 “Про Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України” та розміщена на сайті КМУ http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1333-2007-%D0%BF .

Документи на присвоєння премії кандидатів від Львівської області приймаються в управлінні молоді та спорту Львівської облдержадміністрації за адресою: м. Львів, вул. ген. Чупринки, 55-А, відділ молодіжної політики, 1 поверх, каб. 1.

Термін прийняття пакету документів – до 10 лютого 2015 року.

За довідковою інформацією звертатися в управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації за тел. (032) 238-48-82 (Ольга Леськів).

 


6319-01-2015

 

Олег Синютка вимагає пояснень у керівників райавтодорів щодо невчасно виконаних робіт з ліквідації аварійної ямковості


Директор ДП «Львівський облавтодор» сам напише пояснення через недотримання термінів та не проведення робіт з ліквідації аварійної ямковості на окремих ділянках автомобільних доріг, та відбере пояснення у керівників окремих райавтодорів.

Таке доручення директор ДП «Львівський облавтодор» В. Багрій отримав за результатами інформації про стан проведення робіт на апаратній нараді в голови ЛОДА Олега Синютки.

Згідно з дорученням голови облдержадміністрації, з 13 до 18 січня поточного року Служба автомобільних доріг у Львівській області спільно з філіями ДП «Львівський облавтодор» проводили роботи з ліквідації аварійної ямковості на ділянках автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення.

Зокрема, філіями ДП «Львівський облавтодор» проводилися роботи на окремих ділянках автодоріг державного значення Миколаїв-Жидачів-Калуш, Львів-Радехів-Луцьк, КПП "Смільниця" -Ст.Самбір, Львів-Ужгород, Львів-Тернопіль, Стрий-Івано-Франківськ, Північний обхід м.Львова та місцевого значення: Сокаль-Червоноград, Східниця-В.Синьовидне, Червоноград-Перетоки, Лозина-Бірки.

На сьогоднішній апаратній нараді голова Львівської ОДА Олег Синютка висловив незадоволення щодо обсягу та якості виконаних робіт з ліквідації аварійної ямковості на дорогах області.

“Оскільки минулої апаратної наради було доручено всім дорожним службам закінчити роботи до сьогодні, ми повинні цього доручення дотримуватися. Станом на сьогодні роботи не завершені, тому керівники райавтодорів повинні пояснити, чому не закінчена ліквідація ямковості на дорогах”, - підсумував керівник області.

 


32119-01-2015

 

Олег Синютка затвердив графік особистого прийому громадян


Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка проводитиме особистий прийом громадян у четвертий понеділок кожного місяця.

Згідно з розпорядженням від 17 січня 2015 року, голова облдержадміністрації прийматиме мешканців Львівщини з 14.00 до 18.00 за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18 відповідно до попереднього запису. Виїзні прийоми здійснюватимуться за окремим графіком.

Контактні телефони: 2-999-144, 2-999-244.

Детальна інформація за посиланням - http://www.loda.gov.ua/zvernennya-hromadyan

 


31919-01-2015

 

Відбулось публічне обговорення проекту Програми збереження об’єктів культурної спадщини Бродівського району


З ініціативи відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму Бродівської райдержадміністрації відбулось публічне обговорення проекту Програми збереження об’єктів культурної спадщини Бродівського району на 2015-2017р.р. Участь в обговоренні взяли головний спеціаліст відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму Дем’ян Лесик, представник Бродівської міської ради Дмитро Лящук начальник відділу будівництва, містобудування та архітектури Оксана Максимів, начальник та головний спеціаліст відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та туризму Лариса Удич та Наталія Літовинська, директор РК ТРК «Броди» Володимир Булишин, директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук.
Під час зустрічі сторони обговорили заходи по збереженню об’єктів культурної спадщини, що передбачені для реалізації у 2015-2017 р.; сильні та слабкі сторони Програми та перспективи її фінансування.
Під час обговорення виносились пропозиції, які стосувались забезпечення фінансування заходів Програми. За словами Дем’яна Лесика, сума коштів, що планується використати у 2015р. становить 205 тис.грн. «Загалом, за весь період виконання Програми, тобто за 3 роки, Бродівська райдержадміністрація пропонує виділити з Бродівського районного бюджету 427 тис.грн. з метою придбання засобів із збереження та використання пам’яток культурної спадщини, опублікування краєзнавчої літератури, виготовлення пам’яткоохоронної документації тощо», - зазначив Дем’ян Лесик.
Довідка:
У Бродівському районі зареєстровано:
- 51 пам’ятка археології (з них одна пам’ятка національного значення – Пліснеське городище та курганний могильник;
- 21 пам’ятка історії:
- могила Степаніва Ананія сотника українського стрілецтва в с. Заболотці;
- пам’ятник на честь скасування панщини в с. Пониква;
- могила Берковського О.Д. в с. Заболотці;
- козацька могила 1651 р. в с. Шнирів;
- 2 братських могили воїнів УПА в с. Лешнів та в с. Підгірці;
- будинок гімназії в м. Броди;
- місце, де стояла хата Я.Головацького в с. Чепелі;
- пам’ятник жертвам репресій в м. Броди;
- хата в якій народився С.Тудор в с. Пониква;
- 2 пам’ятники тверезості в с. Підгірці та в с. Лешнів;
- пам’ятний знак на честь 1-ої річниці незалежності в с. Підгірці;
- 10 братських та 51 індивідуальна могили радянських воїнів в с. Лучківці, в м. Броди, в смт. Підкамінь, с. Підгірці, с Заболотці;
7 пам’яток монументального мистецтва:
- 1 пам’ятник Б.Хмельницькому (с. Заболотці);
- 2 пам’ятники Т.Шевченку (1 в м. Броди, 2 – в с. Берлин);
- 1 пам’ятник І.Франку (м. Броди);
- 1 пам’ятник В.Стефанику (с. Ясенів);
- 1 пам’ятник І.Трушу (с. Висоцьке);
1 пам’ятник на честь 900 річчя м. Бродів (м. Броди).
75 пам’яток архітектури, з низ 26 національного значення.
Районна програма спрямовується на забезпечення сприятливих умов щодо реалізації нормативно-правових актів України в галузі охорони культурної спадщини з урахуванням регіональних особливостей, збільшення та ефективного залучення у сферу охорони ресурсного, інтелектуального та економічного потенціалу району в цілому та окремих історичних населених місць.
Головною метою Районної програми збереження об’єктів культурної спадщини Бродівського району на 2015-2017 роки є створення умов для організаційно-правового, фінансово-економічного та науково-виробничого забезпечення охорони культурної спадщини в інтересах динамічного соціально-культурного та духовного розвитку району.

 


7519-01-2015

 

Під головуванням Руслана Шишки відбулась нарада з питань формування районного бюджету


Голова Бродівської райдержадміністрації Руслан Шишка спільно з головою Бродівської районної ради Ольгою Шайдулліною та начальником фінансового управління райдержадміністрації Оксаною Янковською провів ряд робочих зустрічей з керівниками, головними бухгалтерами, економістами та головами профспілкових комітетів працівників бюджетних установ району. Під час наради обговорили пропозиції щодо формування районного бюджету та фінансування установ соціальної сфери у 2015 році. За результатами зустрічі, розроблено план заходів щодо економії бюджетних коштів та забезпечення належного функціонування установ цього року.

 


31819-01-2015

 

Львівщина пропонує залучати кошти Європейського Союзу для розбудови прикордонної дорожньої інфраструктури


Про розбудову пунктів пропуску і прикордонної інфраструктури на спільній ділянці Державного кордону та співпрацю у туристичній сфері йшлося 16 січня під час зустрічі голови Львівської ОДА Олега Синютки з воєводою Підкарпатським Малгожатою Хомич-Шмигельською.

Обидві сторони дотримуються думки, що питання покращення пропуску через державний кордон між Україною та Польщею повинно бути на порядку денному в обох країнах.

Під час зустрічі сторони обговорили можливості ремонту української частини дороги до українсько-польського кордону на пункті пропуску "Корчова-Краковець", та організаці. спільного контролю на українсько-польському кордоні.

Олег Синютка наголосив, що Польща є прикладом того, як можна за короткий термін подолати кризу та, завдяки впровадженню успішних реформ, покращити рівень життя людей.

“Ми будуємо нові інституції, де основною цінністю є людина. Проблем у спілкуванні між українцями та поляками немає. Важливо, щоб представники влади продемонстрували, що немає проблем у взаєминах і між інституціями”, — сказав керівник області.

Він зазначив, що важливо створити умови для комунікації людей, особливо у прикордонній зоні.

У свою чергу Малгожата Хомич-Шмигельська повідомила, що інтереси Польщі збігаються з інтересами України. “Вислів "немає вільної Польщі без вільної України" як ніколи актуальний”, - зауважила пані воєвода.

 


31717-01-2015

 

У Львові презентують виставку "Народна війна 1917-1932"


22 січня у Львівському палаці мистецтв відбудеться презентація переїзної виставки Всеукраїнської правозахисної організації „Меморіал” імені Василя Стуса „Народна війна 1917-1932” та першого тому збірника документів „Чекістське досьє окупованої України”, - про це поінформували у департаменті з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

При створенні експозиції було використано матеріали державних та галузевих архівів СБУ вісімнадцяти областей України. Всього опрацьовано 238 фондів і 1325 справ. Залучено понад 300 фотознімків з Центрального державного архіву кінофотодокументів України ім. Г.С. Пшеничного та інших архівних установ, оприлюднено невідомі та засекречені архівні документи.

Автор і керівник проекту – Роман Круцик, відомий дослідник, багатолітній голова Київського осередку Всеукраїнської правозахисної організації „Меморіал” ім. В. Стуса. Примірники експозиції виготовлені за підтримки Мистецького фонду імені Короля Данила.

У виставці вперше комплексно подано фото і документальні матеріали, що відображають маловідомі та замовчувані факти антибольшевицького опору на території Наддніпрянської України в 1917–1930-х роках. Висвітлено масові селянські виступи, збройні повстання, діяльність підпільних організацій і повстанських загонів проти окупаційної політики радянського режиму. Експозиція містить численні факти та документи злочинів комуністичної влади проти місцевого населення.

„Чекістське досьє окупованої України” – збірник унікальних матеріалів, у трьох томах якого буде понад 3000 фотокопій документів, які до 2009 року були засекречені.

У першому томі опубліковано матеріали про загальну політико-економічну характеристику УРСР 1946 року, „паспорти” Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Дрогобицької, Житомирської та Закарпатської областей.

Відкриття виставки о 12.00 год.

 


7217-01-2015

 

«Єдина і неподільна Україна» - цьогорічне гасло обласних заходів, приурочених Дню Соборності України


Цьогорічні заходи до Дня Соборності України у нашій області відбуватимуться під загальним гаслом «Єдина і неподільна Україна», - про це повідомив директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Дмитро Посипанко.

“Сьогодні голова Львівської ОДА Олег Синютка підписав розпорядження про заходи з відзначення Дня Соборності України, згідно з яким передбачено проведення у всіх храмах області Молитви за Україну, а також урочистостей у закладах освіти та культури”, - розповів Д. Посипанко.

Так, за його словами, Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді проведе майстер-класи з виготовлення національної символіки; Львівська обласна універсальна наукова бібліотека організовує книжкові виставки «Держава не твориться в будуччині, держава будується нині», «У пошуках омріяної України».

Окрім того, Львівська обласна бібліотека для юнацтва забезпечить проведення книжково-ілюстративної експозиції «Від Соборності України до соборності наших душ», Львівська обласна бібліотека для дітей проводить заняття майстерні дитячої ілюстрації «Мальована книга» Ольги Баклан «Малюємо майбутнє країни» тощо.

“У загальноосвітніх закладах області буде проведено відкритий урок на тему «Єдина і неподільна Україна». Державний архів Львівської області експонуватиме виставку архівних документів та фотоматеріалів, присвячених знаковим подіям і визначним постатям Української революції 1917-1921 років”, - сказав Д. Посипанко.

Також, як зазначив Дмитро Посипанко, у 2015 році серед учнів молодших класів загальноосвітніх шкіл буде започатковано конкурс малюнків «Моя Україна», присвячений відзначенню державних свят і пам’ятних подій у області, який завершиться у День Конституції України. Кращі дитячі роботи стануть основою для виготовлення соціальної реклами.

 


31616-01-2015

 

Оголошено прийом документів на отримання Грантів Президента України для обдарованої молоді


Щороку в Україні оголошується конкурс на отримання Грантів Президента України для обдарованої молоді. Такі гранти можуть отримати громадяни України віком від 14 до 35 років на суму до 75 тисяч гривень.

Проект на грант Президента України для обдарованої молоді має бути спрямований на досягнення суспільно корисних результатів у соціальній та гуманітарній сферах, зокрема на:

створення умов для інтелектуального самовдосконалення, творчого розвитку особистості;

утвердження патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських цінностей;

пропаганду і формування здорового способу життя;

підвищення рівня громадської активності;

підвищення рівня правової культури громадян, зокрема в питаннях поваги до прав і свобод людини, відповідальності за власне життя;

підтримку або захист людей з інвалідністю;

формування екологічної свідомості;

протидію дискримінації за ознакою раси, етнічної приналежності, релігії і будь-якій іншій забороненій законом дискримінації;

створення сприятливого середовища для забезпечення зайнятості молоді;

підтримку та розвиток підприємницьких ініціатив молоді;

підтримку та розвиток волонтерського руху;

будь-які інші види інновацій, впровадження яких приносить користь суспільству.

Відбір проектів буде здійснюватися експертною радою на конкурсній основі за такими критеріями:

- актуальність, суспільна значущість проекту;

- новизна методик та технологій, упровадження яких передбачено проектом;

- теоретична й практична цінність результатів реалізації проекту в соціальній та гуманітарній сферах;

- здатність автора реалізувати проект у повному обсязі та в зазначені строки в межах гранту.

Заявки претендентів із Львівської області приймаються в управлінні молоді та спорту Львівської облдержадміністрації за адресою: м. Львів, вул. ген. Чупринки, 55-А, відділ молодіжної політики, 1 поверх, каб. 1.

Термін прийняття пакету документів – до 20 лютого 2015 року.

За довідковою інформацією можна звертатися в управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації за тел. (032) 238-48-82 (Ольга Леськів).

 


31516-01-2015

 

Ігор Жданов відвідав Арену-Львів та зустрівся із молодіжним та спортивним активом Львівщини


В рамках робочої поїздки на Львівщину Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов відвідав футбольний стадіон Арена-Львів. Міністр проінспектував поле, яке зараз готується до чергових матчів Ліги Чемпіонів, підтрибунні приміщення, місця для роботи журналістів, конференц-залу. Окрім того Ігор Жданов обговорив із керівництвом стадіону питання фінансово-господарської діяльності та подальші перспективи функціонування стадіону Арена-Львів.

Після цього Ігор Жданов провів робочу нараду із керівниками структурних підрозділів області, спортивним та молодіжним активом регіону. Участь в нараді також взяли голова обласної державної адміністрації Олег Синютка та перший заступник Міністра молоді та спорту Ігор Гоцул.

Під час зустрічі Міністр розповів про останні ініціативи уряду в соціально-економічній сфері, започатковані урядом реформи та бюджетні новації. Зокрема, Ігор Жданов наголосив, що уряд, який працює в умовах військового часу, вперше в історії України забезпечив безпрецедентне фінансування системи оборони і безпеки країни на рівні 90 млрд. грн.

Окрім того, було збережено фінансування соціальних видатків на рівні минулого року. «Попри різноманітні чутки ми зберегли стипендії студентам, гарантії соціально-незахищеним громадянам, натомість збільшили податки для олігархів та найбагатших українців, зокрема на пасивні доходи, роялті, ставки оподаткування та ренту на надра», - повідомив Ігор Жданов.

Також учасники наради обговорили зміни в молодіжній і спортивній галузях. Міністр підкреслив, що ДЮСШ мають отримати повне фінансування із місцевих бюджетів після того, як вони перейшли на місцевий рівень із фонду соціального страхування.

«Нажаль у перехідний період виникає нерозуміння цих змін і об’єктивно існують зараз проблеми із тим, що ці кошти зависають. Тут потрібно піднімати питання на місцевому рівні, відпрацьовувати цю проблему із місцевими радами та обласними державними адміністраціями, особливо на етапі ухвалення місцевих бюджетів», - наголосив Міністр.

Ігор Жданов також повідомив, що запланував провести селекторні наради із кожним керівником обласного управління молоді спорту країни з метою роз’яснення змін, які відбулися в системі фінансування ДЮСШ.

«Кожний керівник обласного управління має розуміти, що тепер це його пряма відповідальність і обов’язок забезпечити надходження коштів до ДЮСШ через місцеві бюджети, і це повинен бути окремий, захищений рядок. Якщо через недогляд та безвідповідальність місцевих керівників з цього питання - закриється хоч одна ДЮСШ, я зроблю все, щоб вони більше не працювали на своїх посадах», - наголосив Міністр молоді та спорту України.


 


31216-01-2015

 

Департамент екології Львівської ОДА підготував буклет «Електронні відходи»


За останні роки Львівська область та Україна в цілому зіткнулась з новою екологічною проблемою – проблемою відходів електричного та електронного обладнання або електронних відходів. Широке використання цього обладнання дозволило не тільки підвищити якість життя людей, але й призвело до негативних наслідків для природного довкілля та здоровʼя людей.

Саме з метою інформування громадськості про екологічно безпечне поводження з електронними відходами Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації розроблено і видано буклет «Електронні відходи». Видання здійснено за підтримки обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Буклет «Електронні відходи» департаментом екології буде розповсюджено серед освітніх закладів області.

Охочих отримати буклет про екологічно безпечне поводження з електронними відходами, просимо звертатися до департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації за адресою: м.Львів, вул. Стрийська,98, або за тел. (032) 238-73-83.

 


27816-01-2015

 

Відбулось засідання оргкомітету з відзначення Дня Соборності України


Заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань Леся Мриглод провела засідання оргкомітету з відзначення Дня Соборності України, в якому взяли участь представники районної та міської рад, відділу культури, охорони культурної спадщини та туризму, відділу освіти, Бродівського історико-краєзнавчого музею. Присутні обговорили час і місце проведення заходів, які розпочнуться о 15.00 годині 22 січня 2015 року в районному Народному домі.
В програмі заходів передбачено виступ керівників району і міста, покладання квітів до меморіальної дошки сотнику Січових стрільців Олександру Вислоцькому по вул. І.Франка у м.Броди, святковий концерт за участю кращих колективів художньої самодіяльності.

 314 15-01-2015

 

З початку року пенсії родичів загиблих військових збільшуються до 70% від заробітної плати


З 1 січня 2015року Законом України „Про внесення змін до статті 36 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” внесено зміни до пункту „а” ст.36 Закону.

Зокрема, пенсії в разі втрати годувальника членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), які є непрацездатними та перебували на утриманні загиблого (померлого) годувальника, призначаються в розмірі 70% грошового забезпечення (заробітної плати) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї (до 01.01.2015р. було 40% заробітку).

Якщо на утриманні годувальника перебували двоє і більше членів сім’ї, пенсія призначається в розмірі 90% грошового забезпечення годувальника, що розподіляється між ними рівними частками, але не менш ніж 40% на кожного непрацездатного члена сім’ї.

Проте слід зазначити, що відповідно до ст. 37 Закону, в редакції чинній з 01.01.2015р., пенсії в разі втрати годувальника не можуть бути нижче двох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність на кожного члена сім’ї - 1898грн.

Територіальними управліннями Пенсійного фонду України у Львівській області проведено 3448 перерахунків пенсій у разі втрати годувальника. Виплата пенсій у січні здійснюється у збільшених розмірах. Додаткові видатки на виплату пенсій становлять 3,1 млн. грн.

 


31115-01-2015

 

Відбулась нарада з питань формування місцевих бюджетів


Під головуванням голови Бродівської райдержадміністрації Руслана Шишки відбулась нарада з головами органів місцевого самоврядування під час якої обговорили питання щодо формування бюджетів сільських рад району. Участь у нараді взяли також заступники голови райдержадміністрації Оксана Прокопець та Леся Мриглод, голова Бродівської районної ради Ольга Шайдулліна, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та бюджетних установ району.
Під час зустрічі начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Янковська повідомила присутнім про особливості та порядок формування місцевих бюджетів на 2015 рік. Також обговорили зміни до бюджетного та податкового законодавства, які необхідно врахувати під час формування проектів місцевих бюджетів на 2015 рік. Оксана Янковська під час виступу наголосила на важливості дотримання термінів розробки та подання на розгляд і затвердження відповідним місцевим радам проекту бюджету в кожній територіальні громаді.


 


415-01-2015

 

Президент підписав Указ про мобілізацію: До війська мають прийти свіжі сили


Президент Петро Порошенко на робочій зустрічі з керівниками обласних державних адміністрацій підписав Указ про проведення у 2015 році трьох черг часткової мобілізації.

«Я підписую цей Указ і передаю його в Парламент, бо це потребує відповідного рішення Парламенту», – сказав Президент.

Глава держави назвав «завданням із завдань» у 2015 році зміцнення обороноздатності країни. При цьому Президент зазначив, що «почесні право і обов’язок боронити Державу мають бути рівною мірою розподілені між усіма областями, пропорційно до кількості військовозобов'язаних». «При проведенні попередніх хвиль у нас, на жаль, були певні перекоси», – сказав Петро Порошенко. За його словами, є чотири області, чиї показники є значно нижчими, ніж в середньому по країні. Глава держави повідомив, що дав доручення Міністру оборони, Главі Адміністрації, секретарю РНБО контролювати, щоб пропорції чітко дотримувались.

Президент звернув увагу голів ОДА на необхідність дотримання принципу соціальної справедливості. «Захищати Батьківщину – не лише справа робітників та селян. Не відмовляйте у цій можливості і представникам місцевої політичної еліти», – сказав Президент і попросив Міністра оборони та начальника Генерального штабу довести цю позицію до воєнкомів. «Мобілізація має стосуватися всіх», – заявив Петро Порошенко.

Президент звернувся до Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана з проханням поставили завтра, 15 січня, питання про мобілізацію у порядок денний сесії Верховної Ради як невідкладне. «До війська мають прийти свіжі сили, які замінять тих, хто мобілізувався раніше, адже перша хвиля почалася майже рік тому. Ми маємо сьогодні хлопців з фронту відпустити додому перепочити, відновити боєздатність. І це ще одне з головних завдань мобілізації», – сказав Петро Порошенко.

Президент подякував за самовіддану службу Батьківщині тим, хто провів по шість-сім місяців в окопах. «Маю повідомити, що Указ про демобілізацію готується, і я планую його підписати найближчим часом, одразу ж після запуску мобілізації, щоб не допустити зниження боєздатності країни», – сказав Глава держави.

«Десятки тисяч сміливих воїнів з честю, з почуттям виконаного обов’язку та глибкою вдячністю з боку співвітчизників повернуться до дружин, дітей та батьків. Ваш же обов’язок, панове глави адміністрацій, – гідно зустріти їх, допомогти, простежити, щоб вони отримали всі соціальні гарантії, передбачені законодавством. Йдеться про повернення на гарантовано збережене місце роботи для тих, хто його мав. Ви маєте сприяти працевлаштуванню тих, хто призивався безробітним. Про виділення земельних ділянок учасникам АТО. Це теж ваша відповідальність, і це має відбуватися прозоро і ефективно», – сказав Президент.

Глава держави також відзначив необхідність залучення військовослужбовців, які добре себе проявили, на контрактну службу. Демобілізованим воїнам необхідно запропонувати роботу в військкоматах, в першу чергу, інвалідам, які потребують соціалізації та підтримки, сказав Президент.

«Ще раз наголошую для мам: ми відновлюємо призов на військову службу. Недосвідчену молодь, яка піде служити вперше, я категорично забороняю залучати до лав частин, які розташовані у зоні проведення антитерористичної операції! Я гарантую, що ніхто з призовників туди не потрапить. Прошу організувати особливий контроль за долею молодих призовників. Ми маємо їх навчити боронити державу. Вони нестимуть службу лише у місцях постійної дислокації військових частин», – заявив Президент Порошенко.


31015-01-2015

 

Руслан Шишка провів засідання Колегії Бродівської райдержадміністрації


Голова райдержадміністрації Руслан Шишка провів засідання Колегії Бродівської райдержадміністрації під час якого обговорили питання Про хід виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Бродівського району на 2014 рік з макроекономічними показниками розвитку на 2015-2016 роки, про роботу відділу з питань організації діяльності Центру надання адміністративних послуг Бродівської райдержадміністрації у 2014 році тощо. Також під час засідання члени затвердили план роботи Колегії райдержадміністрації на перший квартал 2015 року.

 

 


3015-01-2015

 

15 січня - День жалоби за загиблими в результаті дій терористів


ро це Президент Петро Порошенко повідомив під час робочої зустрічі з головами обласних державних адміністрацій. "Прийняв рішення проголосити 15 січня, четвер, Днем жалоби за всіма, хто загинув від рук терористів. І, в першу чергу, за мирними мешканцями, які загинули на блокпосту під Волновахою", – сказав Глава держави.

Присутні вшанували хвилиною мовчання вбитих 13 січня людей. «Проросійські бойовики-терористи прицільним ракетним ударом влучили в мирний цивільний автобус, який стояв на блокпосту. Вони цілились і в українських воїнів, і в українських цивільних громадян», – сказав Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що весь світ висловлює співчуття Україні, зокрема була розповсюджена відповідна заява Ради Безпеки ООН, а 15 січня планується прийняття рішення Європарламентом з приводу трагедії в Україні. Петро Порошенко повідомив, що сьогодні під час телефонної розмови Канцлер Німеччини Ангела Меркель та Президент Франції Франсуа Олланд висловили співчуття та підтримку українському народові в принциповій боротьбі з терором.

Глава держави наголосив, що українці поділяють біль родичів тих, хто постраждав і загинув. «Так само, як світ продемонстрував в Парижі, ми демонструємо в Україні, що ми не боїмося терористів. Ми об’єднані. Українців не залякати!», – підкреслив Петро Порошенко.


30914-01-2015

 

У Бродах відбулась екологічна конференція в рамках «Місії для порятунку створіння»


За ініціативи о.Тараса Дзьоби – референта Бюро УГКЦ з питань екології Сокальсько-Жовківської єпархії, сьогодні у Бродах відбулась екологічна конференція в рамках «Місії для порятунку створіння», в роботі якої взяли участь Правлячий Архиєрей Сокальсько-Жовківської єпархії Михаїл Колтун, представники духовенства та влади, зокрема, голова Бродівської районної ради та голова райдержадміністрації Ольга Шайдулліна та Руслан Шишка, освітніх закладів та громадських організацій Бродівщини.
Відкриваючи конференцію Владика Михаїл Колтун наголосив на важливості бережливого ставлення до Богом створеного світу – природи, та про те, що від нашого ставлення до довкілля залежить не лише наше життя і здоров’я, але й життя вічне.
Під час зустрічі учасники конференції обговорили основні тези екологічного вчення Церкви, проблеми в сфері захисту природи та використання природних ресурсів, а також екологічної освіти громадян. В рамках проведення конференції, о.Тарас Дзьоба передав екологічні видання та інший допоміжний матеріал, який допомагатиме не забувати про ази екологічного вчення Церкви в бібліотеку Бродівського педагогічного коледжу ім.Маркіяна Шашкевича.

 


14-01-2015308

 

Руслан Шишка взяв участь в Святковому богослужінні, яке відбулась в храмі Різдва Пресвятої Богородиці

14 січня в храмі Різдва Пресвятої Богородиці у м.Броди відбулась велика спільна святкова літургія, яку очолив  почесний гість Бродівської  православної громади –  Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій УПЦ КП.

Після урочистого богослужіння відбулось нагородження  церковними відзнаками. Так, високий гість від імені Патріарха Київського і Всієї Руси-України нагородив голову Бродівської районної державної адміністрації Руслана Шишку та голову Бродівської районної ради Ольгу Шайдулліну Медаллю Святого Юрія Переможця за заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної церкви. Керівники району вручили Митрополиту Львівському і Сокальському Димитрію квіти і висловили слова подяки за високу оцінку їх праці. Також  голова районної державної адміністрації Руслан Шишка  привітав настоятеля храму Різдва Пресвятої Богородиці о.Василя  Ширу  зі святом, відзначив його багаторічну плідну працю на посаді священнослужителя, та значний внесок в розвиток духовності як депутата Бродівської районної ради. Очільник району побажав імениннику,  всім присутнім поважним гостям та чисельній громаді міцного здоров’я, щастя і достатку та наснаги для зміцнення  і розвитку нашої української  держави та української церкви.   

 


 

14-01-2015307

Близько 500 бійців 80-ї аеромобільної бригади повернулися додому із зони АТО


Ввечері, 13 січня, додому із зони АТО повернулися близько 500 бійців-десантників 80-ї аеромобільної бригади, які 150 днів мужньо обороняли східні кордони нашої держави від російських окупантів.

Біля КПП військової частини на вулиці Стрийській героїв зустріли заступник голови Львівської ОДА Володимир Харчук, голова Львівської обласної ради Петро Колодій, а також близько двох тисяч родичів. Вони принесли з собою квіти, прапори і власноруч виготовлені плакати з привітаннями. Автобуси з бійцями зустрічали оплесками та вигуками “Герої”!

Інформація та фото надані Регіональним медіа-центром Міністерства оборони України

 


30413-01-2015

 

На Львівщині стартує другий (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015»


У січні буде проведено другий (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2015».

Цьогоріч кращих учителів визначатимуть у номінаціях: «Українська мова та література», «Хімія», «Образотворче мистецтво», «Правознавство». Обласний тур пройде у два етапи та фінал.

Графік проведення етапів конкурсу:

Перший етап (початок роботи о 10.00 год. в Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти):

правознавство – 13 січня;

образотворче мистецтво – 15 січня;

українська мова і література – 15 січня;

хімія – 15 січня.

Другий етап та фінал:

правознавство – 21-22 січня;

образотворче мистецтво – 21-22 січня;

хімія – 20-21 січня;

українська мова і література – 21-22 січня.

 


30313-01-2015

 

До Водохреща на Львівщині ліквідують гостроаварійні ями


Служба автомобільних доріг у Львівській області забезпечить проїзність найгірших ділянок магістральних доріг області до 19 січня 2015 року. Таке доручення озвучив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка під час апаратної наради 12 січня з керівниками підрозділів.

Мова йде про ліквідацію гостроаварійних ям, щоб водії мали можливість їздити цими дорогами до настання сприятливих погодних умов та початку сезону ремонтів, — зазначив О. Синютка.

Районні підрозділи Служби автомобільних доріг Львівщини сформували перелік ділянок, де будуть виконуватися роботи з ліквідації ям, та нанесли їх на схему автодоріг області.

Окрім того, Олег Синютка доручив головам районних державних адміністрацій підготувати цільові програми залучення коштів місцевих бюджетів для забезпечення ремонту доріг області у 2015 році. З обласного бюджету на 2015 рік на ці роботи обласна державна адміністрація пропонує виділити 100 млн. гривень.

 


30213-01-2015

 

Процес виділення земельних ділянок для учасників АТО має бути максимально прозорим, - Олег Синютка


На території області є достатньо визначених земельних ділянок для учасників АТО. Станом на сьогодні Львівська облдержадміністрація спільно зі Львівською міськрадою опрацювали близько 800 звернень учасників антитерористичної операції щодо виділення їм земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво. Більшість жителів області написали заяви на отримання землі у м.Львові та довколишніх районах.

Про це повідомив начальник управління архітектури, містобудування та інфраструктурних проектів облдержадміністрації Володимир Лаврін під час апаратної наради під керівництвом голови Львівської ОДА Олега Синютки.

Як розповів Володимир Лаврін, враховуючи обмежену кількість вільних земельних ділянок на території м. Львова, створено робочу групу з опрацювання звернень учасників антитерористичної операції та визначення критеріїв і механізмів виділення землі.

За результатами засідань цієї робочої групи вже зарезервовано ряд земельних ділянок для учасників АТО під індивідуальне житлове будівництво. Зокрема, серед них близько 450 ділянок у Пустомитівському районі (с. Давидів, с. Черепин), Жовківському районі – 60 ділянок (с. Малі Підліски, с. Ситихів, с. В.Грибовичі, с. М.Грибовичі, с. Гряда, с. Воля-Висоцька), м. Яворів – 15 ділянок, Городоцькому районі – 130 ділянок (с. Керниця, смт. Великий Любінь) та Кам’янка-Бузькому районі – 300 ділянок (с. Дернів).

«Робота щодо пошуку нових земельних ділянок на території області триває. Відповідні доручення щодо забезпечення землею місцевих учасників антитерористичної операції також отримали й органи місцевого самоврядування», - зазначив В.Лаврін.

Олег Синютка також наголосив, що процес виділення земельних ділянок для учасників АТО та членів їх сімей повинен бути максимально прозорим.

«Робочу групу буде переформатовано. Ми повинні максимально залучити наших військових, які воюють в зоні проведення антитерористичної операції на сході України, до питання виділення земельних ділянок. Цей процес, без сумніву, має бути максимально публічним, щоб пізніше ніхто не сказав, що десь було зроблено неправильно і непрозоро», - зазначив керівник області.

Окремо зазначимо, що Головне управління Держземагентства у Львівській області також сформувало перелік земельних масивів загальною площею 1420,9 га, які можуть бути надані учасникам АТО та членам їх сімей. Агентство видало 1032 накази про надання захисникам України дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення садівництва (985 ділянок), особистого селянського господарства (38) та індивідуального дачного будівництва (9), загальною площею 150 гектарів.

 


30112-01-2015

 

Свято Коляди і Пампуха у Бродах


9 січня у місті Броди відбулось Свято Коляди і Пампуха, організоване районним відділом культури, охорони культурної спадщини та туризму райдержадміністрації і працівниками районного Народного дому. В післяобідню пору мешканці міста Броди і його гості зібрались на центральній площі біля новорічної ялинки, щоб послухати Різдвяні Колядки у виконанні народно-хорової капели «Боян» під керівництвом Ярослава Линіва, художніх колективів сільських Народних домів і селища Підкамінь.
З Різдвяними святами учасників дійства привітали голова Бродівської районної ради Ольга Шайдулліна, Бродівський міський голова Анатолій Белей, настоятель храму УГКЦ о.Богдан Вихор, настоятель храму УАПЦ с.Смільно о.Ігор Крук, який прибув на свято разом з учасниками Різдвяного Вертепу.
Під час святкового заходу його учасники пригощались різдвяними пампухами, які спонсорували підприємці міста і району. Кошти від їх реалізації будуть передані нашим землякам - учасникам АТО.

 


7512-01-2015

 

Руслан Шишка провів щотижневу нараду

 

В роботі наради з керівниками управлінь і відділів райдержадміністрації та районних структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади, яку провів голова райдержадміністрації Руслан Шишка, взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Прокопець та заступник з гуманітарних питань Леся Мриглод.
Під час нарад начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Янковська ознайомила присутніх зі змінами до Бюджетного кодексу, наголосивши, що місцеві ради повинні планувати видатки відповідно до фінансового ресурсу, зокрема, в галузі культури та медицини. Також присутні обговорили питання щодо перспективи надходження податків до бюджетів усіх рівнів, стану економіки району, функціонування житлово-комунальної сфери, медичного обслуговування населення, оптимізації співпраці структурних підрозділів району з Центром надання адміністративних послуг, стан сільськогосподарського виробництва. Керівникам управлінь і відділів доручено своєчасно подати розрахунки до видаткової частини державного бюджету в галузі соціального захисту, культури, освіти та сільського господарства.

 


29906-01-2015

 

Відбулось засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС


Під головуванням першого заступника голови Бродівської райдержадміністрації Оксани Прокопець відбулось засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС у якому взяли участь представники Бродівської міської ради, автотранспортних підприємств та служб цивільного захисту району, керівники дорожніх служб. Також участь у засіданні комісії взяв голова райдержадміністрації Руслан Шишка. Під час зустрічі обговорили питання щодо попередження та ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій у зимовий період, розроблення та реалізації заходів по запобіганню загибелі та травмування людей на водних об’єктах тощо.
Як зазначив Руслан Шишка, в зимовий період, а особливо в період Різдвяних свят, усі служби цивільного захисту, комунальні підприємства та медики повинні працювати в режимі підвищеної готовності для попередження надзвичайних ситуацій та недопущення загибелі людей.

 


29706-01-2015

 

Реконструкцію Львівського перинатального центру планують відновити навесні 2015 року

Ключове питання щодо реконструкції Львівського обласного клінічного перинатального центру – це бюджетні асигнування. На об’єкті спершу слід завершити перекриття даху і загально-будівельні роботи, загальною вартістю близько 1,5 млн. грн. На цьому сьогодні під час виїзної робочої наради наголосив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

«Зрозуміло, що в обласному бюджеті не вистачить коштів, щоб самостійно завершити усі роботи, тому я клопотатиму в Уряді про виділення фінансування на реконструкцію перинатального центру. На превеликий жаль, така споруда не єдина в Україні, тому на державні кошти претендуватиме не лише наша область», - розповів О.Синютка.

Очільник Львівщини також зазначив, що для введення в експлуатацію однієї із черг реконструкції Львівського обласного клінічного перинатального центру знадобиться щонайменше 100 млн.грн., а для виконання всіх робіт – близько 150-160 млн. Точну потребу у фінансуванні вдасться з’ясувати лише після висновку Укрдержінвестекспертизи.

«Я вважаю, що помилкою було розпочинати такі масштабні роботи, не маючи гарантій фінансування і не провівши належні експертизи. Надзвичайно неприємно, що минулого року області не вдалось використати кошти (20 млн. грн.), виділені з державного бюджету на фінансування робіт з реконструкції. Це безгосподарність, за яку хтось відповідатиме», - наголосив він.

Олег Синютка також зазначив, що упродовж січня 2015 року буде завершено коригування проектно-кошторисної документації. Адже у зв’язку з інфляцією і девальвацією національної валюти вартість реконструкції буде більшою ніж вона планувалась у 2013 році (90 млн. грн.).

«Після уточнення усіх цифр ми пройдемо державну експертизу і оголошуватимемо тендер. Ми намагатимемось зменшити кошторисну вартість на ті роботи, які не є першочерговими і можуть почекати довший період часу. Думаю, що всі процедури вдасться завершити до травня 2015 року», - додав голова ОДА.

«Ця установа надзвичайно потрібна жителям Львівщини, в першу чергу жінкам, які повинні народжувати в нормальних умовах, а також медичному колективу, котрий тут повинен працювати», - резюмував О.Синютка.

 


 

06-01-2015296

До 20 січня ОДА подасть на розгляд проект обласного бюджету на 2015 рік

Львівська обласна державна адміністрація до 20 січня подасть на розгляд в обласну раду проект  бюджету на 2015 рік, - про це йшлося під час апаратної наради з керівниками структурних підрозділів під головуванням голови ОДА Олега Синютки.

За словами директора департаменту фінансів ОДА Олега Демківа, область очікує публікації всіх нормативно-правових актів, пов'язаних із регулюванням бюджетного процесу у 2015 році.

“До розроблення обласного бюджету на 2015 рік ми залучили фіскальні органи, районні державні адміністрації та міста обласного значення. Учасники бюджетного процесу зараз активно опрацьовують даний документ. Прогнозуємо, що прийдеться працювати і у вихідні та святкові дні, щоб на понеділок, 12 січня, ми мали попередній варіант проекту обласного бюджету на 2015 рік”, - зазначив О.Демків.

 


29805-01-2015

 

Розпочалась реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання


5 січня стартує реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання 2015 року і триватиме до 20 лютого.

Про це повідомляється на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

Для реєстрації учень самостійно заповнює на сайті УЦОЯО заяву, у якій вказує окрім іншого перелік предметів, з яких бажає пройти тестування, мову, якою вони мають бути надруковані, адресу де, проходитиме тестування тощо.

Майбутньому абітурієнту необхідно самостійно увести необхідні дані, роздрукувати та заповнити реєстраційну картку. Особи, які не мають змоги зробити це самостійно, можуть звернутися до одного з пунктів реєстрації, адреси яких можна знайти на веб-сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року пункти реєстрації працюють за місцем їхнього навчання.

Після реєстрації на веб-сайті майбутній абітурієнт має самостійно надіслати реєстраційні документи до регіонального центру оцінювання якості освіти. Реєстраційні документи випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року надсилаються організовано цими закладами.

Інформацію про території обслуговування, закріплені за регіональними центрами, та їхні адреси можна знайти на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Зазначається також, що зміни до реєстраційних даних можна вносити до 1 квітня, а у разі зміни рівня складності завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури та математики - до 6 березня.

Основна сесія ЗНО 2015 року проходитиме з 24 квітня до 26 червня, додаткова – 9 червня до 9 липня. ЗНО стартує тестуванням з української мови і літератури (24 квітня).


05-01-2015189

Відбулась нарада в голови райдержадміністрації

 

Голова райдержадміністрації Руслан Шишка за участю першого заступника Оксани Прокопець та заступника з гуманітарних питань Лесі Мриглод провів щотижневу нараду з керівниками управлінь і відділів райдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.
Під час наради він повідомив, що найближчим часом буде проведено засідання Колегії райдержадміністрації, а також сесії Бродівської районної ради з питань затвердження бюджету Бродівського району на 2015 рік. Відзначив, що в цьому році, виконати заплановані показники, зокрема, місцевим бюджетам буде непросто.
Інформуючи про стан виконання бюджету за минулий рік, керівник податкової служби Євген Шевчук відзначив, що державний і місцевий бюджети виконані на досить задовільному рівні. Також присутні почули інформацію про стан проходження коштів через органи державного казначейства, про підсумки святкування новорічних свят в районі та місті Броди, про стан медичного обслуговування населення впродовж вихідних.
Відзначено, що свята пройшли на належному рівні, медична галузь району також працювала в нормальному режимі.

 


29504-01-2015

 

Пластуни передали Вифлеємський вогонь миру бродівчанам


За ініціативи «Станиці Броди Пласту - Національної скаутської організації України», напередодні Різдва відбулись урочисті заходи, на яких бродівській громаді передали Вогонь з місця народження Ісуса Христа – Вифлеєму. Під час церемонії передачі Вогню, біля головної ялинки міста, звучали колядки у виконанні народної хорової капели «Боян» м.Броди, а бродівські пластуни виконали традиційну пісню «Вифлеємського вогню миру».
До присутніх на заходах звернулись голова Бродівської районної ради Ольга Шайдулліна, Бродівський міський голова Анатолій Белей, депутат Верховної Ради України VII скликання Ірина Сех. Вони зазначили, що Вифлеємський вогонь миру цього року особливо потрібний кожній родині, селу, місту та всій Україні, та висловили сподівання, що разом з ним на нашу Батьківщину прийде довгоочікуваний спокій та мир.

295 1295 2295 3295 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пошук по сайту
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET