Інвестиційна візитка району

zolotaБродівський район розташований у північно-східній частині Львівської області. Межує на сході і півдні з Тернопільською і Рівненською, на півночі з Волинською областями.
У складі району: місто Броди – адміністративний центр, селище міського типу Підкамінь та 101 сільський населений пункт, що перебувають у підпорядкуванні 1 міської, 1 селищної, 21 сільських рад та 1 об'єднана територіальна громада.
Територія Бродівського району охоплює 1,2 тис. кв. км, чисельність наявного населення – 59,7 тис.осіб. За площею район займає 8 місце в області, а за кількістю населення - 13 місце серед районів Львівської області.
Географічне розташування Бродівського району унікальне тим, що його північна частина лежить на території Бродівської рівнини, яка відноситься до Малого Полісся, а південна – на відрогах Подільської

zamok

височини, що відноситься до зони Лісостепу. Цим зумовлена і відмінність кліматичних умов у цих частинах району. У рівнинній північній частині району, середня висота якої над рівнем моря складає 240 м, кліматичні умови м’якші ніж у гористій південній частині розташованій на висоті 370-420 м над рівнем моря. Клімат атлантико-континентальний, з високою вологістю, помірно-теплим без засух літом, м’якою зимою.
Через район проходить Великий Європейський вододіл між басейнами Балтійського і Чорного морів. На Бродівщині беруть початок притоки Дніпра – річки Стир та Іква і Дністра – річка Серет.
Основними корисними копалинами на території району є торф, буре вугілля. Вапняки, глина кварцовий пісок.
Броди – районний центр Львівської області, одне з найдавніших міст України, знаходиться на відстані 105 км від Львова на перехресті шляхів, які йдуть зі сходу на захід, з півночі на південь. Це – “східні ворота області”. Загальна площа міста 870 га. Населення –23,7 тис. чол. Броди – ідеальне місто-фортеця за планом забудови. Таких міст в Європі лише два: одне - в Україні, друге – в Швеції.
palacБродівський район характеризується розвинутою транспортною мережею. По його території проходять такі важливі транспортні комунікації як електрифікована залізнична колія «Львів-Здолбунів», автомобільна дорога загальнодержавного значення «Київ-Чоп», магістральні нафтопроводи “Дружба” та “Одеса-Броди”.
В районі функціонує 6 банківських установ, 3 кредитні спілки та 1 страхова компанія. Діє митний пост «Броди» Західної регіональної митниці.
Облікове коло промисловості району нараховує 15 підприємств. Основу промислового виробництва в галузевій структурі становлять підприємства харчопереробної промисловості (28,0%), виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність (32,3%), легкої промисловості 22,5%). Питома вага об’ємів промислової продукції, виробленої цими підприємствами, в загальнообласному обсязі продукції складає 0,3%.
В аграрному секторі переважає зернове господарство, картоплярство. З технічних культур вирощуються цукрові буряки, ріпак, хміль, соняшник.
Багатою і цікавою є історико-культурна спадщина району. Особливо привабливою для сучасників є така історико-архітектурна перлина як Підгорецький замок, який разом із замками Золочева та Олеська складають «Золоту підкову» Львівщини і є одним із найперспективніших туристичних маршрутів нашого краю. Цікавим у цьому плані є і адміністративний центр району – м. Броди – одне із найдавніших міст Львівщини, перші письмові згадки про яке датуються 1084 роком. В минулому році місто відзначило 925 річницю від цієї дати та 425-річчя наданню місту Магдебурзького права. Крім замкового комплексу у Бродах налічується понад 30 пам’яток архітектури, серед яких

zamok 2

міські храми XVII-XVIII століть, будівлі торгово-промислової палати, гімназії, повітового суду, Празького банку та інші.Із започаткуванням у 2007 році традиції проведення щорічних етнофестивалів, велику популярність здобув ще один мальовничий куточок Бродівщини – селище міського типу Підкамінь із своєю легендарною історією і її пам’ятками, неповторною природою і культурою.

Більш детальна інформація про інвестиційний потенціал Бродівського району розміщена на «Інвестиційному порталі Львівської області» та на сайті райдержадміністрації в рубриці: «Інвестиційні пропозиції».