Get Adobe Flash player

22-09-2017

До уваги громадян, щодо залучення резервістів Збройних Сил України на навчальні збори!

У відповідності до вимог статті 17 Конституції України та статті 26² Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” військовослужбовці при звільненні в запас зараховуються до військового оперативного резерву в обов’язковому порядку. Зараховані до оперативного резерву військовослужбовці, приписуються до військових частин в яких вони проходили службу (або інших військових частин за своєю військово-обліковою спеціальністю) та можуть залучатись на збори з резервістами в цих військових частинах.
Протягом 2017 року сплановано проведення навчальних зборів з резервістами визначених військових частин Сухопутних військ Збройних Сил України. Навчальні збори сплановано провести на військових полігонах в районах пунктів постійної дислокації визначених військових частин. Термін проведення зборів – 30 діб. Бродівським об’єднаним районним військовим комісаріатом проводяться заходи щодо оповіщення, виклику, проходження медичного огляду та залучення на навчальні збори усіх резервістів оперативного резерву.
Система привілеїв та пільг для резервістів, які будуть залучені на збори з резервістами
Резервісту компенсується:
- середньомісячна заробітна плата за той час. що він перебував у військовій частині;
- гроші за проїзд до військової частини та в зворотному напрямку.
Резервісту виплачуються (в залежності від військового звання):
- грошова виплата за 30 діб підготовки: від 4800 до 6400 грн. (у 2016 році за 10 діб підготовки резервісти отримували до 700 грн.);
- одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим хто виконав програму зборів): від 1600 до 3100 грн.;
- добові за кожен день перебування у військовій частині: від 6 до 15 грн.;
- одна мінімальна заробітна плата на місяць тим, які на день призову на збори не працюють – 3200 грн.
Резервісту на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві (час проведення зборів) гарантується:
- збереження робочого місця;
- державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення.
У підсумку за 30 днів зборів у 2017 році резервіст отримає:
- по закінченню зборів: 5000 – 7000 грн. (в залежності від військового звання);
- за підсумками року (тим хто виконав програму зборів): 1600 – 2800 грн. (в залежності від військового звання);
- працюючи резервісти – середньомісячну заробітну плату на підприємстві за той час. що він перебував у військовій частині;
- не працюючи резервісти – одну мінімальну заробітну плату на місяць в розмірі 3200 грн. (у 2016 році зазначена сума складала 1 286 грн.);
- можливість зустрітися зі своїми бойовими товаришами, удосконалити свої військові навички, практично виконати стрільби з бойової зброї, стрибки з парашуту тощо.
Із закінченням особливого періоду, резервісти звільняються зі служби у військовому оперативному резерві та в добровільному порядку можуть укласти контракт на проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України у військовій частині за їх вибором.


19-09-2017

Ухилення від навчальних зборів!

Бродівський ОРВК повідомляє, що проведення навчальних зборів є важливим аспектом формування нових Збройних Сил України, які будуть належним чином захищати мир і спокій на всій території України. За допомогою навчальних зборів формується резерв Збройних Сил України, який в будь-який момент буде спроможним захистити територію України.
Однак на протязі останнього часу з’являються випадки ухилення громадян (військовозобов’язаних) від проходження навчальних зборів. Бродівський ОРВК попереджає, що за ухилення громадян від навчальних зборів настає кримінальна відповідальність згідно ч.2 ст. 337 Кримінального кодексу України. Інформація по громадянах котрі будуть ухилятися від проходження навчальних зборів буде передана до Бродівського відділення поліції з метою притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.
Бродівський ОРВК також зазначає, що на даний момент вже є Вироки Бродівського районного суду Львівської області, щодо громадян котрі ухилялися від проходження навчальних зборів (можна ознайомиться за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/68281349 ). Тому в подальшому Бродівський ОРВК закликає громадян не порушувати норми чинного законодавства України.


21-12-2016 

МОТИВАЦІЙНІ ЧИННИКИ

  стосовно служби у військовому резерві

 Резервісту компенсується:

середньомісячна заробітна плата на підприємстві за той час, що він перебував у військовій частині;
гроші за проїзд до військової частини та в зворотному напрямку.
Резервісту виплачуються (в залежності від військового звання): грошова виплата за 30 діб підготовки:від 4800 до 6400 грн (у 2016 році за 10 діб підготовки резервісти отримували до 700 грн);
одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим хто виконав програму зборів): від 1600 до 3100 грн;
добові за кожен день перебування у військовій частині: від 6 до 15 грн.; одна мінімальна заробітна плата на місяць тим, які на день призову на збори не працюють - 3200 грн.
Резервісту на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві (час проведення зборів) гарантується: збереження робочого місця; державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення.
У підсумку за 30 днів зборів у 2017 році резервіст отримає:
по закінченню зборів: 5000 - 7000 грн. (в залежності від військового звання);
за підсумками року (тим хто виконав програму зборів):1600 - 2800 грн. (в залежності від військового звання);
працюючи резервісти - середньомісячну заробітну плату на підприємстві за той час, що він перебував у військовій частині;
не працюючи резервісти - одну мінімальну заробітну плату на місяць в розмірі 3200 грн. (у 2016 році зазначена сума складала 1 286 грн.);
можливість зустрітися зі своїми бойовими товаришами, удосконалити свої військові навички, практично виконати стрільби з бойової зброї, стрибки з парашуту тощо.
Із закінченням особливого періоду, резервісти звільняються зі служби у військовому оперативному резерві та в добровільному порядку можуть укласти контракт на проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України у військовій частині за їх вибором.


19-09-2016 

Відповідальність роботодавців у сфері військового обліку

 За недотримання законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію роботодавців буде притягнено до відповідальності. Зокрема, за окремі види правопорушень доведеться заплатити штраф.

Відповідальність роботодавців у сфері військового обліку, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію:
Вид адміністративного правопорушення Стаття
КпАП Відповідальність
Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію 210-1 Накладення штрафу на посадових осіб — від 30 до 100 нмдг; при повторному протягом року вчиненні порушення, передбаченого частиною першою ст. 210-1 КпАП, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, — накладення штрафу на посадових осіб від 100 до 300 нмдг
Неподання підрозділами по роботі з кадрами організацій незалежно від підпорядкування і форм власності щорічно в строки, встановлені Міністерством оборони України, до відповідних військових комісаріатів списків громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць 211-2 Штраф від 1 до 3 нмдг; при повторному вчиненні правопорушення протягом року — штраф від 3 до 7 нмдг
Прийняття керівниками або іншими посадовими особами організацій на роботу військовозобов’язаних і призовників, які не перебувають на військовому обліку за місцем проживання 211-3
Незабезпечення керівниками або іншими відповідальними за військово-облікову роботу посадовими особами організацій на вимогу військових комісаріатів сповіщення військовозобов’язаних і призовників про їх виклик у військові комісаріати або перешкода зазначених посадових осіб своєчасній явці громадян на збірні пункти чи призовні дільниці

Джерело: http://www.kadrovik01.com.ua/article/188-qqq-16-m9-16-09-2016-vdpovdalnst-robotodavtsv-u-sfer-vyskovogo-oblku 


 31-08-2016

ДОВІДКОВИЙ МАТЕРІАЛ 

щодо залучення резервістів Збройних Сил України на навчальні збори

Військовослужбовці при звільненні в запас зараховуються до військового оперативного резерву в обов'язковому порядку на виконання вимог статті 17 Конституції України, статті 262 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу ".
Зараховані до оперативного резерву військовослужбовці, приписуються до військових частин в яких вони проходили службу (або інших військових частин за військово-обліковою спеціальністю) та можуть залучатись на збори з резервістами в цих військових частинах.
Призов резервістів на військову службу здійснюється у разі оголошення і! мобілізації, В такому випадку, резервіст зобов'язаний прибути до своєї військової |1 частини протягом 24 годин або самостійно, або за допомогою військового Щ комісаріату.
Система привілеїв та пільг для резервістів, які будуть залучені на збори з резервістами (раз на рік)

Резервісту компенсується:
середньомісячна заробітна плата за той час. що він перебував у військовій частині;
гроші за проїзд до військової частини та в зворотному напрямку.
Резервісту виплачуються (в залежності від військового звання):
одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим хто виконав програму зборів): від 1600 до 3100 грн.;
грошова виплата за 30 діб підготовки: з 01.01.2016 - від 2064 до 2752 грн., з 01.05.2016 - від 2175 до 2900 грн., з 01.12.2016 - від 2325 до Ц 3100 грн.; ~
добові за кожен день перебування у військовій частині: від 6 до 15 грн.;
одна мінімальна заробітна плата на місяць тим, які на день призову на збори не працюють та офіційно зареєстровані у центрі зайнятості населення: з 01.01.2016 - 1376 грн., з 01.05.2016 - 1450 грн., з 01.12.2016 - 1550 грн.
Резервісту на весь період виконання обов'язків служби у військовому резерві (час проведення зборів) гарантується:
збереження робочого місця;
державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення.

У підсумку за 10 днів зборів резервіст отримає:
по закінченню зборів: 700 - 800 грн. (в залежності від військового звання);
за підсумками року, тим хто виконав програму зборів: 1600 - 2800 грн. (в залежності від військового звання);
середньомісячну заробітну плату за той час. що він перебував у військовій частині;
одну мінімальну заробітну плату на місяць, якщо на день призову на збори не працює та офіційно зареєстрований у центрі зайнятості населення (за 10 діб-480 грн.);
можливість зустрітися раз на рік зі своїми бойовими товаришами, удосконалити свої військові навички, практично виконати стрільби з бойової зброї, стрибки з парашуту тощо.
Із закінченням особливого періоду, резервісти звільняються зі служби у військовому оперативному резерві та в добровільному порядку можуть укласти контракт на проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України у військовій частині за їх вибором.


УКАЗ
Президента  України

Про часткову мобілізацію

З метою підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань України на рівні, що гарантує адекватне реагування на загрози національній безпеці держави, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України   п о с т а н о в л я ю:
1. Оголосити та провести протягом 2015 року часткову мобілізацію (далі – мобілізація) у три черги протягом 210 діб із дня набрання чинності цим Указом.
2. Мобілізацію провести на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.

3. Здійснити призов військовозобов'язаних, резервістів та поставку транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань України в обсягах, визначених мобілізаційними планами з урахуванням резерву.
4. Провести у період з 18 березня по 1 травня 2015 року звільнення в запас (демобілізацію) військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року № 303 "Про часткову мобілізацію".
5. Кабінету Міністрів України:
перевести національну економіку України на функціонування в умовах особливого періоду в обсягах, що гарантують безперебійне забезпечення потреб Збройних Сил України та інших військових формувань України під час виконання покладених на них завдань, привести визначені галузі, підприємства, установи та організації у ступінь ПОВНА ГОТОВНІСТЬ;
установити з метою мінімізації негативних наслідків для економіки держави обмеження під час виконання мобілізаційних завдань та довести їх до визначених суб'єктів національної економіки, які переводяться на функціонування в умовах особливого періоду, з введенням ступеня ПОВНА ГОТОВНІСТЬ;
забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов'язаних з оголошенням і проведенням часткової мобілізації та звільненням у запас військовослужбовців (демобілізацією), які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року № 303 "Про часткову мобілізацію", у тому числі з їх перевезенням до місць проживання (перебування).
6. Міністерству оборони України, Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України, Адміністрації Державної прикордонної служби України:
провести звільнення військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року № 303 "Про часткову мобілізацію",  у визначені терміни, але не пізніше ніж за 10 діб до закінчення однорічного строку їх перебування на військовій службі, та перевезення звільнених військовослужбовців до місць проживання (перебування);
забезпечити зазначених військовослужбовців комплектом польової форми одягу за сезоном та харчуванням під час переміщення до місць проживання (перебування).
7. Довести до відома керівників органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, що згідно із статтею 39 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", статтею 119 Кодексу законів про працю України за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, закріплені гарантії щодо збереження за ними місця роботи (посади) на термін, що не перевищує одного року.
8. Місцевим органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування, із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності організувати і забезпечити в установленому порядку:

1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;
2) виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів.
9. Цей Указ набирає чинності після його затвердження Верховною Радою України.

Президент України                                                                 П.ПОРОШЕНКО
                                                                                                        
14 січня 2015 року № 15
                                                                                                  м. Київ


Указ Президента України «Про часткову мобілізацію» затверджено Верховною  Радою України  (Закон України  №1743 від 14.01.2015р.).