Географічна характеристика Бродівського району

Бродівський район розташований у північно-східній частині Львівщини на межі трьох областей - Волинської, Рівненської та Тернопільської і займає територію 1,2 тис. км2. У складі району: місто Броди - адміністративний центр, селище міського типу Підкамінь, 23 сільські ради, в які входить 101 населений пункт.
Чисельність наявного населення на 1 січня 2009 року становила 61,86 тис. осіб.
Бродівський район займає територію Бродівської рівнини в басейні річки Cтиру та Ікви, на схід від Бузько-Стирської рівнини. Середня висота Бродівської рівнини 240 м над рівнем моря. Характерною особливістю рельєфу є велика кількість піщаних горбів, дюн, більшість яких закріплена лісами. Південна частина району міститься в межах останцевого масиву Подільської височини - Вороняків; переважає горбиста поверхня з глибоким долинно-балковим розчленуванням, вис. 370-420 м. Крутим уступом Вороняки обриваються до рівнини Малого Полісся, де розташована північна частина району - полого хвиляста рівнина з неглибоким розчленуванням, вис. до 220-280 м. Корисні копалини: торф, буре вугілля, вапняки, глина, кварцовий пісок. Бродівський район лежить у межах Західно-Української лісостепової фізико-географічної провінції.