Get Adobe Flash player

 

Інформація

про туристичні об’єкти (пам’ятки архітектури, природо-заповідні території, пам’ятки археології) на території

Бродівського району

 

п/п

Пам’ятки архітектури

Прородо-заповідні території

Пам’ятки археології

Пам’ятки історії, монументального мистецтва

1

2

3

4

5

1

Бродівський замок (палац, бастіони з казематами) 1630-1635 рр., м. Броди

Ботанічний заказник «Лешнівський»

Пліснеський археологічний комплекс (курганний могильник (ІХ-ХІІ ст.), городище ІХ-Х ст., городище ХІ-ХІІІ ст., монастир Василіан (ХVІІІ ст.), с. Підгірці х.Пліснесько

Пам. історії:

Козацька могила, ХVІІ ст., при в’їзді в с. Шнирів

2

Церква Св. Юрія 1625р., 1867р., м.Броди

Ботанічний заказник «Макітра»

 

Братська могила радянських воїнів, кладовище с. Лучківці

3

Синагога, 1742 р., м. Броди

Геолого-ботанічна пам’ятка Триніг

 

Могила Берковського О.Д., с Заболотці

4

Церква Собору Пресвятої Богородиці (дер.), 1746р., с. Заболотці

Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва «Підгорецький парк» (с.Підгірці)

 

Могила Степаніва Ананія, сотник УСС, кладовище с. Заболотці

5

Церква Покрови Богородиці з дзвіницею (дер.), 1740 р. в с. Лукавець

Ботанічний заказник «Кемпа» (с.Смільно)

 

Кладовище радянських воїнів, м.Броди, міське кладовище

6

Комплекс замку Конєцпольських (палац (1630-1640, 1779 рр.), заїжджий двір (ХVІІ ст.), костел Св. Йосифа (1763р.), парк з парковими спорудами(ХVІІ-ХVІІІ ст.)) в с.Підгірці

Лісовий заказник «Підкамінь»

 

Братська могила радянських воїнів, міське кладовище м. Броди

7

Комплекс Монастиря Василіан (церква Різдва Богородиці (1726-1750 рр.), монастирські келії (1771-1786 рр.)) в с.Підгірці (х. Пліснесько)

Гідрологічний заказник «Пониківський» (с.Пониква)

 

Братська могила невідомих радянських воїнів, міське кладовище м. Броди


1

2

3

4

5

8

Комплекс колишнього монастиря домініканців (костел Успіння Пресвятої Богородиці (1464-1760рр.), монастирські келії (1612-1746 рр.), оборонні споруди монастиря (мури, дзвіниця, вежі (1702 р.)), коринфська колона (1719 р.)) в смт. Підкамінь

Заповідне урочище «Піски» (с.Піски)

 

Кладовище радянських воїнів, сільське кладовище с. Заболотці

9

Каплиця Св. Параскеви, 1739-1741 рр. в смт. Підкамінь

Заповідне урочище «Лагодівське» (с.Лагодів)

 

Братська могила радянських воїнів, смт. Під камінь (сквер)

10

Церква Різдва Богородиці з дзвіницею, 1702 р. в с. Стиборівка

Відслонення тортонських пісковиків на г. Менич (с.Підгірці)

 

Дільниця на кладовищі, де поховані радянські воїни та мирні жителі, смт.Підкамінь, кладовище

11

Церква Св. Михайла (1751-1904 рр.) з дзвіницею (1686р.) в с. Шишківці

 

 

Братська могила радянських воїнів, с.Підгірці, біля замку

12

Церква Покрови Пресвятої Богородиці, 1782 р. в с. Пеняки

 

 

Братська могила воїнів УПА, окраїна с.Підгірці (на схилі)

13

Житловий будинок поч. ХХ ст., м.Броди, вул. Галицька, 19

 

 

Пам’ятник тверезості, с.Підгірці, х.Пліснесько (біля монастиря)

14

Житловий будинок поч. ХХ ст., м.Броди, вул. Просвіти, 6

 

 

Пам’ятний знак на честь І-ї річниці проголошення незалежності України, с.Підгірці

15

Житловий будинок поч. ХІХ ст., м.Броди, вул. Золота, 1

 

 

Братська могила воїнів УПА, с.Лешнів, цвинтар

16

Житловий будинок кін. ХVІІ-ХVІІІ ст., м.Броди, вул. Золота, 4

 

 

Хата, в якій народився Тудор С.Й., с.Пониква

17

Житловий будинок кін. ХVІІ ст. – поч. ХVІІІ ст., м.Броди, вул. Золота, 8

 

 

Пам’ятник на честь скасування панщини, с.Пониква, біля цвинтаря

18

Житловий будинок поч. ХХ ст., м.Броди, вул. Золота, 9

 

 

Будинок гімназії, де вчилися І.Труш, О.Роздольський, С.Тудор, Й.Рот, викладав В.Щурат, м.Броди, вул. Коцюбинського, 10

19

Житловий будинок сер. ХІХ ст., м.Броди, вул. Золота, 11

 

 

Місце, де стояла хата, в якій народився Я.Головацький, с.Чепелі

20

Житловий будинок поч. ХVІІІ ст., м.Броди, вул. Золота, 12

 

 

Пам’ятник тверезості, при в’їзді в с.Лешнів

21

Житловий будинок кін. ХVІІ ст. – кін. ХVІІІ ст., м.Броди, вул. Золота, 14

 

 

Пам’ятник жертвам репресій, м.Броди, майдан Свободи


 

Page2


 Page1 1Page2 1


Page1 2Page2 2
 


 


Інформація   

про туристичні маршрути, які проходять через район

 

Маршрут № 1

«МІСТО НА БРОДАХ»

 

Перший туристичний маршрут по Брідщині розпочинається з її адміністративного центру – Бродів. На протязі тригодинного пішого походу гості дізнаються про історичне минуле більш, як 900-літнього міста, познайомляться з його архітектурними пам’ятками.

Шлях маршруту найкраще розпочати  з огляду експозиції Бродівського краєзнавчого музею, який знаходиться на майдані Свободи, 5 (тел. 4-21-13). Численні музейні експонати розповідають про історію Бродів, починаючи з найдавніших часів до сьогодення. Увагу привертають макети «Ідеального міста», яким Броди вважалися у ХVІІ столітті. Одночасно туристи ознайомляться з історією Бродівщини в цілому. В приміщенні музею можна замовити туристичні екскурсії по всіх далі названих маршрутах.

Отримавши від наукових працівників музею необхідну інформацію щодо розташування основних архітектурних та історичних об’єктів міста, проходимо його вулицями, які частково зберегли своє планування ще з ХVІІ ст. Увагу туристів приверне цілий ряд пам’яток ХVІІ-ХІХ ст.: оборонні укріплення Бродівської фортеці, церкви Св. Юрія, Чесного Животворящого Хреста, Пресвятої Богородиці та Пресвятої Трійці, будинки гімназії ім. І.Труша, педучилища, відділу внутрішніх справ і т.д. Ще в недалекому минулому в них розміщалися гімназія, воєводська торгівельна палата, повітовий суд, Празький банк.

У Бродах працює ресторан, десятки барів і кафе, комп’ютерні зали і більярдні, де на гостей чекають смачні страви та приємний відпочинок. Місто може служити також як тимчасова база на час екскурсійних чи туристичних поїздок по всіх інших маршрутах.

 

Маршрут № 2

«БРОДИ В «СРІБНІЙ КОРОНІ»

(Броди – Підкамінь, Броди – Лешнів, Пліснесько – Олесько)

 

Триденний маршрут «Броди в «срібній короні» охоплює замки та монастирі Брідщини. Шлях його починається з огляду міських оборонних укріплень та знайомства з Бродською фортецею. Автобусом дістаємося до Підкаменя, де бажаючі зможуть побачити споруди Домініканського монастиря, легендарний камінь. По дорозі у с. Накваша можна відвідати мотель і зону відпочинку «Зарба». Цікавими є також залишків валів та руїн Бернардинського монастиря в Лешневі.

На шляху в Пліснесько туристи мають змогу відвідати прекрасний Підгорецький замок-палац, прогулятися парковими алеями серед вікових лип та відпочити серед багатої зелені. За Підгір’ями, на Пліснеську, знаходиться давньоруське городище та діючий Василіанський монастир.

При бажанні маршрут можна розширити, включивши до нього Олеський замок – відділ Львівської картинної галереї та монастир капуцинів XVIIIст. в Олеську.

 

 

 

Маршрут № 3

«КОЗАЦЬКИМИ ШЛЯХАМИ»

(Броди – Шнирів – Лешнів – Берестечко – Пляшева)

 

Туристичний маршрут «Козацькими шляхами»переносить нас в часи визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького. Починається він з Бродських фортечних укріплень, які в 1648 році протягом тижнів облягали козацько-селянські загони.

Дальший шлях веде в Лешнів. По дорозі до нього звернімо трохи вбік до Шнирева. На околиці села височить давня козацька могила, у якій за переказами захоронено 300 козаків, що пробивалися з-під Берестечка і загинули в нерівному бою з поляками. На хвилину зупинимося в Лешневі. До сьогоднішнього дня село (а колись містечко) оточують оборонні проти-татарські вали, а над ними – висока вежа Бернардинського монастиря.

Проїхавши колишній австро-російський кордон, залишаємо Брідщину. Чергова зупинка маршруту – Берестечко. Тут туристи мають змогу оглянути місця, де відбувалися основні події Берестецької битви 1651 року. Саме на цій, колись заболоченій місцевості, зустрілись дві великі армії: українська та польська. І тільки внаслідок зради татарського хана козаки зазнали прикрої невдачі, багато з них знайшли свій останній притулок в колись непрохідних берестецьких болотах. В пам'ять про ці події в сусідньому селі Пляшева створено державний музей-заповідник «Берестецьке поле», де туристи матимуть змогу відвідати Михайлівську і Георгіївську церкви, оглянути багату експозицію музею, вклонитися величному пам’ятнику полеглим козакам. 

 


Маршрут № 4

«З ВОЛИНСЬКИХ НИЗОВИН ДО КРЕМЕНЕЦЬКИХ ГІР»

 

 

Кільцевий туристичний маршрут полягає по хребту Медоборського кряжу і закінчується на рівнинній території Малого Полісся. Автобусним рейсом дістаємося до Підкаменя. Зупинимося на його східній околиці і помилуємося гарними краєвидами, що відкривається з вершини Волино-Подільської височини. Першою пам’яткою, яка ще здалеку привертає увагу мандрівників, є високий моноліт-валун під назвою «Камінь». Недалеко від нього на вершині гори, – Домініканський оборонний монастир.

Дальший шлях маршруту полягає по хребту височини до Почаєва, що видніється на горизонті. При бажанні цю дорогу можна подолати навпростець пішки, або транспортом через села Панасівку і Бобрівці.

 

 

Маршрут № 5

«ПО ВОЛИНО-ПОДІЛЬСЬКОМУ ПОГРАНИЧЧІ»

(Броди – Підкамінь – Почаїв – Радивилів – Броди)

 

 

Пропонований маршрут пролягає мальовничою пересічною місцевістю, на якій поєднуються рівнинні простори Малого Полісся та горбогір’я Волино-Подільської височини. Проїхавши старий австро-російський кордон неподалік Радивилова, вїжджаємо спочатку на територію Рівненщини, а потім Тернопільщини. Зупинимося в Почаєві. Тут для огляду пропонуються Почаївський монастирський комплекс, відомий чудотворною іконою Пресвятої Богородиці та «Божа гора» на околиці міста, де за переказами зявилася Мати Божа.

За Почаєвом потрапляємо в зону Кременецьких гір, покритих густими хвойними і листяними лісами. Шлях завершується в Кременці – місті з давньою історією та численними памятками минулого. Серед останніх, виділяється стрімка гора «Бона», на якій збереглися рештки мурів Кременецького замку – памятки військового оборонного зодчества XIIXIV ст. З вершини замкової гори відкривається прекрасний краєвид на Кременець.

 

 

Маршрут № 6

«СТЕЖКАМИ ВОРОНЯЦЬКОГО ГОРБОГІР’Я»

(Броди – Підгірці – Пліснесько – Білий Камінь – Підлисся – Олесько – Броди)

 

 

Туристичний маршрут «Стежками Вороняцького горбогіря» проходить по мальовничому відтинку Волино-Подільської височини, який в народі прозвано Вороняками. Автобусом, або іншим транспортом, дістаємося до Підгірців – села в 24 км від Бродів. Тут туристів зустріне цілий комплекс архітектурних памяток, серед яких виділяєтьсякомплекс Підгорецького замку. За селом, біля хутора Пліснесько, знаходиться літописне давньоруське місто Пліснеськ, а також монастир отців-василіан. Там, серед затишної зелені, туристи матимуть змогу відпочити, а добравшись до Білого Каменя – пообідати.

З Білого Каменя шлях веде в Підлисся – батьківщину одного з творців альманаху «Русалка Дністрова», члена «Руської Трійці» Маркіяна Шашкевича. В селі можна оглянути садибу-музей, в якій народився Маркіян, зійти на Білу гору, де стоїть високий металевий хрест, поставлений у 1911 році в 100-літній ювілей з дня народження видатного українського провідника-літератора.

З висоти Підлиської гори видніється у всій своїй величі Олеський замок. До нього й веде наш туристичний маршрут. В Олеську бажаючі матимуть змогу ознайомитися з історією одного з найстаріших замків на нашій території, оглянути багаті колекції художніх полотен, ікон, скульптур, які експонуються тут Львівською державною картинною галереєю.

 

 Сultural heritage, which is worth a visit in the Brody district

 

 

Brody district is a raion (district) of the Lviv Oblast (region) of Western Ukraine. Its administrative center is Brody.
The Ukrainian raion is located at the easternmost portion of the Lviv Region bordering with Rivne and Ternopil regions to its east, Volyn region to the north, Radekhiv district to the northwest, Busk district to the west, and Zolochiv district to the southwest.
Historically, the district (county) became known as border checkpoint between the Austria-Hungary Empire and the Russian Empire. As a county (powiat) it was established in 1866 as part of the Kingdom of Galicia and Lodomeria. After the World War I the area became part of the Second Polish Republic within the Tarnopol Voivodeship. During the World War II, during the invasion of the Soviet forces, the district was established by the Soviet administration.
The raion has a city administrative area, a "town with three other villages" administrative area and 23 rural councils which are formed out of the rest of the 73 villages.


 

There is a number of distinguished architectural sites on the territory of the district:Pidhirtsi Castle
The defensive monastery in village of Pidkamin'
Koniecpolski Castle dating back to XVII century
St. Joseph Church of mid XVIII century
Nunnery of Basilian Order (XVIII cent.) in Pidhirtsi;
Monastery of Dominicans (XV-XVIII cent.) in Pidkamin'
There are 3 protected areas of state significance in the district:
Park of Pidhirtsi (17 ha);
«Leshnivskyi» reserve (58 ha, 14 units of natural reserve fund);
National park "Northern Podolia" (15,59 th. ha)/

 

 

Landmarks of Architecture:


Ruins of Brody Castle with Potocki Palace 220px-Brody castle
Ruins of the Brody Castle, built by Guillaume Le Vasseur de Beauplan (1630-1635)
Church of Vozdvyzhenia Chesnoho Khresta (former kosciol, 1660)
Church of the Nativity of the Virgin Mary (1700s)
Church of Saint George (1700s)
Church of Holy Trinity (1750s)
Ruins of Brody Synagogue (1750s)
Jewish Cemetery in Brody

 

 

 

220px-Podhorce - Zamek 01APidhirtsi Castle, built by Beauplan
Castle's kosciol
Inner court with a solar clock
Castle's garden
Church of Saint Michael (1700s)
400 year old linden tree
Plisnysko Gord
Order of Saint Basil Monastery (1700s)

 

 

 

Dominican Monastery in Pidkamin 300px-Pidkamin abbey
Dominican Order Monastery (Pidkamin)
Building of kosciol
Monastery cells
Defensive walls and bastions
Corinth column with a statue of the Virgin Mary
Several towns chapels
Dominican cemetery
17-meter tall rock, leftover of a sea reef
Wooden kosciol of Yazlivchyk (1930s)
Potocki Palace in Konyushkiv (1700s)
Cossack cemetery near Shnyriv (1651)
Kosciol ruins of the former Order of Saint Bernadine Monastery

 

 


 

 

про музей анг

 

про музей нім