Звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань.
У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.
Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства.
Звернення може бути подано як окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне).
Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.
Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертається заявникові з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 Закону України "Про звернення громадян"
У випадку звернень громадян з метою отримання матеріальної допомоги необхідно вказувати ідентифікаційний код.

Якщо Ви хочете одержати бланк заяви адресованої для розгляду голові райдержадміністрації, то натисніть ТУТ

27 лютого 2008 року було прийнято розпорядження №65 "Про утворення постійної комісії з питань розгляду звернень громадян" згідно якого було утворено постійну комісію з питань розгляду звернень громадян та затверджено положення про її роботу. Також, цього ж дня було прийнято розпорядження № 64 "Про заходи щодо виконання положень Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008". Відповідно до цього розпорядження було затверджено перелік заходів районної державної адміністрації щодо виконання забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.